تخلف برخی سایت های دولتی در استخراج ارز دیجیتال

سایت های دولتی نیز به بازی غیراخلاقی استخراج ارز دیجیتال پیوستند

ارز دیجیتال

مدت هاست که بحث ارزهای دیجیتال در محافل سرمایه گذاری به طور گسترده مطرح می شود. ارز دیجیتال یا ارز رمزگذاری شده (Cryptocurrency) نوعی پول و وسیله مبادله ای است که اساس آن را شبکه بلاک چین تشکیل می دهد. نخستین بار ارز دیجیتال در سال 2009 با عنوان بیت کوین معرفی شد. پس از آن ارزهای بسیاری به وجود آمدند که با وجود ابهامات موجود در فضای ارز مبادله ای، همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند.

امروزه این ارزهای محبوب در بسیاری از بازارهای سرمایه ای جایگزین پول شده اند و با وجود مشکلات و موانع ذاتی آنها که غیرمتمرکز و مستقل بودن آن است همچنین محبوبیت خود را دارا هستند. ارزهای دیجیتال به نهاد و سازمان دولتی و بین المللی وابسته نبوده و به طور کاملا مستقل فعالیت می کنند.
ارزهای دیجیتال نیاز به استخراج داشته و استخراج آنها گاه به ابزار سخت افزاری گسترده نیاز پیدا می کند. یکی از راه هایی که ماینرها یا همان استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال برای کسب سود و استخراج ارز استفاده می کنند، استفاده از بستر یک سایت و استخراج ارز توسط کاربران وارد شده به آن است. کاربر با ورود به سایت مذکور، به عنوان یک ماینر عمل کرده و روی سیستم وی یک پردازنده ارز دیجیتال به طور مخفیانه نصب شده و به استخراج و باز کردن کدگذاری های ارزی برای صاحب سایت می پردازد.
در ایران نیز خرید و فروش ارزهای دیجیتال صورت می گیرد و با توجه به نوسانات بازار ارزهای رسمی همچون دلار محبوبیت یافته است. به گزارش خبرگذاری مهر، مرکز مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه ای مدارکی ارائه نموده که نشان از افزایش گسترده این نوع سوءاستفاده های ابزاری سایت ها از کاربران از اوایل فروردین ماه سال جاری حکایت می کند. عجیب آنکه اخیرا خبری از این نوع سوء استفاده ها توسط سایت های دولتی و سایت های محبوب نیز منتشر می شود.
در خبری که در روزهای گذشته توسط برخی از خبرگذاری های مطرح داخلی مطرح شد به این نکته اشاره شده است که  سایت های دولتی نیز وارد این بازی غیر اخلاقی شده اند. یکی از این سایت ها در حوزه استعلام خلافی پلیس راهور فعالیت می کند که طبق آیین نامه و بنا به گفته صریح آقای آذرمی جهرمی تخلف مشهود بوده و باید پیگیری شود.
روز گذشته نیز خبری مبنی بر استخراج ارز دیجیتال توسط یکی از سایت دانشگاه آزاد منتشر شد که شگفتی بسیاری را برانگیخت. کاربران پس از ورود به این سایت متوجه می شدند که پردازنده سیستم آنها بسیار درگیر شده و سرعت سیستم آنها کند می گردد که عده ای را به بحث استخراج ارز دیجیتال مشکوک کرد. پس از پیگیری های انجام شده مشخص شد که سایت مذکور در حال مایند کردن ارز بوده است.
در نهایت #پرولاین امیدوار است که هرچه سریع تر در این خصوص راهکاری در نظر گرفته شده و از ادامه این روند غیرقانونی و غیراخلاقی در سطح فضای اینترنتی کشور جلوگیری شود؛ همچنین با متخلفان برخوردی اساسی شود.

منبع: خبرگذاری فارس

من کارشناس دیجیتال مارکتینگ شرکت پرولاین هستم. هدف مجموعه ما ایجاد تغییر بنیادی در حوزه امنیت کاربران خانگی و سازمانی است و ما در تلاشیم تا نحوه فروش خود را با روش های نوین بازاریابی دیجیتال تغییر دهیم. مشتریان ما بایستی کاربران نهایی باشند و ما در تلاشیم تا واسطه های میان خود و مشتری را حذف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products