کسپرسکی و محصولات آن

کسپرسکی و محصولات آن
کسپرسکی و محصولات آن

آنتی‌ویروس کسپرسکی توانایی خود در رویارویی و مقابله با انواع ویروس‌های کامپیوتری را ثابت کرده است. اگرچه قابلیت‌هایی که نسخه اصلی آنتی ویروس Kaspersky دارد، نسبت به دیگر محصولات رقبا همچون آنتی‌ویروس بیت دیفندر کمتر می‌باشد؛ با این وجود کاربرانی که سطح بالاتر امنیتی را نیاز دارند می‌توانند از محصولات سطح بالاتر این شرکت مانند Kaspersky Internet Security و Total Security استفاده کنند.

نقاط قوت آنتی‌ویروس کسپرسکی

 • توانایی مهار کردن صددرصدی بدافزارها
 • عدم تأثیر بر عملکرد کامپیوتر و سرعت پردازش آن

نقاط ضعف آنتی‌ویروس کسپرسکی

 • محصول اصلی را فقط می‌توان بر روی کامپیوترهای ویندوز دار استفاده کرد.
 • قیمت متوسط

نکات برجسته

قابلیت‌ها: محافظت در برابر ویروس، امنیت بالا، کنترل راحت داشبورد

سهولت استفاده: آسان

قابلیت اطمینان: عالی

قیمت: متوسط

دوره تست رایگان: 30 روز

بهترین کارایی: کاربران فردی؛ کاربران کامپیوترهای شخصی؛ مشتریانی که به محافظت پایه کامپیوتر نیاز دارند

چرا آنتی‌ویروس کسپرسکی را انتخاب کنیم؟

کسپرسکی یکی از برندهای شناخته‌شده در صنعت امنیت و محافظت از کامپیوتر است که محصولات این برند همواره عملکرد خوبی را در بررسی‌های مستقل از خود نشان داده‌اند. ازجمله شرکت‌های آزمایش‌کننده می‌توان به AV Test و یا AV Comparatives اشاره کرد. در سال 2016؛ Kaspersky Internet Security که محافظ بدافزار آن مشابه با آنتی‌ویروس می‌باشد توانست صد درصد ویروس‌های رایج و ویروس‌های Ziro Day را مهار کند. همچنین میانگین‌های صنعتی 98 تا 99 درصد را نشان می دهد.

در مقایسه با دیگر محصولات صنعتی مشابه، محصولات کسپرسکی سطح بسیار پایین‌تری در کاهش سرعت سیستم دارند. بررسی‌ها نشان داده است، کاربرانی که آنتی‌ویروس‌های کسپرسکی را نصب‌کرده‌اند سرعت نصب 8 درصد پایین‌تر از برنامه‌های متداول دیگر را تجربه کرده‌اند. این در حالی است که میانگین صنعتی کاهش سرعت 28 درصد می‌باشد.

آنچه آنتی ویروس کسپرسکی ارائه می‌دهد:

 • نرم‌افزار آنتی‌ویروس
 • پشتیانی آنلاین رایگان
 • سطح بالای امنیت و عدم کاهش سرعت رایانه
 • بسته‌های متنوع چند دستگاهی و سطح بالا

سهولت استفاده از آنتی ویروس کسپرسکی

آنتی‌ویروس Kaspersky به‌راحتی نصب می‌شود و این کار تنها 20 دقیقه به طول می انجامد. در طول نصب، کامپیوتر اسکن و بررسی می‌شود تا نرم‌افزارهای ناهمساز شناسایی شوند. اگر در این زمان برنامه ناهمسازی پیدا شود (برای مثال یک برنامه آنتی‌ویروس دیگر) ممکن است فرآیند نصب متوقف شود. در این صورت شما می‌توانید یا موقتاً آن برنامه را متوقف کنید، یا به‌طور کامل برنامه ناهمساز را پاک کنید و یا می‌توانید با تنظیم کسپرسکی آن را نادیده بگیرید.

