کاربران اینترنت اکسپلورر باید مراقب این نقص امنیتی نگران کننده باشند

Internet Explorer

اگر شما هنوز از اینترنت اکسپلورر مایکروسافت استفاده می‌کنید، پس آگاه باشید که بنا بر گزارش‌ها یک حفره امنیتی بزرگ در این مرورگر وجود دارد که می‌تواند نقطه ورود بدافزار باشد.

شرکت آنتی ویروس چینی به نام  Qihoo 360 شاهکار  zero-day را کشف کردهمانی که دست‌نخورده باقی مانده‌است و طبق گزارش ZDNet ظاهرا توسط گروهی از هکرها در سطح جهانی مورد هدف قرار گرفته است. این گروه ظاهرا سوءاستفاده را با استفاده از اسناد آفیس مخرب انجام می دهد به این صورت که این سند باز می‌شود، یک صفحه وب در زمینه اینترنت اکسپلورر ایجاد می‌شود که متعاقبا انتقال بدافزار از یک سرور از راه دور را آسان می کند سپس با این روش کامپیوتر میزبان را آلوده می کند. جزئیات دقیق هنوز مشخص نشده است ، اما به نظر می‌رسد که این حمله از یک پرونده کنترل حساب کاربر معروف برای دور کردن هر پیام هشداری که ممکن است به کاربر هشدار دهد که یک اتفاق بد در حال وقوع می باشد و همچنین تکنیک‌های هوشمند فایل ( دزدکی پرونده‌ها را در فایل‌ها مخفی می‌کند )استفاده می‌کند.این آسیب‌پذیری حتی آخرین نسخه از اینترنت اکسپلورر  را نیز تحت‌تاثیر قرار می‌دهد، بنابراین اگر شما هنوز از مرورگر قدیمی مایکروسافت استفاده می‌کنید، قطعا این موضوع چیزی است که باید از آن آگاه باشید.

تمرین مناسب

البته، شما می‌توانید از باز نکردن سندی که از آلوده نبودن آن مطمئن نیستید از این امر جلوگیری کنید که مشخصا یک عمل کاملا امنیتی است.
امیدوارم مایکروسافت به زودی از این حفره استفاده کند و با غول نرم افزاری این بیانیه را صادر کند “ویندوز دارای تعهد مشتری برای بررسی مشکلات امنیتی گزارش شده است و در اسرع وقت به دستگاه های آسیب دیده به روز رسانی می شود”
ما توصیه می‌کنیم که مشتریان از ویندوز ۱۰ و مرورگر Edge مایکروسافت برای حفاظت بهتر استفاده کنند.
به طور طبیعی، مایکروسافت فرصتی برای افزودن مرورگر جدید Edge برای ویندوز 10 را از دست نداد که قطعا امروزه در عرصه امنیت ترویج یافته است.
واضح است که اگر شما از اینترنت اکسپلورر استفاده می کنید ممکن است بخواهید یک تغییر با امنیت بیشتر برای ورود به وب برای خود در و اگر نمی‌خواهید از Edge Microsoft استفاده کنید، بسیاری از جایگزین‌های خوب نیز مانند مرورگرهای فایرفاکس، کروم و برخی از مرورگرهای معروف دیگر وجود دارند.

من کارشناس حسابداری شرکت پرولاین هستم.به علت علاقه زیاد در جستجو و ترجمه مقالات انگلیسی این تخصص را با توجه به اهداف شرکت که جذب مشتری از راه دیجیتال مارکتینگ و حذف واسطه ها می باشد انتخاب کرده ام.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products