کلاهبرداری اینترنتی با ادعای جمع آوری کمک برای آسیب دیدگان سیل

کلاهبرداری اینترنتی
کلاهبرداری اینترنتی

متاسفانه با آغاز سال خورشیدی جدید، شاهد وقوع بلایای طبیعی در داخل کشور بودیم. بسیاری از هموطنان توسط سیل و طوفان دچار حادثه و خسارات مالی و جانی شدند. این عزیزان شدیدا نیازمند کمک هستند. این حوادث قلب همه ما را به درد آورده است. بسیاری برای جمع آوری کمکهای اساسی کالایی و مالی پیشقدم شده اند. علاوه بر نهادهای دولتی و هلال احمر، هستند افرادی که در مناطق آسیب دیده حاضر شده اند. و شخصا با دریافت کمک نقدی و غیرنقدی به تهیه مایهتاج مورد نیاز سیل زدگان می پردازند. متاسفانه در این چند روز، اخباری درباره کلاهبرداری اینترنتی به بهانه کمک به سیل زدگان منتشر شده است. از هموطنان نیکوکار تقاضا میکنیم که کمکهای خیرخواهانه خود را تنها به دست نهادهای مجاز برسانند.

بنا به گفته رییس پلیس فتا استان گلستان، در روزهای اخیر شبکه های اجتماعی پر شده از افرادی که به بهانه کمک به آسیب دیدگان سیل، اقدام به دریافت وجه از مردم میکنند. به گفته سرهنگ دوم ابراهیم پرسا، شهروندان از تحویل مرسولات کمکی خود به شخصیتهای حقیقی که مورد تایید نیستند خودداری کنند. همچنین هرگز کمک های نقدی خود را به حساب اشخاص ناشناس واریز نکنند.

متاسفانه افرادی با سوءاستفاده از آزردگی افکار عمومی، با انتشار تصاویر از این حوادث در شبکه های اجتماعی و به بهانه کمک به افراد آسیب دیده اقدام به دریافت وجه نقد کرده و پس از آن دیگر جوابگوی نیکوکاران نبوده اند. بدون شک این کمک ها هرگز به دست نیازمندان نخواهد رسید.

توصیه پرولاین

توصیه پرولاین به هموطنان عزیز آن است که تحت هیچ شرایط فریب افراد سودجو و کلاهبرداری اینترنتی را نخورند. شهروندان کمک های خود را تنها به نهادهای رسمی تحویل دهند. سازمان های مورد تایید پلیس فتا در بحث کمک به آسیب دیدگان، شامل نهادهای زیر میباشند:

  • سازمان هلال احمر
  • کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره)
  • و سایر نهادهای دولتی که توسط رسانه های عمومی اطلاع رسانی میشود

در صورت بروز مشکل و مشاهده تخلف، شهروندان میتوانند شکایات خود را از طریق لینک زیر به پلیس فتا اطلاع دهند:

https://www.cyberpolice.ir

من کارشناس دیجیتال مارکتینگ شرکت پرولاین هستم. هدف مجموعه ما ایجاد تغییر بنیادی در حوزه امنیت کاربران خانگی و سازمانی است و ما در تلاشیم تا نحوه فروش خود را با روش های نوین بازاریابی دیجیتال تغییر دهیم. مشتریان ما بایستی کاربران نهایی باشند و ما در تلاشیم تا واسطه های میان خود و مشتری را حذف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products