چگونه آنتی ویروس مناسب سیستم عامل Mac ،Android و Windows انتخاب کنیم؟

آنتی ویروس مناسب سیستم عامل شما
آنتی ویروس مناسب سیستم عامل شما

امروزه مهاجمان سایبری حملات پیچیده ­ای را برای سرقت اطلاعات سیستم عامل Mac، Android و Windows شما برنامه ریزی می ­کنند. در این بین نکته مهم و حائز اهمیت این است که برای حفاظت از دستگاه ­های هوشمند خود، آنتی ویروسی را انتخاب کنید که متناسب با سیستم عامل شما طراحی شده و نسبت به رفتارهای نرم افزاری آن، بهترین پاسخگویی را داشته باشد.

 

عملکرد هیچ یک از آنتی ویروس­ ها با یکدیگر برابر نیست، بنابراین عوامل بسیاری وجود دارد که باید در انتخاب آنتی ویروس مناسب سیستم عامل خود باید مد نظر قرار داد. هیچ چیز بدتر از این نیست که یک آنتی ویروس سرعت سیستم عامل شما را پایین بیاورد. آنتی ویروسی که متناسب با سیستم عامل دستگاه هوشمند شما نباشد به منزله یک دوچرخه بدون چرخ عمل می­کند و اطلاعات محرمانه شما را در معرض خطر قرار می ­دهد. این تعارضات می­ تواند شامل ارورهای پی در پی، تداخل در عملکرد، تلاش­ ها ی ناموفق در برابر تهدیدات امنیت سایبری و … ­باشد.

در ادامه پرولاین یک راهنما جهت انتخاب آنتی ویروس متناسب با سیستم عامل های مختلف در اختیار شما قرار می ­دهد که شامل موارد و توصیه­ های معمول در این عرصه می ­باشد.

عملیاتی که یک آنتی ویروس اورجینال در پس زمینه کامپیوتر شما اجرا می ­کند، باید به صورت کاملا موثر و با کارایی بالا انجام شود، که این کارایی در پوشش وظایف زیر تعریف می ­شود:

کارایی در اجرا

 • کپی کردن فایل ­ها
 • آرشیو کردن فایل ­های موجود
 • نصب کردن و از نصب خارج کردن اپلیکیشن ­های موجود در سیستم
 • لانچ کردن اپلیکیشن ­های موجود
 • دانلود کردن فایل ­های مورد نیاز
 • سرچ کردن وب سایت ­های مختلف

آنتی ویروس­ ها و نرم افزارهای امنیتی در طول تست­ های آزمایشگاهی، تمامی وظایف مربوط به خود را در سطح عالی و با اثربخشی کامل انجام نمی ­دهند، ولی با این وجود اغلب در برخی وظایف، کارایی بهتری نسبت به دیگری دارند. یک آنتی ویروس متناسب با سیستم عامل خود را طوری انتخاب کنید که همخوانی خوبی با برنامه ­ای که بیشترین استفاده را در سیستم عامل شما دارد، داشته باشد. علاوه بر این آنتی ویروسی را انتخاب کنید که به منزله یک بسته امنیتی جامع عمل کند و سبد بزرگی از نیازهای شما را در بر بگیرد. حتی اگر فکر می­ کنید در حال حاضر به این ویژگی­ ها نیاز ندارید، آینده نگر باشید و به نیازهای آینده خود هم فکر کنید.

یک آنتی ویروس مناسب انتخاب کنید که سهولت استفاده از ویژگی­ های بارز آن باشد

یکی از اقداماتی که سیستم عامل شما را در مقابل حملات سایبری آسیب پذیر می ­کند این است که پس از خریداری آنتی ویروس متناسب با سیستم عامل خود، آن را خاموش کنید، به این علت که استفاده از آن بسیار پیچیده است! مسئله بدتر این است که کاربران اغلب برنامه ­های مورد نظر خود را اجرا می ­کنند اما متناسب با آخرین نسخه نرم افزار مورد نظر به روز نمی ­شوند. اکثر افراد در زمینه امنیت سایبری دانش کافی ندارند، به خصوص در مورد عملکرد درونی برنامه ها و تنظیمات آنتی ویروس از اطلاعات کافی برخوردار نیستند. شما لزوما به برنامه ­ای نیاز ندارید که فایروال ­ها را راه اندازی کند یا برنامه ­ای را اجرا کنید که نیمی از منابع حافظه­ ای رایانه­ ی شما را در بر بگیرد. در واقع این به نوع محاسبات و عملکرد شما و اینکه آیا شما در سیستم عامل خود اطلاعات حساس مثل اطلاعات کاربری، اسناد مالی شرکت و … را نگهداری می ­کنید بستگی دارد. ویژگی­ های اساسی که مدنظر شماست شامل نرم افزارهایی می ­شود که  به روز رسانی و تنظیمات مجدد آن بدون دخالت شما رخ می ­دهد.

