به روز رسانی امنیتی آدوبی منتشر شد

به روز رسانی امنیتی آدوبی در تاریخ نوامبر 2018 منتشر شد

به روز رسانی امنیتی آدوبی
به روز رسانی امنیتی آدوبی

شرکت آدوبی یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های آمریکایی است که در زمینه طراحی و تولید محصولات کامپیوتری فعالیت می‌کند. طبق اطلاع‌رسانی که در ماه جاری توسط این کمپانی منتشر شده است، به روز رسانی امنیتی آدوبی ویژه محصولات گرافیکی این شرکت، در این ماه منتشر می‌شود.

اگر از محصولات شرکت آدوبی (Adobe) استفاده می‌کنید، برای شما خبرهای خوبی داریم. به‌روزرسانی‌های جدید محصولات این شرکت منتشر شده است. این بروز رسانی‌ها غالباً امنیتی هستند.

زمان انتشار این به روز رسانی امنیتی آدوبی در ماه نوامبر 2018 اعلام شده است. این به‌روزرسانی‌ها عموماً شامل آپدیت‌های امنیتی مهمی است که برای تعدادی از محصولات محبوب کمپانی بزرگ آدوبی ارائه شده است.

طبق اعلام خود کمپانی، به‌روزرسانی‌های ذکر شده شامل محصولات زیر می‌باشند:

  • Adobe Flash Player
  • Adobe Acrobat
  • Adobe Reader
  • Adobe Photoshop CC

چندی پیش یک آسیب‌پذیری در محصولات آدوبی شناسایی شد که از نوع Disclosure Information بوده است. به‌روزرسانی‌های حال حاضر به دلیل وجود این نقص امنیتی بوده و هدف آن عموماً رفع مشکل و ارتقاء امنیت محصولات این شرکت اعلام شده است.

البته آسیب‌پذیری‌های دیگری نیز طی چند ماه پیش علنی شد که از نوع RCE عنوان شد. بااین‌حال به‌منظور رفع این به‌روزرسانی، هیچ‌گونه المانی در آپدیت ماه نوامبر Adobe اعلام نشده است.

به‌روزرسانی‌های محصولات آدوبی با عناوین زیر برای هر محصول منتشر می‌شود:

  • Adobe Flash Player

انتشار در سایت جهانی آدوبی با کد APSB18-39.

هدف این به‌روزرسانی مقابله و رفع آسیب‌پذیری disclosure information می‌باشد. نقطه هدف این به‌روزرسانی پلتفرم‌های Windows، MacOS و ChromeOS خواهد بود و در سطح گسترده‌ای عمل خواهد کرد.

  • Adobe Acrobat and Reader

انتشار در سایت جهانی آدوبی با کد APSB18-40.

هدف این به‌روزرسانی مقابله و رفع آسیب‌پذیری Disclosure information می‌باشد. طبق داده‌های منتشر شده، صدمه‌ای که این آسیب‌پذیری بر کاربران محصولات آدوبی وارد می‌نموده، غالباً مربوط به حریم خصوصی بوده است. این آسیب‌پذیری اطلاعات و داده‌های Hash NTLM را که بر روی سیستم هدف‌گذاری شده موردنظر خود می‌یافته ذخیره و منتشر می‌نموده است. این اطلاعات درنهایت در اختیار یک شخص ثالث قرار می‌گیرد تا برای مقاصد منفعت‌جویانه مورد استفاده قرار گیرد.

  • Adobe Photoshop CC

انتشار در سایت جهانی آدوبی با کد APSB18-43.

هدف به روز رسانی امنیتی آدوبی مقابله و رفع آسیب‌پذیری Disclosure information می‌باشد. به گفته کارشناسان تمامی نسخه‌های 19.16 و پایین‌تر این آسیب‌پذیری‌ها را در کد نویسی و ساختار خود داشته‌اند. البته در نسخه‌های جدید آدوبی (نسخه 19.1.7 و 20 که اخیراً انتشاریافته‌اند) دیگر این آسیب‌پذیری‌ها دیده نشده و ظاهراً رفع گردیده است.

درنهایت پرولاین به شما اکیداً توصیه می‌کند که به روز رسانی امنیتی آدوبی را سریعاً نصب و فعال کنید. چراکه Adobe به‌منظور افزایش ایمنی کاربران خود و در پی کشف یک سری نواقص امنیتی اقدام به انتشار به‌روزرسانی نموده است. همچنین همیشه به یاد داشته باشید که در برابر آپدیت‌های منتشر شده برای تمام اپلیکیشن ها و نرم‌افزارهای موبایلی و کامپیوتری هوشیار باشید. بایستی به‌محض انتشار این به‌روزرسانی، آن را دانلود نمایید. چراکه هدف شرکت‌های نرم‌افزاری از انتشار به‌روزرسانی‌های دوره‌ای، ارتقا امنیتی و ساختاری محصول است.

من کارشناس دیجیتال مارکتینگ شرکت پرولاین هستم. هدف مجموعه ما ایجاد تغییر بنیادی در حوزه امنیت کاربران خانگی و سازمانی است و ما در تلاشیم تا نحوه فروش خود را با روش های نوین بازاریابی دیجیتال تغییر دهیم. مشتریان ما بایستی کاربران نهایی باشند و ما در تلاشیم تا واسطه های میان خود و مشتری را حذف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products