Kerio Cotrol زیر ذره ­بین!

Kerio Control
Kerio Control

شرکت Kerio سال ۱۹۹۷ در کالیفرنیای آمریکا باهدف تولید محصولات UTM تأسیس شد که البته در حال حاضر کریو به خانواده GFI Software پیوسته است. درواقع سال ۲۰۰۷ بود که مالکیت کریو به GFI فروخته شد. Kerio مدعی تولید تکنولوژی انعطاف‌پذیر، ارتباط‌ محور و همکاری ایمن است. تولیداتی چون UTM/Firewall ،VoIP که به‌صورت رسمی بیش از ۶۰ هزار کسب‌وکار و میلیون‌ها کاربر را در سطح جهانی پوشش می‌دهد. Kerio Connect ,Kerio Control ,Kerio Operator و Kerio Cloud تولیدات این شرکت هستند که از این میان UTM Kerio Control محصول اصلی این شرکت محسوب می‌شود. این محصول امنیتی در فضای سایبری از محبوبیت خوبی برخوردار است.

Kerio Control بر اساس استانداردهای جدید، جهت ارائه خدمات امنیتی و نظارتی شبکه به شرکت‌ها در برابر تهدیدات خارجی و ویروس‌ها راه‌اندازی شده است. این فایروال بعد مدیریتی نیز دارد که می‌توان توسط آن استفاده از پهنای باند، محتوای سایت‌ها و برنامه‌های کاربردی شبکه را توسط کاربران کنترل و محدود کرد.

فایروال Kerio نسل جدیدی از فایروال‌های تجاری (سخت‌افزاری- نرم‌افزاری) است که داشتن قابلیت‌های زیر آن را به انتخاب مناسبی برای تجارت‌های کوچک و متوسط تبدیل کرده است:

 • فایروال تحت شبکه (سخت‌افزاری) و مسیر‌یاب (Router)
 • سیستم تشخیص و جلوگیری از نفوذ بدافزار (IPS)
 • VPN
 • آنتی‌ویروس
 • فیلترینگ محتوا و برنامه‌های کاربردی
 • مدیریت باند
 • گزارش دهی و نظارت

چرا Kerio Control؟

خدمات اختیاری از قبیل اسکن گسترده آنتی‌ویروس Kerio ، محدود کردن دسترسی اینترنتی کاربران از طریق فیلترینگ وب و نیز کنترل ترافیک ورودی و خروجی شبکه جهت بهبود هرچه بیشتر سرعت انتقال، این فایروال را در زمره بهترین‌ها قرار داده.

مزیت قابل‌توجه Kerio Control زیر نظر گرفتن دقیق و لایه‌ایی تمامی اتصالات، محتواها، برنامه‌های کاربردی، ایمیل‌ها، دانلود‌ها، دسترسی کاربران در هر سطحی (درون شبکه و برخط) است که ریسک خطرپذیری شبکه شما توسط یک هکر، ربات، بدافزار یا ویروس را کم و کمتر می‌کند.

 • فایروال و Router

حفاظت از یکپارچگی سرور‌ها از طریق بازرسی عمیق و لایه‌ایی به‌وسیله پروتکل‌های هم‌زمان IPv4 و IPv6 و در نظر گرفتن مؤلفه‌هایی چون سیاست‌های ترافیک ورودی و خروجی، محدودیت ارتباط با URL خاص، برنامه‌های کاربردی و دسته‌بندی محتوای وب صورت می‌گیرد.

 • تشخیص و جلوگیری از نفوذ بدافزار (IPS)

پیشگیری از «نفوذ»، تکنولوژی بسیار پیچیده‌ایی است که بر اساس مجموعه بزرگی از قواعد متغیر امکان‌پذیر است. بی‌شک هر شبکه منحصربه‌فرد است و مسیر‌های نفوذ به آن متفاوت. IPS در این فاز برای شناسایی دقیق و مسدود کردن حملات، درعین‌حال حفظ سطح بهینه عملکرد شبکه طراحی‌شده است.

 • VPN

IPsec/L2TP مجموعه ایی از استانداردها (صنعتی)، خدمات و پروتکل‌های مبتنی بر زبان رمزگذاری شده که حفظ امنیت انتقال داده‌های شمارا در شبکه ممکن می‌سازد. Kerio Control از ترکیب این استاندارد مهم به همراه VPN اختصاصی خود برای اتصال ایمن دفاتر مرکزی شما به شعب و سایر کاربران دوردست استفاده می‌کند.

 • آنتی‌ویروس

اسکن گسترده صفحات وب، ترافیک انتقال داده (FTP)، دانلودها، ایمیل‌ها و پیوست‌های آن‌که منجر به محافظت در برابر ویروس‌ها، کرم‌ها، تروجان‌ها و بدافزارها می‌شود.

 • فیلترینگ محتوا و برنامه‌های کاربری

این سامانه بر مبنای کلیدواژه چیزی در حدود ۱۴۱ گونه از محتوای وب و برنامه‌های کاربردی را پالایش کرده و دسترسی کاربران ویندوز و لینوکس را به‌صورت کاملاً گزینشی آزاد، محدود و یا مسدود می‌کند. این کنترل خطر قرار گرفتن ناخواسته کاربر در معرض آلودگی‌های اینترنتی، فیشینگ یا سرقت هویت را پایین می‌آورد.

 • مدیریت باند

Kerio Control: شامل چندین ویژگی است که به شما در کنترل فعالیت شبکه و بهینه‌سازی دسترسی به اینترنت کمک می‌کند.

Active Host: نمایش فعالیت کاربران در واحد زمان. شما می‌توانید ببینید کدام دستگاه بیشترین پهنای باند را استفاده می‌کند درست زمانی که شبکه بسیار فعال است و انواع فعالیت‌ها در حال انجام است.

