Kaspersky Endpoint Security for Business Select و امنیت داده های سازمانی

نسترن قلاحق

   نویسنده: نسترن قلاحق

                               سه شنبه، 2 مهر 1398       مدت زمان مطالعه: 10 دقیقه

امروزه فضای کسب و کارها از مرزهای یک سازمان خارج شده و بسیاری از نیروهای شرکتی حتی در خارج از دیوارهای سازمان در حال کار و فعالیت می باشند. لازمه چنین کاری در اختیار داشتن ابزارهای هوشمندی است که نیروها از طریق آن به فعالیت های سازمانی خود بپردازند. اما روز به روز با خروج سازمان ها از دیوارهای سنتی میزان امنیت سازمان نیز مورد تهدید بیشتری قرار گرفت که می بایست مورد توجه مدیران سازمان قرار گیرد. نسخه امنیتی Kaspersky Endpoint Security for Business Select با تکیه بر پیشرفته ترین فناوری های آنتی بدافزار، قابلیت برقراری امنیت را در بخش های سیار سازمان و هم چنین سرورهای فایلی دارا می باشد.


ویژگی آنتی بدافزاری با تکیه بر ذخیره سازی اشتراکی

فایل های ویروسی توانایی نفوذ در تمامی رایانه های موجود در شبکه های سازمانی را دارند و از طریق آن عملکرد کل سیستم را تحت تاثیر قرار می دهند. نسخه امنیتی Kaspersky Endpoint Security for Business Select مبتنی بر فناوری آنتی بد افزار پیشرفته برای سرورهای فایل می باشد و از سرورهای لینوکس، ویندوز و … در برابر تهدیدات محافظت به عمل می آورد.
کاهش هزینه ها و زمان به همراه مدیریتی آسان
 

کسپرسکی اندپوینت سلکت


این نسخه امنیتی با تکیه بر قابلیت MDM و یا همان مدیریت امنیت یکپارچه یکسان، مدیریت ابزارهای سیار متصل به شبکه های سازمانی را بهبود می بخشد. مدیران سازمانی با استفاده از این ابزار امنیتی از حضور هرگونه ابزار سیار به سرعت مطلع می شوند و سپس می توانند تدابیر امنیتی خاص سازمان را در پیش گیرند.

حفاظت چند لایه از داده های سازمانی

این نسخه با در برداشتن حفاظتی چند لایه برای مراقبت از سیستم های سازمانی، داده های حیاتی سازمان را در مقابل تهدیدات مراقبت می نماید. این نسخه با تکیه بر ویژگی Cloud و برخی از مزایای دیگر امنیتی از جمله مسدود کردن دسترسی به شبکه های سازمانی و فایروال دو سویه حفاظتی چندین لایه از شبکه های سازمانی به عمل می آورد.
ابزارهای کنترلی
قابلیت های امنیت سازمان نسخه Kaspersky Endpoint Security for Business Select شامل کنترل و مدیریت برنامه ها، Control Web و … سطح بالاتری از برقراری امنیت را در سازمان ارائه می دهند. تیم پشتیبانی نیز در نهایت به پشتوانه این ویژگی توانایی نظارت بر چگونگی به کارگیری وب توسط کارکنان سازمان و هم چنین ابزار های متحرک مورد استفاده آن ها را دارا می باشد.
انعطاف پذیری
در صورتی که سازمان ها با توجه به نیاز امنیتی خود به سطوح دیگری از برقراری امنیت نیازمند باشند، این نسخه امنیتی ویژگی های مدیریتی دیگری را که مکمل Select محسوب می شوند به به بخش پشتیبانی IT سازمان ها اضافه می نماید. سطوح بالاتر امنیت در این نسخه در بخش های ذخیره سازی، ایمیل، درگاه های آنلاین و … تعریف می شود.
پیکربندی اولیه و حفاظت سریع
یکی از مزیت های نسخه امنیتی Kaspersky Endpoint Security for Business Select این است که بلافاصله پس از نصب Select بر روی شبکه های سازمانی، سازکارهای امنیت سازمانی شروع می شود. این ابزار با اتصال به مرکز امنیت یکپارچه کمپانی Kaspersky امکان تغییر پیکره کلیه فناوری های امنیتی را مطابق با سازو کارهای سازمانی مختلف دارا می باشد.

در ادامه با پرولاین همراه باشید تا برخی از ویژگی های مهم این نسخه امنیت سازمانی را برشمریم:

امنیت تلفن همراه

• حفاظت تمام و کمال

در صورتی که سیستم تلفن همراهتان شمارا وادار به خاموش نمودن دستگاه می نماید می توانید از فناوری های آنتی بدافزار کسپرسکی بهره مند شوید.

• مدیریت برنامه ها

نسخه Kaspersky Endpoint Security for Business Select این امکان را در اختیار کاربران قرار می دهد تا بتوانند اجرا و یا عدم اجرای برنامه ابزارهای سیار متصل به شبکه های سازمانی را مدیریت کنند. لازمه چنین ویژگی ای تعریف یک دستور پیش فرض جهت اجرای تمامی برنامه هایی که در لیست سیاه نیستند، و یا تعریف دستوری مبنی بر عدم اجرای برنامه های ذکر نشده در لیست سفید برنامه ها می باشد.

