حملات باج افزارها و خطر از دست دادن اطلاعات | راه حل Eset برای سازمان ها

Eset
Eset

اواخر سال 2018 اخبار زیادی در ارتباط با باج افزار و کاهش چشمگیر حملات و صدمات ناشی از آنها در فضای مجازی منتشر شد. این اخبار سروصدای زیادی به پا کرد. در آن زمان ادعا شد که “باج افزار دیگر نمی تواند تهدیدی برای کاربران اینترنت باشد”. این درحالی بود که رشد باج افزارها در سال 2016 و 2017 به حداکثر میزان خود رسید. به گفته کارشناسان حملات باج افزارها تا پایان سال 2017 بیش از 350 درصد رشد داشت. نکته جالب اینجا است که آمارها، کاهش چشمگیر حملات باج افزار را طی سال 2018 نشان میدادند. تا جایی که صاحب نظران آنها را تحت کنترل و در حال افول دانستند. اما آیا این واقعیت دارد؟ آیا حقیقتا حملات باج افزاری در حال ریشه کنی هستند؟ پرولاین در ادامه این مقاله به این سوال پاسخ خواهد داد. با ما همراه باشید. 


نظر کمپانی Eset درباره حملات باج افزار ها

چشم انداز سازمانی ایسِت دربردارنده یک تاریخ انقضا برای باج افزارها است. به عقیده این شرکت امنیتی بین المللی، باج افزارها به زودی از بین میروند. البته در بیانیه جدید Eset به این نکته اشاره شده که هرگز نباید حملات باج افزارها را دست کم گرفت. این کمپانی با ارائه راهکارها و برنامه های گسترده تحقیق و توسعه در تلاش برای مقابله با این دسته خطرات اینترنتی است.

Eset با ارائه راهکارهای کاربردی به سازمانها و کاربران خانگی آموزش میدهد که چگونه خود را از خطر باج افزارها حفظ کنند. ایست به روشنی خطراتی که نشت و سرقت اطلاعات میتواند برای سازمانها به وجود آورد را بیان میکند. همچنین اصرار دارد نکات امنیتی توسط کاربران خانگی و سازمانی رعایت شود.

با اینکه شرکتهای امنیتی راهکارهای مفیدی برای جلوگیری از شنود اینترنتی در پیش گرفته اند، اما باز این مساله قربانیان زیادی میگیرد. این نکته لازم به ذکر است که حملات باج افزارها از جمله پرهزینه ترین حملات اینترنتی هستند. 

تحقیقات متخصصان نشان میدهد که 72 درصد شرکتهایی که در معرض حملات باج افزارها قرار میگیرند حداقل برای 48 ساعت دسترسی به داده های خود را از دست میدهند. همچنین این زمان برای بیش از 32 درصد شرکتها بیش از 5 روز بوده است. (منبع: Intermedia, 2017).

پیامدهای از دست رفتن داده ها 

سرقت اطلاعات واقعا چه معنایی دارد؟ در حالی که به اغلب شرکتها، در مورد حملات ransomware و از دست دادن اطلاعات، توسط شرکتهای امنیتی هشدار داده میشود. باز هم شاهد بی توجهی کارفرمایان و مدیران سازمانها نسبت به این مساله هستیم. نتایج یک حمله به کمک باج افزار می تواند فراتر از تصور باشد. پیامدها می توانند بیشتر توقف دسترسی به اطلاعات برای مدتی باشد. حمله باج افزاری میتواند به نتایج زیر هم منتهی شود:

  • از دست دادن درآمد
  • زیر سوال رفتن اعتبار
  • کاهش بهره وری
  • اختلال در کار
  • مشکلات قانونی

در مجموع می توان گفت که از بین رفتن داده ها اثرات گسترده ای دارد. اختلال در وضعیت شرکت و حتی ورشکستگی. و در عصر دیجیتال، زمان مهم است. اگر یک شرکت IT نتواند به اندازه کافی امنیت کاربران خود را تامین کند، این خبر به سرعت به مشتریان او منتقل میشود. این تبلیغات منفی می تواند آسیب شدیدی به شهرت تجاری یک سازمان وارد کند. از دست دادن اطلاعات نیز می تواند به انتشار اطلاعات محرمانه منجر شود که می تواند جریمه و حتی پرونده های قضایی برای شرکت به همراه داشته باشد. 

ماموریت کمپانی Eset حفاظت از سازمان شما

با وجود پیچیدگی و فریبندگی های حملات باج افزار ها، هنوز هم راههای زیادی برای جلوگیری از به دام افتادن سازمان وجود دارد. راه های متعددی وجود دارد که کسب و کارها می توانند از خود محافظت کنند. در یک دنیای کاری دیجیتال که تقریبا بر روی ایمیل متکی است، خط اول دفاع باید ایمیل کارکنان شرکت باشد. پیام های هرزنامه و فیشینگ باید فیلتر شوند. این چیزی است که بسیاری از شرکت ها در حال حاضر اعمال کرده اند. و تاثیر آن را در ارتقا امنیت خود دیده اند. اما برای اینکه یک قدم جلوتر برویم استفاده از نرم افزار حفاظت از پایانه مدیریت با مدیریت مرکزی به منظور اجرای سیاست های مربوط به امنیت راه حل خوبی است. در نهایت مطمئن شوید که آموزش کارکنان شما به روز است و کارکنان نقش خود را در مبارزه با جرایم اینترنتی دریافته اند.
 

من کارشناس دیجیتال مارکتینگ شرکت پرولاین هستم. هدف مجموعه ما ایجاد تغییر بنیادی در حوزه امنیت کاربران خانگی و سازمانی است و ما در تلاشیم تا نحوه فروش خود را با روش های نوین بازاریابی دیجیتال تغییر دهیم. مشتریان ما بایستی کاربران نهایی باشند و ما در تلاشیم تا واسطه های میان خود و مشتری را حذف کنیم.

پاسخ دهید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

سبد خرید شما خالیست!