هشدار امنیتی جدید گوگل کروم برای شما

گوگل کروم یکی از محبوب ترین مرورگرهای اینترنتی در سال 2018 گام بزرگی برای تضمین امنیت کاربران خود برداشته است

ویروس کامپیوتری
ویروس کامپیوتری

یکی از موضوعات مهم و چالش‌برانگیز در سال 2018 امنیت مرورگرهای اینترنتی بوده است. طی سال گذشته امنیت مرورگرها به‌طور فزاینده‌ای بهبود پیداکرده چراکه مایکروسافت، موزیلا و گوگل ویژگی‌های جدیدی را برای بهبود امنیت، به مرورگرهای خود اضافه کرده‌اند.

یکی از بزرگ‌ترین تغییرات صورت گرفته، توسط مرورگر محبوب گوگل کروم اعمال‌شده است. به این صورت که هر سایتی از HTTPS برای اتصال استفاده نکند برای کاربر خطایی مبنی بر ناامنی نمایش داده خواهد شد. در ماه فوریه گذشته Emily Schechter مدیر تولید واحد امنیت کروم بیان کرد که هدف گوگل ارتقاء امنیت وب‌سایت‌ها بوده و در مقابل سایت‌های متخلف موضع جدی گرفت. همچنین اعلام کرد که تعداد سایت‌های ایمن طی سال گذشته به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای افزایش یافته است.

هدف گوگل در مرورگر chrome حفظ حریم خصوصی و به حداقل رساندن اطلاعاتی است که در اختیار شخص ثالث و افراد متخلف قرار خواهند گرفت.

مفهوم هشدار “امن نیست” برای کاربران

درگذشته بحث امنیت وب‌سایت‌ها مطرح نبود و بسیاری از وب‌سایت‌ها از طریق HTTP اتصال خود را انجام می‌دادند اما امروزه سیاست گوگل، ناامن شناختن وب‌سایت‌های این‌چنینی و مهاجرت وب‌سایت‌ها به HTTPS است.

یکی از مسائل مهم در این حوزه کسب‌وکارهای کوچک و وب‌سایت‌های آن‌ها است که ممکن است به دلیل عدم اطلاع از نحوه پیوستن به حاشیه امن گوگل دچار صدمه شوند بااین‌حال منطقی است که گوگل به امنیت کاربران خود بیش از کسب‌وکارهای کوچک بهاداده و سیاست خود را به‌منظور پاک‌سازی و ایمن‌سازی فضای وب از سایت‌های مخرب و تهدیدآمیز ادامه دهد.

نگرانی دیگر این است که هشدار جدید کروم ممکن است کاربران را دچار ابهام کند. چراکه این تصور برای کاربران ایجاد می‌شود که هر سایتی که توسط google chrome به‌عنوان ناامن مشخص نشده باشد، امن بوده و دسترسی و اشتراک اطلاعات در آن بی‌خطر خواهد بود. کاربران باید درک کنند که بایستی نکات ایمنی و احتیاط را در هنگام وب گردی رعایت کنند تا اطلاعات شخصی آن‌ها مورد سو استفاده افراد متخلف قرار نگیرد.

منبع: https://www.infosecurity-magazine.com

من کارشناس دیجیتال مارکتینگ شرکت پرولاین هستم. هدف مجموعه ما ایجاد تغییر بنیادی در حوزه امنیت کاربران خانگی و سازمانی است و ما در تلاشیم تا نحوه فروش خود را با روش های نوین بازاریابی دیجیتال تغییر دهیم. مشتریان ما بایستی کاربران نهایی باشند و ما در تلاشیم تا واسطه های میان خود و مشتری را حذف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products