Traffic Charts: نمایش فرمول‌های ترافیک و پهنای باند. این اطلاعات در تشخیص چگونگی جریان داده‌ها در شبکه به شما کمک می‌کند. از مسیر:

Status > Traffic Charts

Interface: امکان تنظیم و توزیع ترافیک شبکه بین لینک‌های اینترنتی

Bandwidth Management and QoS: امکان اولویت‌بندی ترافیک شبکه بر اساس شرایط مختلف

 • ایجاد و مشاهده گزارش‌ها

Kerio Control Statistics شامل ویژگی گزارش دهی است که فعالیت‌های کاربران را ثبت و به یک دیتابیس روی فایروال ارسال می‌کند و به مدیران این امکان را می‌دهد تا فعالیت‌های اینترنتی و کاربردی هر کاربر را به‌صورت انفرادی تحت نظر داشته باشند. البته این گزارش قابل‌مشاهده توسط خود کاربر هم هست. مهم‌تر اینکه این گزارش‌های دقیق می‌تواند به‌صورت خودکار در بازه‌‌های زمانی مشخص برای ناظر ایمیل شود. روشن است وجود این مؤلفه یک دید جامع، جهت تغییر یا ایجاد قوانین جدید نظارتی، مدیریتی و محدودسازی دسترسی‌ها را برای ناظر فراهم می‌آورد.

Kerio Control به‌صورت نرم‌افزاری مجازی و یا سخت‌افزاری در دسترس است (نسخه‌های سخت‌افزاری در آمریکای شمالی، استرالیا و اروپا قابل دسترس هستند). قابلیت‌های این محصول تقریباً در تمام نسخه‌های مختلف مشابه هم است.

 • My Kerio

برای مدیریت یکپارچه سیستم و خدمات متعدد این فایروال (حتی از راه دور)، My Kerio دستیار مناسبی است. داشتن طراحی متمرکز، پشتیبان گیری خودکار، مانیتورینگ (نظارت)، سیستم اعلان و پیکربندی از راه دور، از مؤلفه‌های My Kerio است که کنترل از راه دور سخت‌افزارهای شبکه را آسان‌تر می‌کند. توسط اپلیکیشن My Kerio اعلان‌ها مستقیماً به تلفن اندروید، آیفون و یا اپل واچ شما ارسال می‌شود و چنانچه تغییری در روند فعالیت شبکه شما صورت گیرد، شما اولین نفری هستید ک مطلع می‌شوید.

نسخه‌های مجازی و نرم‌افزاری، دارای یک رابط مدیریتی جداگانه هستند که این امکان را به مدیر می‌دهد تا زمانی ک به مدیریت وب دسترسی ندارد مستقیماً به عملکرد سیستم دسترسی داشته و نظارت خود را به‌صورت محدود اعمال کند. قابلیت‌های این رابط عبارت‌اند از:

 • امکان مدیریت از راه دور
 • بازگرداندن به تنظیمات کارخانه
 • خاموش کردن سیستم/راه‌اندازی مجدد
 • پیکربندی پارامتر‌های TCP/IP

در طراحی فایروال مورد بحث، مؤلفه‌های بدیهی نیز تعبیه شده که البته؛ فقدان آن می‌تواند کمبودی بزرگ برای هر سامانه‌ایی محسوب شود. برای نمونه پس از نصب، Kerio Control به‌صورت خودکار ارتباطات اینترنتی و داخلی شبکه شمارا شناسایی می‌کند. به‌راحتی به‌صورت خودکار و یا دستی بروز رسانی انجام می‌شود. آنتی‌ویروس به‌صورت پیش‌فرض جهت شناخت تهدیدهای امنیتی و ویروس‌های جدید بروز می‌شود. امکان پشتیبان گیری (Backup) از پیکربندی Kerio Control نیز وجود دارد که زمان بازیابی مجدد سیستم یا مشکلات این‌چنینی به کمکتان می‌آید. مای Kerio امکان ذخیره خودکار بکرزا را هم فراهم نموده است.

همچنین به دلیل حفظ سادگی در طراحی و دسترسی سهل‌الوصول به قابلیت‌های مدیریتی، در اداره و امنیت شبکه قدرتمند ظاهرشده است.

دیدگاه نویسنده:

در‌نهایت با کنار هم گذاشتن تمام قابلیت‌هایی که پیش روی ما گذاشته، می‌توان به این نتیجه رسید که اگر شما صاحب کسب‌وکاری نه‌چندان بزرگ هستید که امنیت سایبری در آن حرف اول را میزند و یا دست‌کم نقش قابل‌توجهی دارد، می‌توانید روی این فایروال حساب کنید. به کمک کریو کنترل در امنیت باشید و با حذف نگرانی‌های امنیتی و فراهم آوردن دسترسی‌های مدیریتی قابل‌قبول، هدایت شبکه و کاربران تحت نظر خود را به دست بگیرید.

سخن آخر اینکه این نرم‌افزار با مدیریتی یکپارچه به شما در حفاظت، مدیریت و نظارت بر رفتار شبکه و کاربرانتان کمک می‌کند.

منابع:

www.kerio.com

www.manuals.gfi.com

www.techspot.com

من کارشناس دیجیتال مارکتینگ شرکت پرولاین هستم. هدف مجموعه ما ایجاد تغییر بنیادی در حوزه امنیت کاربران خانگی و سازمانی است و ما در تلاشیم تا نحوه فروش خود را با روش های نوین بازاریابی دیجیتال تغییر دهیم. مشتریان ما بایستی کاربران نهایی باشند و ما در تلاشیم تا واسطه های میان خود و مشتری را حذف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products