شکاف امنیتی که 40 سال اطلاعات کاربران موبایل را به خطر انداخته است!

  • Mobile Security
  • اخیرا صحبت از یک شکاف امنیتی به میان آمده که بعد از 40 سال همچنان رفع نشده و امنیت کاربران تلفن های همراه را به خطر می اندازد. نگرانی های امنیتی زیادی درباره سیستم سیگنال دهی SS7 شکل گرفته که دربردارنده مجموعه ای از پروتکول های مویایلی برای مدت 40 سال بوده است. یکی از سناتورهای آمریکایی اخیرا گزارش داده است که یک شرکت مخابراتی که اسم آن به دلایل امتیتی در این گزارش ذکر نشده از این شکاف موجود رخنه کرده و سوء استفاده هایی انجام داده است.
  • کارشناسان امنیتی موبایل، آسیب پذیری های بلندمدتی را در پروتکل  SS7 شناسایی نموده اند که ممکن است دسترسی مجرمان و متخلفان اینترنتی را به اطلاعات کاربران ممکن سازد. شکاف موجود دسترسی به اطلاعات شخصی، مکان ها، تماس ها و پیام های کاربران که از طریق گوشی همراه آنها منتقل شده است را ممکن می کند.
  • در تاریخ 29 می سال 2018، سن ران وایدن، در نامه ای به کمیته ارتباطات فدرال (FCC) نوشت که SS7 با شکاف های امنیتی سایبری درگیر است و این می تواند یک تهدید امنیتی بزرگ به وجود آورد. همه خرابکاران اینترنتی می توانند با استفاده از نقص امنیتی موجود صدمات جبران ناپذیری را ایجاد کنند. حتی شرکت هایی این اطلاعات را خریداری کرده و برای مقاصد تجاری و سیاسی خود به کار می برند.

من کارشناس دیجیتال مارکتینگ شرکت پرولاین هستم. هدف مجموعه ما ایجاد تغییر بنیادی در حوزه امنیت کاربران خانگی و سازمانی است و ما در تلاشیم تا نحوه فروش خود را با روش های نوین بازاریابی دیجیتال تغییر دهیم. مشتریان ما بایستی کاربران نهایی باشند و ما در تلاشیم تا واسطه های میان خود و مشتری را حذف کنیم.

پاسخ دهید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

سبد خرید شما خالیست!