5 روش برای امنیت تکنولوژی که همه باید از آن استفاده کنند

چطور چند قدم جلوتر از کلاه‌برداران باشیم؟

امنیت تکتولوژی

اینترنت مملو از ویروس‌ها، بدافزارها، هکرها و سایر کلاه‌برداری‌ها می‌باشد درحالی‌که ممکن است شما متوجه این موضوع نشوید. این امر می‌تواند به‌اندازه کافی برای امنیت یک کامپیوتر شخصی سخت باشد و حفظ امنیت آنلاین با این واقعیت پیچیده است با توجه به اینکه بیش از ۷۰ درصد کاربران اینترنت در حال حاضر ” کاربران چندمنظوره ” هستند،

به این معنی که ممکن است در طول روز از چندین دستگاه استفاده کنند. طبق گفته Go-Gulf این درصد در گروه سنی ۲۵ تا ۴۹ ساله بالاتر است. با توجه به تعداد زیادی از تهدیدها در این دستگاه‌های متعدد، کاربران باید خیلی هوشیار باشند.

ما به دنبال روشی برای پوشش این تهدیدها می‌باشیم پس توصیه‌های زیر را جدی بگیرید.

 

  • نصب نرم‌افزار آنتی‌ویروس

به‌طورمعمول، ویروس‌های جدید و انواع دیگر نرم‌افزارهای مخرب ازجمله تروجان ها، ransomware، کرم‌ها، ابزارهای تبلیغاتی مزاحم و جاسوس‌افزارها شناسایی‌شده‌اند درحالی‌که برخی از نرم‌افزارهای مخرب، مانند Bad Rabbit ransomware که در سال ۲۰۱۷ ظاهر شدند، به‌قدری رایج شده‌اند که هرروز یک‌میلیون نسخه جدید از malware را ثبت می‌کنند که در سال گذشته بیش از نیمی از جمعیت ایالات‌متحده تحت تأثیر این نرم‌افزار قرارگرفته‌اند. با توجه به این وضعیت ما باید آنتی‌ویروس برای سیستم خود نصب کنیم. داشتن آنتی‌ویروس موجب می‌شود که همیشه یک پشتیبان برای سیستم خود داشته باشید که یک‌بار در هفته یا در صورت نیاز برای شناسایی ویروس‌ها و حذف آن‌ها اجرا می‌شود. مطمئن باشید بهترین گزینه برای نرم‌افزار شما آنتی‌ویروس می‌باشد. همچنین، گوشی‌های هوشمند و تبلت خود را فراموش نکنید و با آنتی‌ویروس از دستگاه‌های Android و iOS خود محافظت کنید.
  • از ایمیل (فیشینگ) اجتناب کنید

حتماً دیده‌اید که برایتان ایمیلی ارسال‌شده که در خصوص اینکه شما برنده جایزه… .. شده‌اید این‌گونه ایمیل‌ها با هدایت شما تا درگاه پرداخت باعث می‌شود سیستم شما ویروسی شود به این‌گونه ایمیل‌ها، ایمیل‌های فیشینگ می‌گویند.
این روزها، کلاه‌برداری‌های فیشینگ، از یک فرد یا سازمان تقلبی استفاده می‌کنند تا کاربر را وادار به فکر کردن به این کند که ایمیل از یک گروه قانونی است. اگر گیرنده بر این باور باشد که یک ایمیل حقیقی است، احتمالاً به میل خود هویت و اطلاعات مالی را وارد می‌کند، در این صورت شما اطلاعات شخصی خود را نیز در اختیار کلاه‌برداران قار می‌دهید. به این امر pharming نیز می‌گویند.
واضح است که کاربران باید به دنبال فیشینگ و حقه‌های pharming باشند. ازجمله اقدامات امنیتی می‌توان به نرم‌افزار آنتی‌ویروس اشاره کرد که مانع کلیک روی لینک‌ها می‌شود. توصیه قدیمی این بود که به سراغ ایمیل‌هایی که ظاهر غیرحرفه‌ای داشتند، نروید اما امروزه ایمیل‌ها می‌توانند به‌طور متقاعدکننده‌ای واقعی به نظر برسند. برای مثال، یک ایمیل از اپل به شما اطلاع می‌دهد که شما باید کارت اعتباری خود را ارتقا دهید، که نشان خواهد داد از روسیه آمده است. (apple.com@) نه (@apple43465443.ru)
اگر مطمئن نیستید، اکثر شرکت‌ها یک آدرس ایمیل برای ارسال یک ایمیل مشکوک به آدرس (برای apple reportphishing@apple.com) دارند؛ آن‌ها می‌توانند اعتبار منبع را تأیید کنند و در صورت لزوم تلاش کنند تا کلاه‌برداران را خاموش کنند.
  • مراقب WiFi های عمومی باشید

