به هکرها پول قرض ندهید!

هک شبکه های اجتماعی ترفند جدید مجرمان سایبری

هک شبکه های اجتماعی
به هکرها پول قرض ندهید

یکی از موضوعاتی که بین هکرها بسیار محبوبیت دارد، هک شبکه های اجتماعی است. شبکه های اجتماعی وسیله ارتباطی بین ما و دوستان و نزدیکانمان هستند. به همین خاطر است که ما در آن ها احساس راحتی می کنیم. بسیاری از اطلاعات شخصی خود را در فضای مجازی به اشتراک می گذاریم چرا که آن ها را بسیار امن می دانیم. با وجود اطلاع از خطراتی که در کمین هستند باز هم حریم خصوصی خود را خدشه ناپذیر تصور می کنیم. اما متاسفانه باید به شما یادآوری کنیم که شبکه های اجتماعی اصلا امن نیستند و هک شبکه های اجتماعی بسیار کار آسانی است. 


در حال حاضر استفاده از اینترنت به بالاترین سطح خود رسیده. تمام ابعاد زندگی ما به اینترنت وابسته شده به اندازه ای که تصور نبود اینترنت هم برای ما دلهره آور است. کسب و کاهای بیشماری بر پایه اینترنت شکل گرفته اند. در نبود اینترنت بسیاری از بخش های سیستم اجتماعی که در قرن 21 تشکیل داده ایم، از هم خواهد پاشید.

اینترنت ما را به هم متصل کرده و این اتصال که می تواند بسیار سودمند باشد، در بسیاری موارد به ما آسیب می زند. همیشه هستند افرادی که با افکار و اعمال منفی به مساله نگاه می کنند. اینترنت هم گاه دست آویزی برای سوءاستفاده و کلاهبرداری از کاربران آن می شود.

یکی از آسیب هایی که کاربران اینترنت در معرض آن قرار دارند، هک شدن است. هکرها به کمک روش های مختلف تلاش می کنند به اطلاعات کاربران دست یابند. پس از آن اطلاعات شما عاملی برای اخاذی و کلاهبرداری از شما یا اطرافیانتان خواهد شد.

شیوه جدید کلاهبرداری به کمک هک شبکه های اجتماعی

خبری که اخیرا توسط پلیس فتا منتشر شده حاکی از شیوه جدید از کلاهبرداری اینترنتی از طریق هک شبکه های اجتماعی است. به گفته سرهنگ عسگری، رییس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری، کلاهبرداران با شیوه قرض گرفتن، از حساب کاربران سوءاستفاده می کنند.

در این کلاهبرداری جدید، هکر با دسترسی پیدا کردن به حساب کاربر، با ارسال پیام درخواست کمک مالی اضطراری برای دوستان و نزدیکان کاربر از آن ها درخواست انتقال وجه به یک شماره حساب می نماید. دریافت کنندگان پیام هم با قصد خیر و بی خبر از حقیقت ماجرا، برای کمک وجه را سریعا واریز می کنند.

پرولاین به شما هشدار می دهد که در صورت دریافت چنین پیام هایی، پیش از واریز هرگونه وجه از صحت ماجرا و ارسال پیام توسط شخص ارسال کننده اطمینان حاصل کنید. همچنین کاربران از قرار دادن رمز و اطلاعات شخصی خود در اختیار اشخاص ثالث اکیدا خود داری نمایند. در صورت مشاهده و درگیر شدن در چنین ماجرایی حتما گزارش آن را از طریق لینک زیر به پلیس فتا بدهید:

www.cyberpolice.ir

من کارشناس دیجیتال مارکتینگ شرکت پرولاین هستم. هدف مجموعه ما ایجاد تغییر بنیادی در حوزه امنیت کاربران خانگی و سازمانی است و ما در تلاشیم تا نحوه فروش خود را با روش های نوین بازاریابی دیجیتال تغییر دهیم. مشتریان ما بایستی کاربران نهایی باشند و ما در تلاشیم تا واسطه های میان خود و مشتری را حذف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products