تاریخچه آنتی‌ویروس ESET

آنتی ویروس Eset
آنتی ویروس Eset

یکی از محبوب‌ترین آنتی‌ویروس‌ هایی که مورداستفاده کاربران ایرانی است، آنتی‌ویروس ESET می‌باشد که به‌وسیله شرکت اسلواکیایی معروف ESET طراحی و تولید شده است. کمپانی ایست بیش از 30 سال است که در حوزه امنیت سیستم‌های رایانه‌ای فعالیت می‌کند و توانست است جایگاه منحصر به فردی در این صنعت برای خود ایجاد نماید. نرم‌افزار آنتی‌ویروس این شرکت که یکی از پرفروش‌ترین برنامه‌های آنتی‌ویروسی در سطح جهانی است، به دلیل سرعت و دقت توانایی خوبی در افزایش ایمنی سیستم‌های خانگی و حتی سازمانی دارد.

آنتی‌ویروس‌های این شرکت را که مدتی با نام NOD32 (ناد 32 که گاها فارسی‌زبانان به آن به اشتباه نود 32 می‌گویند) توزیع می‌شد مخفف عبارت Nemocnica na Okraji Disku بوده است که معنای آن “بیمارستانی در انتهای یک دیسک” است. این آنتی‌ویروس قابلیت‌های زیادی داشت و هنوز که هنوزه بسیاری از کاربران این شرکت محصولات آنتی‌ویروسی آن را با نام NOD32 می‌شناسند.

قابلیت‌های آنتی‌ویروس ایست

آنتی ویروس Eset
آنتی ویروس Eset

ازجمله قابلیت‌های این آنتی‌ویروس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • Antivirus MONitor

بررسی سیستم کاربر برای یافتن ویروس کامپیوتری

  • Document MONitor

بررسی فایل‌های آفیس برای یافتن ویروس

  • Internet MONitor

بررسی لحظه‌به‌لحظه اتصال کاربر به اینترنت برای اطمینان از امنیت سیستم و عدم نفوذ ویروس و بدافزارها

  • E-mail MONitor

بررسی ایمیل‌های کاربر برای اطمینان از نبود مخاطرات اینترنتی و ایمیل‌های ویروسی

  • MS eXchange MONitor

بررسی و کنترل سرورهای نامه مایکروسافت اکسچینج سرور

نحوه تأسیس کمپانی ESET

آنتی ویروس Eset
آنتی ویروس Eset

کمپانی امنیتی ESET در سال 1987 فعالیت خود را آغاز نمود. مؤسسان این کمپانی Peter Paško و Miroslav Trnka هستند که دو دوست برنامه‌نویس بودند. این دو نفر تلاش زیادی برای شناسایی و تحقیق درباره انواع ویروس‌های رایانه‌ای و اینترنتی داشتند. این دو در طی تحقیقات خود به ویروسی برخوردند که Vienna نام داشت. پس‌ازآن تلاش فراوانی برای نوشتن برنامه‌ای به‌منظور شناسایی و مقابله با این ویروس انجام دادند. و این آغازی بود برای شروع طراحی و برنامه‌نویسی یک نرم‌افزار که قابلیت شناسایی و مقابله با ویروس‌های مخرب را داشته باشد.

در کل می‌توان گفت فعالیت‌های رسمی کمپانی ایست در سال 1992 آغاز شد. در آن زمان Rudolf Hrubý نیز به گروه مؤسسان پیوست و این شرکت به‌عنوان یک مجموعه خصوصی شروع به کارکرد.

شرکت ESET در حال حاضر یکی از موفق‌ترین شرکت‌های اسلواکی به شمار می‌رود. ای مجموعه موفق شد طی سال‌های 2008، 2009 و 2010 به‌عنوان موفق‌ترین و پردرآمدترین کمپانی اسلواکی معرفی گردد. همچنین پس‌ازآن اقدام به گسترش فعالیت‌های خود و تأسیس دفاتر و نمایندگی در کشورهای مختلف نمود. ESET در حال حاضر در آمریکا، کانادا، آرژانتین، برزیل، جمهوری چک، لهستان و سنگاپور دفتر داشته و چیزی بالغ‌بر 180 توزیع‌کننده در سراسر جهان دارد.

در حال حاضر محصولات آنتی‌ویروس ESET در داخل ایران به چهار دسته کلی تقسیم می‌شوند:

  • ESET internet security
  • ESET NOD32 Antivirus
  • ESET mobile Security
  • ESET Multi-Device Security

افتخارات آنتی ویروس ESET

به انتخاب مجله SC نسخه Endpoint Security ESET در بین نرم‌افزارهای امنیتی 5 ستاره دریافت کرده و در سال 2013 عنوان بهترین آنتی‌ویروس را توسط Maximum PC کسب کرد. نسخه Smart Security 4 توسط مجله CNET عنوان مجموعه امنیت اینترنت برتر را دریافت کرد و به دلیل حجم کم رم مصرفی آن در هنگام اجرا که چیزی در حدود 50 مگابایت است؛ آن را یک نرم‌افزار مؤثر و کارا دانستند.

در سال 2014 آنتی‌ویروس ESET موفق به دریافت جایزه Péter Szőr برای بخش تحقیقات امنیتی خود شد. در سال 2018 کمپانی ESET به جمع 40 شرکتی پیوست که در حوزه امنیت سایبری کاربران نهایی تحقیق و اقدام می‌کنند.

من کارشناس دیجیتال مارکتینگ شرکت پرولاین هستم. هدف مجموعه ما ایجاد تغییر بنیادی در حوزه امنیت کاربران خانگی و سازمانی است و ما در تلاشیم تا نحوه فروش خود را با روش های نوین بازاریابی دیجیتال تغییر دهیم. مشتریان ما بایستی کاربران نهایی باشند و ما در تلاشیم تا واسطه های میان خود و مشتری را حذف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products