در هنگام ثبت از کاربر سؤال می‌شود که آیا تمایل دارد به شبکه اینترنتی امنیتی کسپرسکی متصل باشد یا خیر!
اگر که گزینه بله انتخاب شود به آن معناست که بااتصال به شبکه در صورت پیدا کردن بدافزاری توسط آنتی‌ویروس ، نمونه‌ای از آن به‌صورت خودکار برای آزمایشگاه کسپرسکی ارسال می‌شود تا بررسی شود و امضایی برای آن ویروس ایجاد شده و برای تمامی کاربران ارسال می‌شود. حتی اگر در نصب اولیه گزینه بله را انتخاب کردید می‌توانید در هر زمان این مورد را غیرفعال کنید.

بعد از نصب، کسپرسکی تأثیر بسیار کمی در عملکرد سیستم شما خواهد داشت. اگرچه اسکن کامل حدود یک ساعت زمان می‌برد ولی بااین‌حال از دیگر محصولات رقیب زمان کمتری برده و البته در طول این‌ یک ساعت می‌توانید بدون مشکل و بدون کاهش سرعت سیستم به کار خود ادامه دهید. درواقع این‌یکی از نقاط قوت آنتی‌ویروس اورجینال کسپرسکی می‌باشد، چراکه دیگر رقبا همچون آنتی‌ویروس Bitdefender به چند ساعت زمان برای اسکن کامل سیستم نیاز دارند.

صفحه تنظیم آنتی‌ویروس Kaspersky و یا داشبورد آن را به‌راحتی می‌توان کنترل کرد. به علاوه کاربران به‌راحتی می‌توانند تشخیص دهند که آیا سیستمشان محافظت‌شده است یا خیر! آیا مشکلی برای گزارش دادن وجود دارد یا خیر! و آنکه سیستم دچار تهدید جدی شده است یا خیر!

پشتیبانی آنتی‌ویروس Kaspersky

مانند دیگر رقبا، کسپرسکی نیز صفحات متعدد پشتیبانی بر روی سایت ارائه می‌دهد. این صفحات شامل آموزش‌های ویدئویی، پایگاه اطلاعات، و انجمن‌ها می‌باشد. پشتیبانی مستقیم مشتریان از طریق صفحه MyKaspersky که صفحه شخصی شما در وب‌سایت شرکت می‌باشد قابل دسترسی است. زمانی که وارد حساب کاربری خود شدید می‌توانید با ایجاد یک تیکت درخواست پشتیبانی مشتریان را داشته باشید.

نسخه‌های خانگی

آنتی‌ویروس کسپرسکی برای کاربران کامپیوترهای شخصی محافظت بالایی را ارائه می‌دهد. در مجموع برای ویندوز XP تا ویندوز 10 سطح بالای محافظت که سرعت سیستمتان را کاهش نمی‌دهد، و کنترل‌های آسان که به شما کمک می‌کند تنظیمات امنیتی‌تان را راحت انجام دهید در دسترس است. درحالی‌که کسپرسکی قادر است یک شبکه محافظتی عالی را ارائه دهد، اما نسبت به دیگر رقبای خود قابلیت‌های جانبی و اضافی کمتری دارد. قابلیت‌هایی همچون حفاظت از بانکداری آنلاین، مشاوره وای فای، فریزر فایل و بازی، فیلم و حالت کار و ….

محصول دیگر که Kaspersky Internet Security می‌باشد تمام ویژگی‌های آنتی‌ویروس را دارا می‌باشد. علاوه بر آن برای سیستم عامل مک، اندروید، حفاظت از هویت شصی، امنیت اضافی برای بانکداری و خرید، و کنترل والدین نیز بسیار کارا است.

محصول بعدی Kaspersky Total Security تمام قابلیت‌هایی که در بالا گفته شد را دارا می‌باشد ولی علاوه بر آن محافظت گسترده برای کودکان بر روی کامپیوترهای شخصی، مک، و موبایل، ذخیره‌سازی رمز عبور ایمن، و پنهان کردن و پشتیبانی عکس‌ها و موسیقی‌ها بر روی کامپیوترهای شخصی، از قابلیت‌های این محصول می‌باشد.

