گوگل با قابلیت Spam Protection به جنگ هرزنامه ها می رود

آیا پایان هرزنامه ها نزدیک است؟ گوگل راهکار جدید ارائه می دهد.

google spam protection
google spam protection

همه ما روزانه با ایمیل ها و پیام های اسپم و تبلیغاتی زیادی در دامنه اینترنت رو به رو می شیم که اصلا خوشایند نیست. با وجود اینکه شرکت های اینترنتی و جستجوگر هایی همچون گوگل، تلاش زیادی برای جلوگیری از رسیدن این پیام های بی ارزش به دست کاربران انجام میدن، باز هم ما در باکس ایمیل خودمون تعداد زیادی ایمیل اسپم دریافت می کنیم که هرگز اجازه ارسال اون ها رو به ارسال کننده نداده بودیم. 

خوشبختانه گوگل بیشتر از ما نگران این موضوعه چراکه پیام های اسپم امنیت کاربران و تهدید میکنن. به همین خاط گوگل در حال رونمایی از تکنولوژی جدیدی هستش که توانایی بسیار بالایی برای مقابله با هرزنامه ها داره و قراره به زودی اون و برای تمام کاربران گوشی های اندرویدی فعال کنه.

تعریف اسپم

در مجموع، اسپم را می توان هرگونه پیام و محتوایی تعریف کرد که گیرنده رضایتی برای دریافت آن نداشته باشد. یکی از اهداف اصلی محتواهای اسپم، تبلیغات است. البته اسپم چیز جدیدی نیست و پیش از گسترش اینترنت در این ابعاد گسترده نیز، اسپم صورت می گرفته. البته با شیوه هایی متفاوت. مثلا در زمان رونق صنعت چاپ، اسپم از نوع آگهی های تبلیغاتی کاغذی بوده که به درب خانه ها انداخته می شدند. با وجود اثربخشی بالای روش های سنتی، هزینه بالای آن ها صرفه اقتصادیشان را زیر سوال برد و کم کم با روش های نوین جایگزین شدن.

مقابله با اسپم

برای مقابله با اسپم راهکارهای زیادی وجود داره. اما هر دری و که به روی اون ها ببندی، از در جدیدی وارد می شن. بهترین تکنیکی که تا به حال برای مقابله و ایجاد سد بر سر راه پیام های اسپم به وجود اومده، نرم افزارهای فیلترینگ هستن. نرم افزارهای فیلترینگ، به صورت پیش فرض کلمات و عبارات خاصی و در دیکشنری دارن و به شکل یک سد در مسیر سیستم شما و اینترنت قرار میگیرن. در صورتی که شما پیامی حاوی اون کلمات یا عبارات دریافت کنید، نرم افزار فیلترینگ اون و شناسایی می کنه و به عنوان یک هرزنامه یا اسپم ، حذف کرده یا به بایگانی خود انتقال می ده.

راه حل گوگل برای مقابله با پیام های اسپم

یکی از دغدغه های اصلی کمپانی گوگل، کمک به تولید محتواهای مفید و حذف مطالب بی ارزش و تبلیغاتی از فضای وب است. گوگل هر روز سخت گیری های بیشتری و برای صاحبان سایت ها و بلاگرها اعمال می کنه، تا اون ها رو به جایی ببره که اینترنت بدون اسپم، ارزشمند و امن و برای کاربران خلق کنن.

بر اساس گزارش جدید کمپانی گوگل، پس از یک سال و نیم کار کردن بر روی پروژه جدیدی با محوریت مقابله با پیام های اسپم، قراره امکان جدیدی به این جست و جوگر، در گوشی های اندرویدی اضافه بشه که مدت هاست همه کاربران اینترنت انتظارش و می کشیدن. این ویژگی Spam Protection یا ضد هرزنامه نام داره و قراره تمام پیام های متنی شما رو کراول کنه تا از سلامت اون ها مطمئن بشه و بعد اجازه نمایش برای شما رو بده.

به گزارش androidpolice این ویژگی بسیار کارا بوده و عملکرد آن شباهت زیادی به Truecaller داره. البته این تکنولوژی فعلا برای تعداد محدودی در دسترسه و مرحله تست خود را سپری می کنه که امیدواریم تا یک ماه آینده در صورت تایید نهایی به طور گسترده اعمال بشه. بعد از اون شما بر روی صفحه پیام های خودتون پاپ آپی رو می بینید که نشون دهنده اجرا شدن ویژگی Spam Protection خواهد بود.

Spam Protection
Spam Protection

شما می تونید از این ویژگی استفاده کنید و از مزایاش بهره ببرید یا موقتا اون و روی سیستم خودتون غیرفعال کنید. برای غیر فعالسازی این ویژگی کافیه به بخش تنظیمات گوشیتون برید و از بخش Advance قابلیت Spam Protection و فعال و غیرفعال کنید.

Spam Protection
Spam Protection

سخن آخر

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این هستش که برای استفاده از این قابلیت لازمه پیام هاتون و با گوگل به اشتراک بذارید. یعنی گوگل به طور آنلاین به پیام ها متنی شما و شماره مخاطبینتون دسترسی پیدا می کنه و به این شکل فرآیند کراول متن و تشخیص Spam رو انجام میده. اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط عمومی و بیانیه حفظ حریم خصوصی از سوی گوگل هستین، مارو دنبال کنید تا به محظ انتشار اون، برای شما منتشرش کنیم. امیدواریم از این مطلب راضی بوده باشین.

شرکت نرم افزاری پرولاین

من کارشناس دیجیتال مارکتینگ شرکت پرولاین هستم. هدف مجموعه ما ایجاد تغییر بنیادی در حوزه امنیت کاربران خانگی و سازمانی است و ما در تلاشیم تا نحوه فروش خود را با روش های نوین بازاریابی دیجیتال تغییر دهیم. مشتریان ما بایستی کاربران نهایی باشند و ما در تلاشیم تا واسطه های میان خود و مشتری را حذف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products