تیم پشتیبانی قوی

 • حفاظت چند لایه در مقابل نرم افزارهای مخرب که می­تواند URL هایی که شما بازدید می ­کنید را با یک سیستم کد گذاری رنگی به رنگ­های قرمز، زرد و سبز کد گذاری کند.
 • توانایی شناسایی پیشگیرانه، که تهدیدات و ناهنجاری­ها را قبل از ورود و آلوده کردن سیستم عامل شناسایی می­ نماید.
 • فایروال ­ها و خاصیت فیلتر کردن اسپم ­ها
 • وجود مرورگرهای با امنیت بالا برای انجام معاملات مالی و تجاری
 • حفظ امنیت فایل ­های با حساسیت بالا، تاریخچه مرورگرها، نظارت بر اعتبار و یا قابلیت ­های دیگر مثل امنیت کلمه ­های عبور
 • خدمات پشتیبانی Cloud با خاصیت رمزگذاری

 ویژگی مهم دیگری که در آنتی ویروس مناسب سیستم عامل شما وجود دارد این است که شما به عنوان یک کاربر به سرعت بتوانید تعیین کنید که آیا یک تهدید سایبری در سیستم عامل شما شناسایی و رفع شده است یا خیر. پشتیبانی مشتری یکی از ویژگی­ های مهم و قابلیت بالای یک آنتی ویروس مناسب شناخته می ­شود. مردم اغلب از آنتی ویروس­ هایی استفاده می ­کنند که از پشتیبانی درستی برخوردار نیست و هنگامی که دچار چالش می ­شوند، دسترسی به کمک ­هایی که از یک پشتیبانی خوب نشات می­ گیرد ندارند. حتی اگر شما در استفاده از یک آنتی ویروس اورجینال از مهارت کافی برخوردار باشید، دسترسی به یک تیم پشتیبانی قوی به شما کمک می­ کند تا از تمامی امکانات یک آنتی ویروس مناسب بیشترین استفاده را ببرید.

توانایی در تشخیص و حذف نرم افزارهای مخرب

تهدیدات سایبری به صورت مداوم در حال پیشرفت و تکامل هستند. بنابراین غیر ممکن است که بدون استفاده از یک آنتی ویروس اورجینال از کامپیوتر خود در برابر انواع تهدیدات سایبری، بدافزارها، مزاحمت ­های تبلیغاتی، نرم افزارهای جاسوسی و … محافظت کنید. در این میان برخی از آنتی ویروس­ ها بهتر از دیگران عمل می ­نمایند. توانایی تشخیص تهدید و حذف آن ­ها در سیستم عامل، متفاوت است. یک آنتی ویروس مناسب برای Mac لزوما بهترین آنتی ویروس در سیستم عامل کامپیوتر شما نیست.

یکی از مواردی که می ­توانید در انتخاب آنتی ویروس مناسب مدنظر قرار دهید این است که به نتایج تست ­های متنوعی که برای سنجش عملکرد آنتی ویروس­ ها انجام می­ شود، توجه کنید. تست­ هایی مثل AV-TEST ، NSS Labs و AV Comparative از جمله تست ­هایی هستند که برای سنجش عملکرد آنتی ویروس­ های متنوع، متناسب با سیستم عامل Mac ، Android و Windows مورد استفاده قرار می ­گیرند. به امتیازات منفی عملکرد یک آنتی ویروس در مواجه با فایل ­های کم ضرر یک بدافزار نیز توجه کنید، مسلما شما نمی­ خواهید آنتی ویروسی را انتخاب کنید که فایل ­های مورد نیاز شما را حذف می­ نماید.

هشدارهای موجود در آنتی ویروس­ مناسب و با کارایی بالا

متناسب با نوع ویژگی مورد نیاز کاربران، برخی از ویژگی­ های آنتی ویروس مناسب سیستم عامل شما نسبت به دیگر ویژگی ها از اهمیت بالاتری برخوردار است. در سراسر مسیر پیشرفت و توسعه یافتگی یک آنتی ویروس اورجینال ، ویژگی­ های جدید برای کمک به حفاظت از سیستم عامل کاربران ابداع و اجرایی می ­شود. به دلیل دشواری تشخیص آخرین نوع حملات سایبری، تشخیص و شناسایی ویژگی­ های جدید آنتی ویروس مناسبسیستم عامل شما می ­تواند در حفاظت سیستم عامل تان، به شما کمک کند.

لزوم استفاده از آنتی ویروس مناسب در سیستم عامل­ ها

متاسفانه خرید آنتی ویروس مناسب سیستم عامل شما تا زمانی که سیستم عامل مورد تهدید قرار نگیرد، یک امر غیر عادی تلقی می ­شود. کاربران زمانی به امنیت سیستم عامل خود مشکوک می ­شوند که کارایی و عملکرد سیستم عامل مورد استفاده آن­ها دچار نقص شود. حتما از یک آنتی ویروس اورجینال استفاده کنید، یک آنتی ویروس خوب می­ تواند تهدید را شناسایی و عملکرد آن را بدون تاثیر بر سیستم عامل شما مسدود نماید.

مجموعه نرم افزاری پرولاین
با در اختیار داشتن تیمی مجرب، اطلاعات کاربردی و مناسبی جهت راهنمایی کاربران گرامی در رابطه با انتخاب آنتی ویروس مناسب در اختیار آن­ها قرار می­دهد. شما می­توانید با مراجعه به این لینک، آنتی ویروس اورجینال تهیه کنید و از مزایای آنتی ویروس اورجینال برخوردار شوید.

من Content Maker شرکت پرولاین هستم. هدف من تولید محتوای ناب در جهت افزایش آگاهی کاربران در حوزه های امنیتی سیستم از طریق جدیدترین تکنولوژی های روز امنیتی می باشد.

پاسخ دهید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

سبد خرید شما خالیست!