با eScan parental control کودکان خود را از خطرات اینترنت دور نگه دارید

کودکان خود را از خطرات اینترنت دور نگه دارید

eScan parental control
eScan parental control

فضای اینترنت راحتی و سهولت کار را برای کاربران به ارمغان آورده است. بسیاری از فعالیت ­ها در کمترین زمان، فارغ از دور دست بودن مکان ­ها، توسط اینترنت قابل اجراست. اما هر وسیله­ ای که ما را به تکنولوژی پیوند می ­دهد اگر به درستی و با مراقبت ­های لازم مورد استفاده قرار نگیرد نه تنها موجبات سهولت را فراهم نمی ­آورد بلکه زمینه نگرانی و معضلات سهمگینی را به بار خواهد آورد. کودکان همواره در معرض خطرات اجتماعی قرار دارند. بدون شک سپری کردن اوقات فراغت و سرگرمی کودکان، هم­چنین آموزش آن ­ها در گرو استفاده از اینترنت می ­باشد. والدین باید این حقیقت را بپذیرند که دنیای دیجیتال از دنیای فرزندانشان جدایی ناپذیر است. در این بین والدین باید با استفاده از تکنولوژی مربوط به همین دنیای دیجیتال از دنیای شیرین فرزندان خود مراقبت نمایند. یکی از گزینه ­های مهمی که در حفاظت از رفتارهای آنلاین کودکان و برای کمک به والدین طراحی و ساخته شده است، بدون شک نرم افزار eScan parental control می ­باشد.کنترل وب eScan

کنترل وب و اینترنت از قابلیت های یکپارچه شده با محصولات eScan می باشد. کاربران با استفاده از این قابلیت می توانند استفاده از وب سایت های خاصی را برای کاربران یا گروه خاصی از آن ها از جمله کودکان، محدود نمایند و هم چنین این امکان را برای کاربران یا گروه خاصی از آن ها فراهم کرده که صرفا اجاره دسترسی به چندین وب سایت مشخص را داشته باشند. از قابلیت های دیگر قابل ذکر، بستن گروهی از وب سایت ها بر اساس موضوع می باشد. به عنوان مثال کاربران می توانند کلیه وب سایت های مرتبط با کلید واژه های خاص و یا بازهای اینترنتی و آنلاین را مسدود نمایند.

والدین و کودکان

ارتباط مناسب والدین با کودکان، اولین و مهم­ترین مسئله در برقراری امنیت در فضای اینترنت برای کودکان است. یک مجموعه کامل از قوانین در مورد نحوه حفاظت از رفتارهای آنلاین در محیط خانواده خود تدوین کنید. برای کنترل فعالیت ­های آنلاین کودکان در فضای مجازی و جلوگیری از هرگونه خطا در رفاه عاطفی آن ها، آموزش کودکان نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. با این وجود والدین باید در رابطه با عادت ­های اینترنتی برای فرزندانشان الگو باشند، چرا که کودکان عمدتا رفتار پدر و مادر خود را تقلید می­ نمایند. در ادامه با پرولاین همراه باشید تا درباره eScan parental control بیشتر بدانید.

ایمنی به همراه eScan parental control

قوانین اساسی زیر برای دور نگه داشتن کودکان از فضای مجازی نامناسب در وضعیت آنلاین تدوین شده است:

تعیین محدوده استفاده برای کودکان: eScan parental control شرایطی را فراهم کرده تا از طریق آن بتوانید برای بازی ­های آنلاین کودکان، بازدید از سایت­ ها وشبکه ­های اجتماعی، تماشای آنلاین برنامه ­های مورد علاقه و … زمانبندی ثابتی را تنظیم نمایید. با استفاده از eScan parental control قانون زمانبندی خانواده خود را تعریف نمایید و در چارچوب این زمانبندی بر فعالیت­ های کودکان خود نظارت داشته باشید.

گامی جدید در دنیای سایبری: والدین باید بر همه فعالیت­های آنلاین فرزندان  نظارت داشته باشند. با eScan parental control حتی در مکانی در اطراف اتاق کودکان خود می­توانید بر فعالیت­ های موجود در  صفحه نمایش آن­ ها نظارت داشته باشید و از رفتارهای آن ها حفاظت کنید.