Wi-Fi عمومی برای کسانی است که باید در حال حرکت نیز از اینترنت استفاده کنند. در مکان‌هایی مانند کافی‌شاپ‌ها، هتل‌ها و فرودگاه‌ها و… wifi عمومی وجود دارد. شبکه بی‌سیم خانگی شما ترافیک شخصی را با گذرواژه حفظ می‌کند ولی مشکل اساسی Wi-Fi عمومی این است که ناامن می‌باشد.
تمام ترافیک می‌تواند به معنای واقعی کلمه تعقیب شود، ازجمله نام کاربری و کلمه عبور برای حساب‌های ایمیل و مالی. حتی گزارش‌هایی از لپ‌تاپ‌هایی که از Bitcoin در Starbuck گرفته‌شده‌اند و از طریق هک CoffeeMiner ربوده‌شده‌اند.
پاسخ ساده این است که هنگامی‌که بیرون هستید از WiFi های عمومی استفاده نکنید درحالی‌که یک اتصال 4G ترجیح داده شده است، ولی درست مانند Wi-Fi عمومی، این واقعاً امن نیست. آخرین پروتکل رمزنگاری بی‌سیم، WPA3، که قرار است در عرض چند سال آینده پخش شود، مسئله امنیتی را مورد خطاب قرار داده و اتصالات عمومی را موردتوجه قرار می‌دهد. بااین‌حال، فقدان هرگونه امنیت در این اتصالات عمومی Wi – Fi، یک استدلال عالی برای استفاده از یک VPN است، که کاربردهای زیادی در کنار نگه‌داشتن اطلاعات شما دارد.
  • رمز عبور را امن کنید

نام کاربری و رمز عبور شما عناصر ضروری برای محافظت از یک حساب آنلاین است مانند حساب ایمیل، حساب بانکی و یا هرگونه دسترسی آنلاین. با داشتن تعداد زیادی کاربران که دارای ده‌ها حساب آنلاین هستند، می‌تواند تمام‌وقت کار کند تا همه آن‌ها را امن نگه دارد حتی برنامه‌هایی برای کمک به پیگیری و مدیریت تمام حساب‌های شما وجود دارد.
نقض‌های داده آنلاین، گذرواژه‌ها را هک کرده، در معرض و حتی منتشر می‌کنند. کاربران اغلب از کلمات عبوری استفاده می‌کنند که کلمات فرهنگ لغت هستند و سپس آن‌ها را در چندین سایت استفاده می‌کنند. چگونه می‌توانیم کلمات عبور متعدد را به خاطر داشته باشیم؟ واقعیت این است که برای حفظ امنیت، کاربران باید رمزهای عبور قوی ایجاد کنند که طولانی‌تر و تصادفی هستند و شامل عناصر مختلفی ازجمله کاراکترهای بزرگ و کوچک و کاراکترهای خاص و اعداد هستند. ابزارهای بسیاری برای کمک وجود دارد، استفاده از یک ژنراتور گذرواژه آنلاین برای ایجاد این گذرواژه قوی را امتحان کنید، سپس یک مدیر گذرواژه، مانند LastPass یا Dashlane را انتخاب کنید، که می‌تواند مسیر رمزهای عبور قوی‌تر را در چند دستگاه نگه دارد. تنها بر روی کلمه عبور برای حفاظت از این حساب‌ها تکیه نکنید، و اطمینان حاصل کنید که تأیید هویت دو عامل برای حفظ آن‌ها امن‌تر خواهد بود.
  • شبکه را امن کنید

درحالی‌که امنیت اغلب بر روی سیستم‌های شخصی متمرکز است، باید به‌کل شبکه نیز توجه شود. زمانی که روتر (روتر دستگاهی است که بسته‌های داده را در طول شبکه جابجا می‌کند) تمام شبکه خانگی را کنترل می‌کند، مشکل این است که باید همه دستگاه‌ها در شبکه بررسی شوند چون ممکن است هر دستگاه در شبکه به‌نوبه خود به خطر بیفتد. نرم‌افزارهایی به نام F-Secure Router Checker, وجود دارد که شما با استفاده از آن می‌توانید بررسی کنید که آیا یک روتر آسیب‌دیده است یا خیر.
کاربران باید اقدام‌های لازم برای کاهش خطر را انجام دهند، با اطمینان از این‌که مسیریاب به‌طور کامل با آخرین وصله‌های امنیتی از طریق ارتقا سخت‌افزار (یک نوع برنامه کامپیوتری سیستم‌های الکترونیکی و محاسباتی است که کنترل سطح آیین را برای سخت‌افزار یک دستگاه خاص فراهم می‌کند)، کامل خواهد شد. دقت کنید که تنها سخت‌افزار را از تولیدکننده نصب کنید، و به‌طور دوره‌ای برای آخرین نسخه چک کنید.
اگر شما روتر قدیمی را اجرا می‌کنید و سیستم‌عامل خود را ارتقا نداده‌اید، باید روتر را به یک مدل تازه‌تر و پشتیبانی شده ارتقا دهید یا یک سیستم‌عامل منبع باز مانند OpenWRT یا DD-WRT. که توسط یک اجتماع به‌روز می‌شود را نصب کنید.
زمانی که یک روتر جدید خریداری می‌کنید، باید به دنبال مدلی باشد که پشتیبانی آنتی‌ویروس سطح شبکه را باهم ترکیب می‌کند، مانند یک مدل Asus که AiProtection را از ریزریز جدا کرده، و حتماً آن را در تنظیمات امکان‌پذیر می‌سازد.

من کارشناس حسابداری شرکت پرولاین هستم.به علت علاقه زیاد در جستجو و ترجمه مقالات انگلیسی این تخصص را با توجه به اهداف شرکت که جذب مشتری از راه دیجیتال مارکتینگ و حذف واسطه ها می باشد انتخاب کرده ام.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products