تجزیه‌وتحلیل رفتار برنامه اندروید

اندروید

بدافزار یک کد است که فعالیتی مخرب را بدون اطلاع کاربر انجام می‌دهد. آمارها نشان می‌دهد که بدافزارهای اندروید در سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۵ به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. حال به بررسی ویژگی‌های مختلف malware تلفن همراه می‌پردازیم و نحوه توزیع آن‌ها در تلفن‌های همراه را موردبررسی قرار می‌دهیم:

انواع بدافزارها:

بدافزار اساساً می‌تواند به دو کلاس طبقه‌بندی شود و هر دو کلاس از تکنیک‌های مهندسی اجتماعی برای به دام انداختن یا dinary کردن مشتریان در معرفی برنامه‌های خطرناک به دستگاه تلفن همراه خود استفاده می‌کنند.

۱.installers دروغین و sms تروجان ها

قسمت غالب بدافزارهای اندروید به‌عنوان installers دروغین و sms تروجان ها می‌باشد.

۲.spywares و botnets

بدافزارهای classied به‌عنوان جاسوس‌افزار یا بات نت‌ها قابلیت سرقت خصوصی کاربران و ارسال آن به سرور دوردست را دارند. نسخه پیشرفته این بدافزار می‌تواند به حرف‌های یک طراح معروف گوش کند و designer specied درگاهی که از طریق آن فرمان‌ها را از طرف حمله‌کننده دریافت می‌کند و سپس مهاجم می‌تواند فعالیت‌های مربوط به دستگاه را آغاز کند یا می‌تواند اطلاعات خصوصی موردنیاز را بدزدد.

توزیع بدافزار:

راه‌های زیادی وجود دارد که از طریق آن‌ها توزیع بدافزار می‌تواند اتفاق بیفتد. معمولاً از طریق دانلود برنامه‌های دزدیده‌شده از بازارهای third-party که حاوی تروجان هستند، اتفاق می‌افتد.

من کارشناس حسابداری شرکت پرولاین هستم.به علت علاقه زیاد در جستجو و ترجمه مقالات انگلیسی این تخصص را با توجه به اهداف شرکت که جذب مشتری از راه دیجیتال مارکتینگ و حذف واسطه ها می باشد انتخاب کرده ام.

پاسخ دهید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

سبد خرید شما خالیست!
support
icon
میتونم کمکتون کنم؟
Close
menu-icon
ارسال تیکت به پشتیبانی