آموزش کودکان

کودکان هرگز متوجه پیامدهای منفی افشای اطلاعات شخصی در اینترنت نخواهند شد. این وظیفه والدین است که این اطمینان را حاصل کنند که فرزندشان از روند اقدامات امنیتی زیر مطلع است:

  1. یکی از مسائل مهمی که حتما باید به کودکان آموزش داده شود این است که اطلاعات شخصی مانند نام، شماره تلفن، آدرس ایمیل، رمزهای عبور، آدرس خانه، آدرس مدرسه و یا عکس­ های شخصی خود را در فضای مجازی در اختیار دیگران قرار ندهند. چرا که سارقان سایبری همواره به دنبال سرقت اطلاعات شخصی کاربران در فضای مجازی می باشند.
  2. کودکان هرگز نباید ایمیل ­های دریافتی از فرستندگان ناشناش باز کنند.
  3. آن­ها هرگز نباید به پیام­ های مشکوک دریافتی از افراد ناشناس واکنش نشان دهند.

نحوه نصب eScan parental control

یکی از ویژگی­ های مهم eScan parental control، استفاده از الگوریتم­ های بسیار پیشرفته برای جلوگیری از دسترسی به وب سایت ­های ممنوعه و نامناسب برای کودکان، بر اساس گروه­بندی مختص به خانواده­ ها است. این ویژگی برای والدین بسیار مفید بوده زیرا مانع از دسترسی کودکان به وب سایت­ های ناخواسته حاوی مطالب نامناسب می ­شود. هم­چنین اجازه می ­دهد تا کاربران برای ایجاد انواع پروفایل ­های کاربری، دسترسی خاص و محدودی داشته باشند و این میزان دسترسی توسط والدین تنظیم و کنترل می ­شود.

محافظت از وب: eScan parental control با در اختیار داشتن الگوریتم­های پیشرفته برای جلوگیری از دسترسی به وب سایت­های نامناسب بر اساس کلمات کلیدی یا عبارات خاص در سایت­ها و هم­چنین جلوگیری از دسترسی به وب سایت­های حاوی مطالب مختص بزرگسالان، بدون شک یک ابزار امنیتی قدرتمند برای حفاظت از سلامتی اجتماعی و روانی کودکان شما می­باشد.

محدودیت ­های زمانی: eScan parental control با در اختیار داشتن ویژگی محدودیت زمانی، این امکان را برای والدین فراهم می­ آورد تا از دسترسی کودکان خود را به وب سایت­ های حاوی محتوای نامناسب جلوگیری به عمل آورند و مانع از دانلود برنامه ها و نرم افزارهای مخرب در زمان ها و لوکیشن های خاص شوند.

والدین هم چنین می ­توانند از طریق نسخه های  eScan Total Security Suite و Internet Security Suite برای نسخه­ های خانگی و یا آفیس­ های کوچک، فعالیت فرزندان خود را به صورت آنلاین و از راه دور نظارت کنند.

در پایان پرولاین امیدوار است با مطالعه این مقاله به اهمیت حفاظت از دنیای دیجیتال کودکان و نقش آن در سلامت روانی و اجتماعی آن­ها پی برده باشید. بدون شک سلامت روان کودکان در رشد و ثبات آن ها در جامعه اثرگذار است و توجه به این مسئله از پر اهمیت ترین وظایف والدین محسوب می ­شود.

شرکت پرولاین با سال ها فعالیت تخصصی در حوزه امنیت و در اختیار داشتن نیروهای مجرب و تیم پشتیبانی قوی جهت اطلاع رسانی و پاسخ گویی، خرید نسخه eScan parental control را از طریق این لینک به مخاطبان محترم توصیه می نماید.

من Content Maker شرکت پرولاین هستم. هدف من تولید محتوای ناب در جهت افزایش آگاهی کاربران در حوزه های امنیتی سیستم از طریق جدیدترین تکنولوژی های روز امنیتی می باشد.

پاسخ دهید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

سبد خرید شما خالیست!