عملکرد ویروس کامپیوتری

ویروس کامپیوتری
ویروس کامپیوتری

ویروس های کامپیوتری یک چرخه زندگی دارند که زمانی که به وجود می آیند و از بین میروند،زمانی است که شروع بکار می کنند.نمودار زیر مراحل آن را توضیح می دهد

چرخه حیات ویروس کامپیوتری

مرحله اول:به وجود آمدن (creation)

ویروس‌های کامپیوتری توسط افراد گمراه ایجاد می‌شوند که می‌خواهند آسیب‌های گسترده و تصادفی روی کامپیوتر شما ایجاد کنند.

مرحله دوم:کپی (Replication)

ویروس‌های کامپیوتری که به صورت طبیعی تکثیر می شوند به این معنی است که خود را از یک کامپیوتر به کامپیوتر های دیگر کپی می کند.

مرحله سوم:فعال سازی (Activation)

ویروس‌هایی که به طور معمول آسیب دیده‌اند در زمانی که شرایط خاصی برای آنها محیا می شود فعال می گردند.ویروس‌ها بدون آسیب و روال عادی فعال نمی‌شوند و به جای آن باعث ایجاد آسیب از طریق سرقت فضای ذخیره‌سازی می‌شوند.

مرحله چهارم:کشف (Discovery)

این مرحله همیشه بعد از فعال‌سازی صورت نمی‌گیرد، اما معمولا اینطور است. معمولا کشف حداقل یک سال قبل از این که این ویروس به تهدیدی برای جامعه محاسباتی تبدیل شود رخ می‌دهد.

مرحله پنجم:تشبیه (Assimilation)

در این نقطه، توسعه دهندگان ضد ویروس،نرم‌افزار خود را اصلاح می‌کنند تا بتوانند ویروس جدید را شناسایی کنند. این امر می تواند بسته به توسعه دهنده و نوع ویروس از یک روز تا شش ماه طول بکشد.

مرحله ششم:محو (Eradication)

اگر کاربران به اندازه کافی نرم‌افزار محافظت از ویروس را نصب کنند، میتوانند هر ویروسی را پاک کنند اما توجه داشته باشید که ویروس‌ها نمی‌توانند به طور کامل ناپدید شوند، اما برخی از آن‌ها مدتی طولانی یک تهدید بزرگ هستند.

 

 

من کارشناس حسابداری شرکت پرولاین هستم.به علت علاقه زیاد در جستجو و ترجمه مقالات انگلیسی این تخصص را با توجه به اهداف شرکت که جذب مشتری از راه دیجیتال مارکتینگ و حذف واسطه ها می باشد انتخاب کرده ام.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products