راهنمای فعالسازی اسکن اتوماتیک فلش در آنتی ویروس نود32

اسکن اتوماتیک فلش در آنتی ویروس نود32 چگونه انجام میشود؟

فاطمه ترسا   نویسنده: فاطمه ترسا
                               سهشنبه، 5 تیر 1398       مدت زمان مطالعه: 10 دقیقه

اگرشما هم مثلِ من با کامپیوتر سروکار دارید و برای انتقال اطلاعات در محل کار یا تحصیل خود هنوز از فلش درایو یا همان فلش مموری ها استفاده می‌کنید و احتمالاً یک یا چند فلش در شکل‌ها و سایزهای مختلف در کیف یا جیب خود دارید، در این مقاله از سایت پرولاین با من همراه شوید تا با نکات ایمنی ضروری در حین انتقال اطلاعات بین دو کامپیوتر توسط این حافظه‌ها و چگونگی اسکن اتوماتیک فلش در آنتی ویروس نود32 آشنا شوید.

 


امروز حافظه‌های خارجی، کار انتقال اطلاعات را بسیار آسان کرده‌اند البته فلش مموری ها به همان سادگی هم می‌توانند ویروس‌ها و آلودگی‌های رایانه‌ای را بین سیستم‌های مختلف منتقل کنند. کافی است فلش را روی کامپیوتر مقصد بازکنید تا برخی از ویروس‌ها به‌سرعت سیستم شمارا آلوده کنند؛ همه ما می‌دانیم بعد از اتصال فلش درایو به سیستم و قبل از باز کردن آن، باید از آنتی‌ویروس جهت اسکن فلش مموری کمک بگیریم اما در بعضی از مواقع فراموش می‌کنیم این کار را انجام دهیم و این فراموشی گاهی می‌تواند تبعات بدی برای اطلاعات مهمی که روی سیستم خود ذخیره کرده‌ایم داشته باشد.

اسکن اتوماتیک فلش در آنتی ویروس نود32


یکی از آنتی‌ویروس‌هایی قدرتمندی که به‌صورت خودکار، اسکن فلش مموری را قبل از باز کردن آن روی سیستم انجام می‌دهد، آنتی‌ویروس نود 32 است. شما با استفاده از این آنتی‌ویروس می‌توانید اسکن اتوماتیک فلش در آنتی ویروس نود32 را به‌راحتی و بدون نگرانی انجام دهید. مشکلی که اکثر کاربران در استفاده از آنتی‌ویروس‌ها دارند این است که کار با تنظیمات و نحوه قرار گرفتن آنتی‌ویروس روی حالت اتوماتیک را بلد نیستند، نکتهٔ حائز اهمیت اینجاست که آنتی‌ویروس نود 32 بعد از نصب روی حالت اسکن اتوماتیک قرار ندارد اما تنظیمات و کار با آن بسیار راحت است و با چند کلیک ساده می‌توانید وضعیت این آنتی‌ویروس را روی حالت خودکار قرار دهید.

گام های فعالسازی اسکن اتوماتیک فلش در آنتی ویروس نود32 

در ادامه با توضیحات تصویری نحوه اسکن اتوماتیک فلش در آنتی ویروس نود32 و نحوه قرار گرفتن آنتی‌ویروس محبوب “نود 32” روی حالت اتوماتیک آشنا خواهیم شد. پس گام‌به‌گام مراحل زیر را طی می‌کنیم.

گام اول

آنتی‌ویروس را از قسمت taskbar بازکنید، در این مرحله پنجره‌ای مانند شکلِ زیر مقابل شما قرار دارد

اسکن اتوماتیک فلش در آنتی ویروس نود32

گام دوم

حالا کلید f5 را از روی صفحه‌کلید بفشارید و بعد از باز شدن advanced setting، روی تب Removable media در سمت چپ پنجره کلیک کنید.

گام دوم اسکن اتوماتیک فلش در آنتی ویروس نود32

گام سوم

در مرحله آخر با قسمتی به نام action مواجه می‌شوید، در این قسمت شما می‌توانید به‌راحتی عملکرد آنتی‌ویروس نود 32 را تغییر دهید، گزینه‌هایی در قسمت action وجود دارد که یکی از آن‌ها گزینهٔ automatic device scan است، با انتخاب این گزینه آنتی‌ویروس شما می‌تواند به‌صورت خودکار و اتوماتیک اسکنِ فلش مموری ها را انجام دهد…اما، صبر کنید! قبل از بستن پنجره و خارج شدن از آنتی‌ویروس حتماً تغییرات خود را با انتخاب گزینه ok که در گوشهٔ سمت راست و پایین پنجره قرار دارد نهایی کنید.

اسکن اتوماتیک فلش در آنتی ویروس نود32
اسکن اتوماتیک فلش در آنتی ویروس نود32

حالا، هر فلش مموری و حافظه خارجی که به سیستم خود متصل کنید؛ آنتی‌ویروس نود 32 قبل از شما دست به کارشده و اسکن دقیق آن را انجام می‌دهد. بنابراین هیچ مانعی در استفاده با خیال راحت از حافظه‌های خارجی برای انتقال اطلاعات خود ندارید، حتی اگر این اطلاعات شاملِ فایل‌های ویروسی هم باشد! امیدواریم از این آموزش سایت پرولاین در مقاله پیش رو، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products