محصولات شرکت کسپرسکی به‌صورت جداگانه می‌تواند خریداری و بر روی مک و یا اندروید استفاده شوند. و برای اغلب مشتریان که از چند وسیله استفاده می‌کنند، نسخه های Kaspersky Internet Security یا Kaspersky Total Security انتخاب‌های بهتری می‌باشند.

نسخه‌های سازمانی آنتی‌ویروس Kaspersky

نسخه‌های سازمانی و یا organizational versions انواع متعددی دارد که بسته به نوع شرکت و یا سازمان و سایز و اندازه شرکت انتخاب می‌شود. این محصولات را می‌توان بر اساس تعداد کارمندان شرکت، که نمایانگر اندازه شرکت می‌باشد انتخاب کرد.

 • شرکت‌هایی با 1 تا 150 کارمند یا همان شرکت‌های کوچک
 • شرکت‌هایی با 51 تا 999 کارمند یا همان شرکت‌های متوسط
 • و شرکت‌هایی با بیش از 1000 کارمند یا همان شرکت‌های بزرگ

محصول ارائه‌شده توسط شرکت برای سازمان‌ها Kaspersky endpoint security می‌باشد که شامل یک رابط کاربری متمرکز و نرم‌افزار مدیریت، بانام Kaspersky security center می‌باشد. نرم‌افزار امینت اینترنتی Kaspersky security network نامیده می‌شود. مرکز Administration Kit Security Center مسئولیت مدیریت پیکربندی، نصب و استفاده از راه دور را به عهده دارد. پکیج های سازمانی آنتی ویروس کسپرسکی دارای قرنطینه، گزارش دهی و ویژگی‌های دیگر نیز می‌باشد. محصول مناسب برای سازمان‌هایی با حداکثر 25 کارمند (Kaspersky small office security (KSOS نام دارد.

کسپرسکی محصولات متنوع تری برای سازمان‌های سایز متوسط ارائه می دهد. محصولاتی با نام‌های cloud ،office 365 ،select ،advanced و … که هریک از این گزینه‌ها مزایای خاص خود را دارند. بیشترین قابلیت‌ها را می‌توان در محصول آخر بانام advanced در دست داشت.

محصولات ارائه‌شده برای سازمان‌های بزرگ با بیش از 1000 کارمند ازاین‌قرار می‌باشند:

 • Hybrid Cloud Security: امنیت بی‌نظیر، طراحی‌شده برای محیط ابر شما
 • Endpoint Security: پلت فرم حفاظت از پایه چندلایه، بر اساس تکنولوژی نسل جدید امنیت سایبری
 • Threat Management and Defense: محافظت پیشرفته توسط Threat Intelligence
 • Industrial Cybersecurity: حفاظت تخصصی برای سیستم‌های کنترل صنعتی
 • Fraud Prevention: راه‌حل پیشرفته برای تجربه کاربری یکپارچه و پیشگیری از کلاه‌برداری

در آخر

آزمایشگاه کسپرسکی یکی از برجسته‌ترین شرکت‌ها در صنعت حفاظت سایبری می‌باشد. آنتی‌ویروس های ارائه شده توسط این سازمان نشان داده که توانایی صددرصدی مقابله با ویروس‌های شناخته‌شده و روز صفر را دارا است. اگرچه این محصول به‌تنهایی تنها سه قابلیت حفاظت از بدافزارها، سهولت استفاده، و بهینه‌سازی کامپیوتر را دارا می‌باشد اما کاربرانی که به دنبال ویژگی‌ها و قابلیت‌های بیشتر در آنتی‌ویروس‌ می‌باشند ممکن از نرم‌افزار Bitdefender Antivirus Plus 2017 را انتخاب بهتری بدانند در غیر این صورت می‌توانند از محصولات سطح بالاتر آزمایشگاه کسپرسکی استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products