جدیدترین امکانات محصولات امنیتی کسپرسکی 2020

نسترن قلاحق نویسنده پرولاین   نویسنده: نگار پورجواد
                            شنبه، 8 دی 1398       مدت زمان مطالعه: 15 دقیقه

جدال بین کمپانی‌هایی که در زمینه تولید انواع محصولات امنیتی مانند آنتی ویروس در حال فعالیت هستند با افرادی که توانایی منحصر به فردی در هک و حملات سایبری به شبکه‌های مختلف دارند، بی پایان است. همین مسئله انگیزه اصلی جهت به روز رسانی و بهبود امکانات محصولات امنیتی در جدیدیترین نسخه این شرکت یعنی کسپرسکی 2020 شده است. چرا که به محض آنکه یک آنتی ویروس لایه‌های مختلف امنیتی خود را بهبود می‌بخشد، هکرها باید به دنبال روش‌های جدید، جهت نفوذ به شبکه باشند.


آنتی ویروس کسپرسکی به عنوان یکی از بهترین آنتی ویروس‌های موجود در بازار در نظر گرفته می‌شود که اخیراً خبر از نسخه جدیدی از هسته اصلی‌اش منتشر کرده است. لازم به ذکر است که لایه‌های مختلف امنیتی این آنتی ویروس همواره در حال آپدیت و به روز رسانی هستند، اما هر تابستان، یک به روز رسانی کامل از امکانات محصولات امنیتی کسپرسکی منتشر می‌شود.

اما این بار خبر از به روز رسانی هسته اصلی از سوی این کمپانی منتشر شده است. که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. به همین خاطر در این مقاله قصد داریم نگاهی به جدیدترین امکانات محصولات امنیتی کسپرسکی 2020 داشته باشیم. همراه ما باشید.

 

Kaspersky Security 2020
Kaspersky Security 2020

اصلی‌ترین محصولات امنیتی Kaspersky 2020 شامل موارد زیر هستند:

  • آنتی ویروس Kaspersky
  • امنیت اینترنت Kaspersky (برای سیستم‌عامل‌های ویندوز، اندروید و مک)
  • Kaspersky Total Security
  • Kaspersky Security Cloud

بر اساس گزارشی که از سوی کمپانی سازنده این محصولات منتشر شده است، نسخه کسپرسکی 2020 تمامی این نرم‌افزارها دارای امکانات بیشتری خواهد بود. که همراه با سرعت و امنیت بیشتری در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد.

جدیدترین رویکردهای بهبود امنیت در محصولات امنیتی کسپرسکی 2020

همان‌طور که حتماً می‌دانید، هر یک از انواع حملات سایبری، یک تهدید منحصر به فرد برای شما و امنیت اطلاعاتتان در نظر گرفته می‌شود. به همین سبب، رویکردهایی که برای خنثی کردن این تهدیدات در نظر گرفته می‌شوند، هریک متفاوت از دیگری خواهند بود.

یکی از مهم‌ترین مواردی که در آپدیت جدید Kaspersky به آن پرداخته شده است، بهبود امنیت نرم‌افزار در برابر EternalBlue می‌باشد. (EternalBlue توسط WannaCry و SMBloris جهت انتشار خودکار بدافزارها در سراسر شبکه استفاده می‌گردد. بنابراین هر کامپیوتری که در این شبکه آلوده قرار داشته باشد، قطعاً مبتلا به این ویروس خواهد شد.)

افرادی که از ابزار RAT جهت کنترل و پشتیبانی از راه دور استفاده می‌کنند، قطعاً به عنوان طعمه برای بسیاری از هکرها در نظر گرفته می‌شوند. به همین خاطر، در ورژن 2020 محصولات امنیتی کسپرسکی ، محافظت در برابر انواع RAT به طور پیش فرض فعال می‌شود. بنابراین تا زمانی که کاربر به صورت دستی این قابلیت را در محصول غیرفعال نکند، هیچ‌کس قادر به استفاده از ابزار RAT نخواهد بود.