• قابلیت ضد سرقت

اگر اطلاعات سازمانی در ابزارهای ذخیره سازی متحرک وجود داشته باشد، در صورت سرقت و یا مفقود شدن این ابزارها اطلاعات و داده های حیاتی سازمان نیز در معرض تهدیدات جبران ناپذیری قرار می گیرد. نسخه امنیتی Kaspersky Endpoint Security for Business Select این امکان را برای کاربران فراهم ساخته تا با استفاده از قابلیت Select ابزار مورد نظر را از راه دور قفل و تمامی اطلاعات مورد نظر را از حافظه آن پاک نمایند. علاوه بر این در صورت استفاده از سیم کارت جدید در این ابزار توسط سارقان، کاربران می توانند با تکیه بر قابلیت Sim Watch شماره های جدید سیم کارت مزبور را دریافت نمایند. البته این در حالی است که این ویژگی تنها برای پلتفرم هایی که توسط لیست پشتیبانی کسپرسکی معرفی شده قابل اجرا می باشد.

• رمز گذاری

این نسخه امنیتی دارای قابلیت رمز گذاری برای تک تک فایل ها می باشد. این خاصیت جهت جلوگیری از دسترسی غیر مجاز به فایل های مهم سازمانی می باشد. لازم به ذکر است که این رمز گذاری در سطح فایل و فولدر و حتی در صورت نیاز برای تک تک قسمت های آن ها نیز مقدور است.

• آنتی بدافزار

این نسخه امکان اسکن نمودن برنامه های موجود در ابزار های سیار متصل به شبکه های سازمانی اعم از فایل های اتچ شده در ایمیل، فایل های موجود در ابزارها و … را برای کاربران فراهم می سازد و کسپرسکی نیز با تکیه بر تکنولوژی مبتنی بر Cloud امنیت را برای دستگاه های کاربران رقم خواهد زد.

کنترل گرها

• کنترل وب

یکی از ابزارهای مفیدی که نسخه امنیتی Kaspersky Endpoint Security for Business Select در اختیار مدیران سازمانی قرار داده، این است که به سادگی می توانند عملکرد کاربران را در فضای وب و بر اساس محتوا و یا نوع داده خاصی تحت نظر بگیرند و دسترسی به آن را برای آن ها مسدود نمایند. علاوه بر این مدیران می توانند فعالیت کاربران را در برخی سایت های مخرب و یا وب سایت های مشخص زیر نظر گرفته و دسترسی به آن ها را مسدود نمایند.

• لیست سفید

کاربران در این نسخه می توانند امنیت برنامه های اجرایی موجود در سازمان را بررسی نمایند و در صورت مورد اطمینان واقع شدن آن ها لیست سفیدی از این برنامه ها تهیه نمایند. کمپانی کسپرسکی تنها کمپانی امنیتی در جهان است که لیست سفید مختص به خود را دارد و به صورت شبانه روز در حال به روز رسانی این لیست می باشد. کسپرسکی در نهایت نتایج این به روز رسانی و برنامه های موجود در لیست سفید خود را از طریق فضای Cloud و شبکه امنیتی کسپرسکی در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

کنترل ابزارهای سیار متصل به شبکه

این نسخه امنیتی با تکیه بر قابلیت Select از Active Directory، Microsoft Exchange و … پشتیبانی می نماید. کاربران این نسخه امنیتی همواره می توانند به صورت بی سیم و هم به صورت PC میزان امنیت را برای ابزارهای خود تنظیم نمایند. لازم به ذکر است که این ویژگی نیز تنها برای پلتفرم های تعریف شده در لیست ارائه شده از طرف کمپانی کسپرسکی قابل اجرا می باشد.

ضد بد افزار برای ایستگاه های کاری سازمان

• مجهز به سیستم تشخیص فوری تهدید UDS
• ارائه مستمر نسخه های به روز رسانی شده جهت ایمنی کاربران در مقابل جدیدترین تهدیدات موجود
• قابلیت رفع تهدیدات به صورت مستمر
• برقراری امنیت با سرعت بالا با تکیه بر قابلیت Cloud کسپرسکی
• قابلیت مسدود سازی حملات مخرب به شبکه های متصل به سازمان با استفاده از ابزار Select
• آنتی بدافزار برای فایل های سرور موجود در سازمان

مدیریت همه جانبه

نسخه امنیتی Kaspersky Endpoint Security for Business Select در بردارنده یک کنسول مدیریتی یکپارچه جهت برقراری امنیت سازمان می باشد. تمامی ویژگی های امنیتی قابل ارائه از طرف این نسخه درون این کنسول قرار داده شده که مدیریت امنیت سازمان را نیز آسان نموده است.

برنامه های داخلی Select موجود در نسخه امنیتی Kaspersky Endpoint Security for Business Select

• Kaspersky Endpoint Security for Windows
• Kaspersky Endpoint Security for Mac
• Kaspersky Anti-Virus for Windows Server Enterprise Edition
• Kaspersky Security for Mobile
• Kaspersky Endpoint Security for Linux
• ( MDM شامل )Kaspersky Security Center
• Kaspersky Anti-Virus for Novell NetWare
• Kaspersky Anti-Virus for Linux File Server

امنیت شبکه های متصل از مهم ترین ارکان سازمانی محسوب می شود که باید به شدت مورد توجه مدیران سازمانی واقع شود. نسخه امنیتی Kaspersky Endpoint Security for Business یکی از قدرتمند ترین ابزارهای امنیت سازمان محسوب می شود که تیم ما در پرولاین به کارگیری آن را به سازمان ها پیشنهاد می نماید. شما همواره می توانید با مراجعه به این لینک این نسخه امنیتی را خریداری فرمائید.

منبع: Kaspersky.com

من Content Maker شرکت پرولاین هستم. هدف من تولید محتوای ناب در جهت افزایش آگاهی کاربران در حوزه های امنیتی سیستم از طریق جدیدترین تکنولوژی های روز امنیتی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products