تفاوت لایسنس‌ اشتراکی و اورجینال

در بازار ایران بر خلاف سایر کشورها از آن جایی که بحث قانون کپی رایت مطرح نیست و عمدتاً لایسنس‌هایی که به فروش می‌رسند اورجینال نیستند، این لایسنس‌ها کرک شده یا اشتراکی‌اند و در این مقاله تفاوت لایسنس‌‌ اشتراکی و اورجینال را برسی می‌کنیم. 

در تمامی نقاط مختلف جهان نرم افزارهای تولید شده دارای حق مالکیت بوده و شرکت تولید کننده، محصول خود را به وسیله یک لایسنس معتبر برای کاربران اعتبار سنجی می‌کند.

کاربران جهت استفاده از نرم افزار تولید شده، لایسنس آن نرم افزار را خریداری کرده و به نام خود فعال‌سازی می‌کند تا بتوانند به صورت کاملا قانونی از تمامی امکانات آن نرم افزار بهره‌مند شوند و حتما کاربران باید تفاوت لایسنس‌ اشتراکی و اورجینال را بدانند.

همچنین در طول مدت اعتبار لایسنس کاربران می‌توانند جهت استفاده از نحوه کارایی نرم افزار و یا رفع خطا‌هایی که در طول استفاده از نرم افزار ممکن است با آن مواجه شوند می‌توانند از پشتیبانی شرکت بهره‌مند شوند.

آنتی ویروس، یک محصول نرم افزاری امنیتی است که امنیت سیستم کاربران را تضمین می‌کند. کاربران برای استفاده از تمامی امکانات این نرم افزار نیاز به خرید لایسنس مقصد و اورجینال دارند.

تفاوت لایسنس‌ اشتراکی و اورجینال
تفاوت لایسنس‌ اشتراکی و اورجینال

اما در بازار ایران، این لایسنس‌ها همانند سایر کشورها تماماً اورجینال نبوده و اشتراکی یا کرک شده است. در ادامه تفاوت لایسنس‌ اشتراکی و اورجینال بیان می‌کنیم.

شناسایی و تفاوت لایسنس‌ اشتراکی و اورجینال ESET

لایسنس‌های eset، دارای 20 کاراکتر که ترکیبی از حروف و اعداد است و به پنج بخش یا 4 کارکتر تقسیم می‌شود. لایسنس‌های اورجینال eset بر روی setup اصلی که توسط خود سایت eset ارائه می‌شود فعال می‌شوند و نیازی به نصب setup از روی دیسک ارائه شده توسط شرکت‌های پخش و توزیع آنتی ویروس نیست.

فعال‌سازی لایسنس‌های اورجینال به 3 صورت انجام می‌شود:

1.در خود نرم افزار به طور مستقیم لایسنس را فعال می‌کنید و بعد از وارد کردن لایسنس، آنتی ویروس مشخصات شخصی شما را می‌گیرد و لایسنس را به نام خودتان ثبت نام می‌کنند.

تفاوت لایسنس‌ اشتراکی و اورجینال
تفاوت لایسنس‌ اشتراکی و اورجینال

2.در پنل اختصاصی کاربران شرکت (eset (my.eset.com شما می‌توانید لایسنس خود را وارد کنید و اورجینال بودن آن را استعلام بگیرید. و حتی تعداد و دسنگاه‌هایی که توسط این لایسنس فعال شده‌اند را مشاهده کنید.

تفاوت لایسنس‌ اشتراکی و اورجینال

لایسنس‌های معتبر و اورجینال که توسط خود کاربر فعال شده است بعد از اتمام مدت لایسنس می‌توانید برای تمدید آن از طریق تمامی نمایندگی‌های رسمی اقدام کنید.

تفاوت لایسنس‌ اشتراکی و اورجینال
تفاوت لایسنس‌ اشتراکی و اورجینال

3.در این آدرس می‌توان فعال‌سازی با مشخصات خود کاربر انجام شود. قسمت اول آدرس سایت حتما باید eset.com باشد. هر آدرس دیگر متفاوت و یا مشابه این آدرس جعلی است.

eset-license
تفاوت لایسنس‌ اشتراکی و اورجینال

مدت لایسنس اورجینال eset یک سال است و 365 روز کامل محصول شما را فعال می‌کند و شما می‌توانید از تمامی امکانات آنتی ویروس eset استفاده کنید و آپدیت نیز مستقیم از سرور اصلی eset صورت می‌گیرد.

لایسنس‌های اشتراکی یا share

در این حالت شرکت توزیع کننده، یک لایسنس اورجینال تهیه می‌کند و بین تعداد بالایی از کاربران به اشتراک می‌گذارد.
فعال‌سازی در این حالت به این صورت است که یک سایت واسط بدون هیچ ارتباطی با سایت اصلی eset ندارد صورت می‌گیرد و اصولا از کلمات eset یا active در آدرس خود استفاده می‌کنند.

توجه داشته باشید ایمیلی که بعد از فعال‌سازی دریافت می‌کنید از سمت eset نیست.

آنتی ویروس شما بین 10 تا 30 روز کمتر از 365 روز فعال خواهد شد! و لایسنس شما اعتبار کامل 365 رو نخواهد داشت و مانند آنتی ویروس‌های اورجینال روی setup اصلی فعال خواهد شد.

یادتان باشد لایسنس‌های اشتراکی توسط نمایندگی‌های رسمی Eset قابل تمدید نیستند.

Eset از تاریخ 15 بهمن 1398 (4 فوریه سال 2020) قابلیت اشتراک روی لایسنس‌های خود را محدود کرد و در حال حاضر لایسنس‌های اشتراکی بازار خود را در ایران از دست داده‌اند و فعال‌سازی این لایسنس‌ها با خطای “act.39” همراه است.

لایسنس‌های داخلی یا کرک شده

در این نوع لایسنس، شرکت توزیع کننده با شکستن قفل نرم افزار، یک لایسنس جعلی را به نرم افزار معرفی می‌کند و سرور فعال‌سازی و بروز رسانی آنتی ویروس را نیز تغییر می‌دهد.

لایسنس تنها بر روی setup موجود روی دیسک قابل فعال‌سازی است و setup ارائه شده توسط eset را نمی‌تواند فعال کند و بروز رسانی‌های نرم افزار با تأخیر و از سرور داخل ایران صورت می‌گیرد.

اگر اطلاعات بیشتری در زمینه تفاوت لایسنس‌ اشتراکی و اورجینال دارید نظر خود را با ما در میان بگذارید.

مهسا داننده   نویسنده: مهسا داننده
                            یکشنبه، 25 اسفند 1398       مدت زمان مطالعه: 15 دقیقه

من کارشناس دیجیتال مارکتینگ شرکت پرولاین هستم. هدف مجموعه ما ایجاد تغییر بنیادی در حوزه امنیت کاربران خانگی و سازمانی است و ما در تلاشیم تا نحوه فروش خود را با روش های نوین بازاریابی دیجیتال تغییر دهیم. مشتریان ما بایستی کاربران نهایی باشند و ما در تلاشیم تا واسطه های میان خود و مشتری را حذف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products