شکاف اطلاعاتی فیسبوک و سرقت اطلاعات 50 میلیون کاربر

در پی بروز رخنه به اطلاعات حساب کاربری و شکاف اطلاعاتی فیسبوک گزارشی رسمی از سوی این شرکت منتشرشده است.

هک فیس بوک

روز جمعه گذشته خبری از شکاف اطلاعاتی فیسبوک منتشر شد که بسیاری از متخصصین و کارشناسان و کاربران فضای مجازی را دچار نگرانی کرد. تماسی از سوی این شرکت در ساعت یک بامداد با مطبوعات برقرارشده و خبر از این هک و رخنه گسترده داده است.

حمله‌ای از سوی هکرهای اینترنتی به این شبکه اجتماعی صورت گرفته که به گفته آنها بیش از 50 میلیون قربانی داشته است. مهاجمان اکنون و در پی این حمله از ویژگی‌ای بهره می‌برند که صفحه هر کاربر را به‌گونه‌ای که خود بخواهند به وی نمایش می‌دهند. از این طریق آن‌ها قادر هستند از حساب‌های شخصی افراد سوءاستفاده کنند. در حال حاضر توکن های دسترسی به فیس‌بوک به سرقت رفته است که برای کانکت نگه‌داشتن کاربر به فیس‌بوک در اتصال‌های طولانی به کار می‌رود.

سخنگوی فیس‌بوک اعلام داشته که آن‌ها دقیقاً می‌دانند شکاف اطلاعاتی فیسبوک چه بوده و چه کسی و از چه طریقی به سیستم آن‌ها نفوذ کرده و از مکان فعلی وی نیز مطلع هستند. همچنین به گفته وی این مسئله حل‌شده و پایان‌یافته است و اقدامات قانونی و امنیتی مناسب آن نیز صورت گرفته و اصلاً جای نگرانی برای کاربران وجود نخواهد داشت.

به عقیده کارشناسان منشأ آسیب‌پذیری موجود به تغییراتی بازمی‌گردد که در سال 2017 برای بهبود قابلیت‌های آپلود ویدئو صورت گرفت.

از دیروز شکاف اطلاعاتی فیسبوک موجب شده که این شبکه، 50 حساب کاربری فیس‌بوکی را که بیشترین احتمال صدمه دیدن در پی حمله را داشتند ریست کرده و به‌منظور اطمینان سازی و پیشگیری، اطلاع‌رسانی‌هایی برای 40 میلیون کاربر دیگر ارسال کرده است. بنابراین در روز جمعه بیش از 90 میلیون کاربر به دلایل امنیتی ناچار به خروج از حساب خود شده‌اند.

پیش‌ازاین مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک، اعلام کرده بود که مقابله با خاطیان و بازیگران حملات سایبری یک روند مداوم و جنگی بی‌پایان می باشد و فیس‌بوک به جهت گستردگی و دامنه وسیع کاربران همیشه یکی از اهداف مجرمان اینترنتی بوده و خواهد بود. به همین جهت بهبود و ایمن‌سازی‌های امنیتی همواره ادامه داشته و هرگز متوقف نخواهد شد.

من کارشناس دیجیتال مارکتینگ شرکت پرولاین هستم. هدف مجموعه ما ایجاد تغییر بنیادی در حوزه امنیت کاربران خانگی و سازمانی است و ما در تلاشیم تا نحوه فروش خود را با روش های نوین بازاریابی دیجیتال تغییر دهیم. مشتریان ما بایستی کاربران نهایی باشند و ما در تلاشیم تا واسطه های میان خود و مشتری را حذف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products