vpn های رایگان چه اندازه ایمن هستند؟

امنیت vpn رایگان
امنیت vpn رایگان

محدودیت های اینترنت در تمام کشورها اعمال می شود و به دلایلی هم ضروری به نظر می رسد. در همین راستا استفاده از فیلترشکن و vpn نیز بسیار متقاضی پیدا کرده است. بدون شک همه شما در هنگام جست و جو در سایت های اینترنتی با بنرها و تبلیغات vpn رو به رو شدید. وی پی ان ها به دو شیوه رایگان و پولی در دسترس هستند. این تبلیغات چه اندازه برای شما جذاب بوده اند؟ آیا تا کنون از vpn رایگان استفاده نموده اید؟ از خطراتی که وی پی ان رایگان برای شما ایجاد می کند اطلاع دارید؟ در این مقاله پرولاین توضیح مختصری درباره خطرات امنیتی که با استفاده از vpn های رایگان برای سیستم و کاربران اینترنت به وجود می آید ارائه خواهد کرد. با ما همراه باشید.

استفاده از vpn های رایگان بسیار رواج پیدا کرده و این در حالی است که وی پی ان ها بسیار خطرناک و ناایمن هستند. وی پی ان های رایگان اخیرا مشکلات زیادی برای کاربران ایجاد کرده اند و متاسفانه گزارش های زیادی در این خصوص به دست ما رسیده است.

در خصوص فیلترشکن رایگان این مساله مطرح است که ارائه دهندگان آنها می توانند به راحتی از اطلاعات شما سوءاستفاده کنند و گاها اطلاعات شما را به سرقت ببرند. روش کار وی پی ان به این صورت است که در مسیر اینترنت رمزگذاری هایی انجام می دهد تا مسیر ورودی به اینترنت را برای کاربر تغییر دهد و آن را به کشورهای با دسترسی آزاد وصل کند. منتها vpn های رایگان حفره های امنیتی زیادی هم خواهند داشت.

طبق تحقیقاتی که اخیرا توسط یک موسسه امنیتی به نام metrics Lab صورت گرفته، پس از بررسی بیش از 300 نرم افزار وی پی ان مخصوص گوشی های اندروید، نتایج شگفت انگیزی به دست آمده است. بسیاری از این نرم افزارها حاوی چاله های امنیتی و باگ هستند. حفره های امنیتی موجود بیش از همه اطلاعات کاربران را هدف قرار می دهد. در ادامه خلاصه نتایج به دست آمده ارائه شده است:

  • 83% موجب نشت داده ها می شوند
  • 38% حاوی تبلیغات و بدافزارهای مخرب
  • 18% عدم رمزگذاری داده های کاربر

متاسفانه بسیاری از این نرم افزارها در فروشگاه های اندرویدی محبوب همچون گوگل پلی استور قرار دارند و کاربران بدون اطلاع از خطرات موجود به دانلود و استفاده از فیلترشکن و vpn های رایگان دست می زنند.

من کارشناس دیجیتال مارکتینگ شرکت پرولاین هستم. هدف مجموعه ما ایجاد تغییر بنیادی در حوزه امنیت کاربران خانگی و سازمانی است و ما در تلاشیم تا نحوه فروش خود را با روش های نوین بازاریابی دیجیتال تغییر دهیم. مشتریان ما بایستی کاربران نهایی باشند و ما در تلاشیم تا واسطه های میان خود و مشتری را حذف کنیم.

پاسخ دهید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

سبد خرید شما خالیست!