چه انتظاراتی باید از رویداد بعدی کسپرسکی داشته باشیم؟

رویداد کسپرسکی

رویداد جدید کسپرسکی در تلاش است، تا طیف‌های مختلفی از اندیشمندان و متفکران را گرد هم آورد. ازجمله آن‌هایی که به ایده‌های تازه و نوظهور توجه دارند. رویداد قبلی همه‌چیز را در مورد بلاک چین (block chain) و اینکه تا چه حد می‌تواند پیچیده باشد را تحت پوشش قرارداد.

در این مقاله پرولاین سعی دارد تا به جدیدترین رویداد سال جاری کسپرسکی که در اسپانیا، شهر بارسلونا برگزار خواهد شد بپردازد.

زنان در تکنولوژی

با افزایش تهدیدات سایبری در فضای مجازی، این اصل که به افراد بیشتری برای محافظت از کاربران و کسب‌وکارها نیاز داریم، امری اجتناب‌پذیر است. اما واقعیت غم‌انگیز این است که زنان کمتر ازآنچه باید باشند در امنیت سایبری حضور دارند. در سطح جهانی، تنها ۱۱% نیروی کار در این زمینه، زنان هستند. ما باید بفهمیم که چگونه این وضعیت را تغییر دهیم.

آینده دولت‌ها و APT ها

حملات (APT (Advanced Persistent Threat زمانی رخ می‌دهد که یک شخص احراز هویت نشده باشد و مدت‌زمان طولانی به‌صورت ناشناس به شبکه متصل شده است. این حملات به‌منظور سرقت اطلاعات صورت می‌گیرد و نه فعالیت‌های مخرب. اما آینده چه شکلی خواهد داشت، چراکه کشورهای بیشتری به دنبال توسعه APT خود هستند؟ این همان چیزی است که کریستین فانکی، رئیس گروه تحقیقاتی و تحلیل جهانی آزمایشگاه Kaspersky قصد دارد به آن نگاهی بی اندازد. در این رویداد قرار است که او ابزارهای فعلی مورداستفاده توسط جنایتکاران سایبری معمولی را در مقابل آن‌هایی که توسط دولت‌ها حمایت می‌شوند را مقایسه کند. درواقع همه‌چیز به طرز عجیبی ترسناک است.

اطلاعات شما چقدر در بازار سیاه ارزش دارد؟

ما همواره در حال تولید اطلاعات در فضای مجازی هستیم. نام کاربری، برچسب‌های بازی، عکس‌های شخصی و غیره، در  رویداد جدید کسپرسکی خواهیم دید که این اطلاعات در Dark Web یا همان وب تاریک چقدر ارزش‌دارند؟

شاید بهتر باشد کمی در مورد وب تاریک بیشتر بدانیم. علاوه بر شبکه گسترده‌ای به نام اینترنت، شبکه مخفی و بزرگی دیگری که بانام دارک وب شناخته‌شده است، وجود دارد که شاید از آن بی‌خبر باشید. در این شبکه تمامی اطلاعات به‌صورت رمزگذاری شده ارسال می‌شود و تنها از طریق نرم‌افزارهای خاصی قبال دریافت هستند. این نام‌گذاری به دلیل فعالیت پنهان و مخربی است که در این شبکه اتفاق می‌افتد. این شبکه آن‌طور که تخمین زده‌اند 500 برابر بزرگ‌تر از شبکه اینترنت است و حتی گوگل هم قادر به ردیابی آن نیست. در این شبکه عموماً تخلفاتی مانند فروش مواد مخدر، استخدام قاتل، جعل اسناد، فروش غیرقانونی اعضای بدن و … صورت می‌گیرد.

Darkweb

آیا خاطرات انسان‌ها هدف بعدی هکرها هستند؟

خاطرات ما ارزشمندترین دارایی‌های ما هستند، با این‌حال آن‌ها آسیب‌پذیر و مستعد خطا هستند. در آینده نزدیک، ممکن است این امکان وجود داشته باشد که ایمپلنت‌های حافظه را به‌طور مستقیم به مغز ما اضافه کنند تا توانایی بهتری در نگه‌داری خاطرات و به خاطر آوردن آن‌ها داشته باشیم. بااین‌حال، با به وجود آمدن این تکنولوژی ها، خطر امنیتی افزایش‌ می‌یابد. “دیمیتری گالو” از آزمایشگاه کسپرسکی و “لاری پیکرافت” از دانشگاه آکسفورد در رویداد جدید کسپرسکی در مورد آنچه که در آینده ممکن است برای خاطرات ما اتفاق بیفتد، تحقیق خواهند کرد.

بزرگ‌ترین تهدید برای حریم خصوصی

“اوا گالپرین”، مدیر بنیاد مرزی الکترونیک (EFF)، و مارکو پرس، مدیر کسپرسکی در اروپا، در مورد آنچه آن‌ها به‌عنوان بزرگ‌ترین تهدید برای حریم خصوصی دیجیتالی ما در دنیای مدرن می‌بینند، صحبت خواهند کرد، از این‌که چگونه رسانه‌های اجتماعی ایده حریم خصوصی ما را در مورد این‌که چگونه درک ما از حریم خصوصی به لطف دنیای دیجیتال تغییر کرده است، از بین می‌برند.

در این مقاله تنهایی به گوشه‌ای ازآنچه در رویداد جدید کسپرسکی رخ خواهد داد پرداختیم. اگر می‌خواهید در مورد این رویداد بیشتر بدانید، برچسب رسمی ما را دنبال کنید. #KLNext2018

 

من کارشناس پشتیبانی شرکت و یکی از نویسندگان سایت پرولاین هستم. هدف ما افزایش رضایت مشتری و سرعت بخشیدن هرچه بیشتر در پاسخگویی به مشتری است. همچنین شرکت پرولاین در تلاش است تا با بالابردن آگاهی و دانش مشتریان آنها را در جریان آخرین اخبار و مطالب اخیر تکنولوژی و امنیت قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products