تاریخچه آنتی ویروس نود 32 کمپانی اسلواکیایی Eset

آنتی ویروس نود 32

اولین آنتی ویروسی که روی سیستم خود نصب کردید را به خاطر دارید؟  برای بسیاری از ما اولین آنتی ویروسی که خریداری کردیم، آنتی ویروس ایست (Eset) بوده است. آنتی ویروسی نسبتا ارزان، سبک و کارا که باعث میشد خیالمان از امنیت سیستم کامپیوتر و اطلاعات مان راحت شود. اگر به خاطر داشته باشید این آنتی ویروس در زمان نصب از ما سوال میکرد که تمایل به نصب چه نسخه ای دارم؟ Eset یا Nod32؟

خیلی از ما مطمئنا تفاوت این دو نسخه را نمیدانستیم. اگر به یاد داشته باشید حتی رنگ آیکون این دو نسخه هم متفاوت بود. پس از نصب، نود 32 با رنگ سبز و ایست با رنگ آبی نمایش داده میشد. اما واقعا تفاوت این دو نسخه در چه بود؟

پرولاین در این مقاله به این سوال پاسخ می دهد. با ما همراه باشید.


آنتی ویروس محبوب ایست (Eset) که گاها با نام آنتی ویروس نود 32 هم شناخته می شود، یک بسته نرم افزار ضدویروس است که توسط یک شرکت اسلواکیایی به نام Eset تولید و عرضه میشود. 

آنتی ویروس Eset در دو نسخه خانگی (Home Edition) و سازمانی/ شبکه (Business Edition) عرضه می شود. نسخه سازمانی آنتی ویروس ایست (Eset) علاوه بر امکانات محافظتی سطح بالا، قابلیت های مانیتورینگ و دسترسی های مدیریتی بینظیری نیز در اختیار ادمین سرور قرار میدهد.

چرا آنتی ویروس نود 32 ؟

با وجود اینکه آنتی ویروس Eset با این نام “ایست” منتشر میشود، اما همچنان بسیاری این آنتی ویروس را با نام NOD32 میشناسند. اما آنتی ویروس نود 32 چیست؟

Nod32 نام یک نسخه از آنتی ویروس Eset است که در سال 1987 توسط دو محقق به نام های Peter Paško و Miroslav Trnka به بازار عرضه شد. NOD مخفف عبارت ( Nemocnica na Okraji Disku ) است که از نام یک سریال بسیار پر بیننده در شبکه تلویزیون رسمی اسلواکی گرفته شده است. سریالی به نام “بیمارستانی در انتهای شهر” که Eset نام نسخه محبوب نرم افزار خود یعنی آنتی ویروس نود 32 را از آن اقتباس کرده که مخفف “بیمارستانی در انتهای دیسک” است.

اولین نسخه ای که از NOD32 به بازار عرضه شد، NOD-ICE نام داشت. این نسخه یک برنامه مبتنی بر DOS بود. زمان عرضه این برنامه امنتی همزمان با انتشار رو به افزایش ویروس های کامپیوتری در سیستم های مبتنی بر DOS شد و توانست موفقیت زیادی به دست آورد. این نسخه ابتدایی از ضدویروس NOD توان مقابله با ویروس های اینترنتی را نداشت. 

پس از گسترش استفاده از اینترنت، شرکت ایست رویکرد خود را تغییر داده و تصمیم به عرضه آنتی ویروس های با قابلیت حفاظت سیستم کامپیوتری در برابر ویروس های اینترنتی گرفت. به این ترتیب نسخه ای جدید از آنتی ویروس NOD با نام NOD32 نوشته و منتشر شد. این نسخه به اندازه ای موفق بود که هنوز هم آنتی ویروس های Eset را با نام NOD32 (آنتی ویروس نود 32) میشناسند.

در حال حاضر شرکت Eset آنتی ویروس های خانگی خود را در دو نسخه اصلی Eset Antivirus و Eset Internet Security عرضه می کند. Eset Internet Security در حقیقت همان آنتی ویروس نود 32 است که از ورژن 10 این آنتی ویروس و در سال 2014 به این شکل تغییر نام داده است.

Eset Antivirus بخریم یا Eset Internet Security؟

اگر همچنان متوجه تفاوت این دو نسخه نشده اید و بریتان جای سوال است که برای سیستم خود بهتر است نسخه اینترنت سکیوریتی خریداری کنید یا آنتی ویروس، باید به شما بگویم که این بستگی به استفاده شما و سیستمتان از اینترنت خواهد داشت.

در حال حاضر پرکاربردترین نسخه آنتی ویروس Eset همان نسخه ایست اینترنت سکیوریتی است که علاوه بر محافظت آفلاین، شما را در برابر تهدیدات موجود در اینترنت نیز ایمن میکند.

بنابراین اگر سیستم رایانه ای شما به اینترنت متصل است بایستی نسخه ایست اینترنت سکیوریتی (Eset Internet Security) و در غیر اینصورت نسخه ایست آنتی ویروس (Eset Antivirus) را خریداری نمایید.

سخن پایانی پرولاین

در پایان امیدواریم توضیحات پیش رو برای شما مفید و کاربردی بوده باشد و در خرید آنتی ویروس نود 32مناسب سیستمتان شما را راهنمایی کند.

در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر و یا خرید آنتی ویروس اورجینال Eset می توانید به لینک زیر مراجعه کرده یا با کارشناسان ما تماس بگیرید:

لینک فروشگاه

021-40882610 الی 13

0903-5424385


منبع: ویکی پدیا

من کارشناس دیجیتال مارکتینگ شرکت پرولاین هستم. هدف مجموعه ما ایجاد تغییر بنیادی در حوزه امنیت کاربران خانگی و سازمانی است و ما در تلاشیم تا نحوه فروش خود را با روش های نوین بازاریابی دیجیتال تغییر دهیم. مشتریان ما بایستی کاربران نهایی باشند و ما در تلاشیم تا واسطه های میان خود و مشتری را حذف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products