حمله گسترده به رابط ADB اندروید

به گزارش مرکز ماهر، از تاریخ 18 تیرماه 1397 میزان حملات صورت گرفته به سرویس Android Debug Bridge در سطح جهانی به‌شدت افزایش یافته است. رابط ADB که ارائه‌کننده پورت 5555 برای سیستم‌های اندرویدی است به‌صورت پیش‌فرض برای کاربران اندروید باز می‌باشد. متأسفانه این پورت دارای شکاف‌های امنیتی زیادی بوده که در حال حاضر هکرها و متخلفان اینترنتی از آن در جهت اهداف خود بهره می‌برند.

حمله اندرویدی
حمله اندرویدی

وسیله‌های اندرویدی عموماً به دلیل تأخیر در دریافت آپدیت‌های امنیتی درخطر هستند چراکه مانند سیستم‌عاملی همچون IOS امکان به‌روزرسانی برای نسخه‌های پایین‌تر وجود ندارد. به این معنی که باوجود ارتقاء دائم سیستم‌عامل اندروید و ارائه آپدیت‌های امنیتی، تنها راه دسترسی کاربران به تمام آپدیت‌ها تهیه گوشی اندرویدی پرچم‌دار است. کاربران گوشی‌های اندرویدی پایین‌تر در این میان، بیشترین حملات را تجربه کرده و عموماً با مشکل مواجه می‌شوند.

من کارشناس دیجیتال مارکتینگ شرکت پرولاین هستم. هدف مجموعه ما ایجاد تغییر بنیادی در حوزه امنیت کاربران خانگی و سازمانی است و ما در تلاشیم تا نحوه فروش خود را با روش های نوین بازاریابی دیجیتال تغییر دهیم. مشتریان ما بایستی کاربران نهایی باشند و ما در تلاشیم تا واسطه های میان خود و مشتری را حذف کنیم.
There are no products