استفاده از برخی از برنامه‌های آسیب‌پذیر مانند مایکروسافت آفیس یکی از روش‌های ورود به سیستم برای هکرهاست. در محصولات امنیتی که در سال 2020 منتشر می‌شوند، محافظت از این برنامه‌ها لحاظ شده است.

این روزها افراد برای ذخیره‌سازی اطلاعات خود، رو به سوی فضای ابری و OneDrive آورده‌اند. اما همین فضای ابری، در صورتی که به صورت مداوم اسکن نشود، احتمال اینکه به یکی از بدافزارهای موجود در شبکه مبتلا شود، وجود دارد. این مورد نیز یکی دیگر از رویکردهای امنیتی است که در نسخه جدید محصولات امنیتی کسپرسکی در نظر گرفته شده است.

تم تاریک، یکی از قابلیت‌های جدید محصولات امنیتی کسپرسکی می‌باشد که قطعاً کاربران سیستم عامل مک را به وجد می‌آورد.

Safe Money یکی دیگر از امکانات جدید است که به محصولات اضافه شده است. با فعال بودن این گزینه، هر دستگاه خارجی که به سیستم شما متصل شود، ابتدا اسکن می‌شوند.

Permission Checker قابلیت دیگری است که برای کاربران اندروید جهت حفظ امنیت اطلاعات، ایدئال است. با استفاده از این قابلیت که در Kaspersky Security Cloud وجود دارد، کاربران متوجه می‌شوند که کدام یک از برنامه‌های نصب شده روی تلفن همراهشان، نیاز به دسترسی‌های خاص و ویژه دارند. بنابراین در صورتی که کاربر تشخیص دهد که این دسترسی ضروری نیست، می‌تواند آن را لغو کند.

نحوه اجرای رویکردهای بهبود امنیت در محصولات امنیتی کسپرسکی 2020 چگونه خواهد بود؟

حال شاید این سؤال برای شما ایجاد شود که تمامی این رویکردهای امنیتی به چه شکل اجرا می‌شوند. بر اساس اطلاعیه‌ای که از سوی کمپانی منتشر شده است، برای اجرای این رویکردهای امنیتی، کلیه ارتباطات بین محصولات و سرورهای Kaspersky به صورت رمزنگاری انجام خواهند شد. این مسئله به این معناست که هیچ داده‌ای از نسخه‌های 2020 محصولات امنیتی Kaspersky هنگام تبادل با سرورها قابل رهگیری یا اصلاح نخواهند بود.

تائید هویت دو مرحله‌ای، یکی دیگر از رویکردهایی است که برای ارتقاء امنیت محصولات در نظر گرفته شده‌اند. با استفاده از این تکنیک،  حتی اگر شخصی رمز ورود شما را داشته باشد، قادر به ورود به حساب کاربری‌تان نخواهد بود.

نتیجه‌گیری

در این مقاله به تعدادی از امکانات جدید محصولات امنیتی کسپرسکی اشاره کردیم. با توجه به موارد گفته شده، شما می‌توانید با خرید نسخه جدید محصولات این کمپانی از اطلاعات و داده‌هایتان در برابر هکرها و همچنین انواع بدافزارها به خوبی محافظت نمایید. صرف نظر از اینکه در حال استفاده از چه نوع سیستم عاملی هستید، این کمپانی راه حلی جهت تأمین امنیت شما خواهد داشت.

پرولاین توزیع کننده محصولات امنیتی و آنتی ویروس همواره آخرین نسخه های برترین آنتی ویروس های جهان را به شما ارائه می دهد. آخرین نسخه کسپرسکی می تواند امنیت سیستم شما را به سادگی تامین کند. شما می توانید با مراجعه به فروشگاه سایت پرولاین این محصول فوق العاده را خریداری نمایید.

منبع: kaspersky.com

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products