پاپ آپ های مزاحم | آزار میلیونها کاربر توسط افزونه های گوگل کروم

 

پاپ آپ های مزاحم
پاپ آپ های مزاحم

تا همین چند وقت پیش، تبلیغات تنها محدود به رسانه های اجتماعی میشد. رسانه هایی مانند تلویزیون، مجلات و روزنامه ها. اما الان کافی است مرورگر خود را باز کنید و وارد یک سایت شوید. در آن صورت انبوهی از تبلیغات جلوی چشم شما ظاهر میشود. از تبلیغات متنی و تصویری گرفته تا ویدئوها و پادکست ها. در واقع مرورگر ها تبدیل به ابزاری برای نمایش تبلیغات شده اند. این مسئله برای اکثر کاربران آزاردهنده است. اما علت آن چیست؟ در ادامه با پرولاین همراه باشید تا علت اصلی را بررسی کنیم.


در حال حاضر یکی از بزرگترین ابزارهای تبلیغاتی، مرورگرها و افزونه های آنها هستند. یک ابزار محبوب که در بحث تبلیغات بسیار کارایی پیدا کرده، افزونه های نصب شده در مرورگرها هستند. از زمانی که آنها را نصب میکنید سیلی از پاپ آپ های مزاحم و تبلیغات روی سیستم کامپیوتر یا گوشی هوشمند شما نمایش داده میشود. به طور مثال کافی است افزونه بسیار جذاب گوگل کروم به نام Automatic 4K / HD برای YouTube را نصب کنید. به کمک این برنامه کاربران میتوانند کیفیت ویدئوهایی که در یوتیوب به نمایش گذاشته شده را انتخاب کنند. این برنامه با 4.2 میلیون بار نصب و امتیاز 5 ستاره، و با وجود این حجم از محبوبیت، در اصل یک ابزار تبلیغاتی است.

متأسفانه، این نرم افزار محبوب، ظاهرا تصمیم گرفته که از شهرت زیاد خود در جهت دیگری استفاده کند. مدتی است که کاربران این افزونه حجم زیادی از تبلیغات و پاپ آپ های مزاحم را شاهد هستند. پاپ آپ هایی که روی صفحه گوگل کروم نمایش داده میشوند. صفحاتی که به طور ناگهانی ظاهر میشوند. و همه این اتفاقات که باعث آزار کاربران مرورگر کروم میشوند.

نارضایتی کاربران از این حجم تبلیغات را می توان در بالا رفتن ناگهانی میزان دانلود نرم افزارهای ضدتبلیغاتی متوجه شد. افزونه هایی همچون NoAds و Adblocker که مخصوص مرورگر گوگل کروم هستند. هر کدام از این افزونه ها در مدت کوتاهی بیش از 6.5 میلیون نصب موفق داشته اند.

Automatic 4K/HD for YouTube
Automatic 4K/HD for YouTube

همانطور که در تصویر بالا میبینید، به محض نصب افزونه Automatic 4K / HD در گوگل کروم ، آگهی ها ظاهر میشوند. معمولا این تبلیغات در فواصل یکسان انجام میشوند. مثلا یکبار در ساعت.

خوشبختانه در حال حاضر، این افزونه از فروشگاه  Web Chrome حذف شده است. بنابراین هیچ قربانی جدیدی وجود نخواهد داشت. حداقل، نه برای مدتی. احتمالا این ممنوعیت دائمی نیست، زیرا رفتار فعلی آزار دهنده است اما کاملا مخرب نیست. خوشبختانه، ابزارهای تبلیغاتی، مزاحم فایل های شما یا قادر به سرقت اطلاعات شما نیستند. پس نگران آسیب هایی بیش تر از این پاپ های مزاحم نباشید.

اگر از دست این تبلیغات به تنگ آمدیه اید، بهتر است در اسرع وقت از شر این افزونه ها و پاپ آپ های مزاحم آنها خلاص شوید.

من کارشناس دیجیتال مارکتینگ شرکت پرولاین هستم. هدف مجموعه ما ایجاد تغییر بنیادی در حوزه امنیت کاربران خانگی و سازمانی است و ما در تلاشیم تا نحوه فروش خود را با روش های نوین بازاریابی دیجیتال تغییر دهیم. مشتریان ما بایستی کاربران نهایی باشند و ما در تلاشیم تا واسطه های میان خود و مشتری را حذف کنیم.

پاسخ دهید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

سبد خرید شما خالیست!