ویژگی‌ آنتی‌ویروس‌های توزیع‌شده در ایران را بشناسید

انواع آنتی ویروس های توزیع شده در داخل کشور را بشناسید

انواع آنتی ویروس
انواع آنتی ویروس

در مقاله پیش رو، پرولاین تصمیم دارد انواع آنتی ویروس های موجود در بازار و نحوه فروش آن در داخل از کشور را به‌طور کامل برای شما عزیزان شرح دهد. متأسفانه در داخل کشور بحث مشتری مداری و روشن‌سازی فرآیند خرید کاملاً بی‌اهمیت بوده و نادیده گرفته می‌شود. فروشندگان غالباً یا تمایل ندارند توضیح کاملی درباره محصول بدهند یا اینکه آگاه کردن مشتری را به سود خود و برنامه فروششان نمی‌دانند.

درحال حاضر بیش از 90 درصد انواع آنتی ویروس های موجود در بازار داخلی، اورجینال نیستند. دلیل آن را می‌توان عادت ایرانی‌ها به استفاده از نرم‌افزارهای کرک شده و غیر اورجینال دانست. به‌علاوه خود شرکت‌های عرضه‌کننده آنتی‌ویروس به دلایلی چون رسیدن به شهرت یا دستیابی به سهم بزرگ‌تری از بازار فروش و یا به دلیل ایجاد امکان فعال‌سازی مجدد هنگام تعویض ویندوز، قابلیت شیر را برای کدهای محصولات خود باز گذاشته‌اند که در ادامه این بحث بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

انواع آنتی‌ویروس

به دلیل تحریم‌ها و محدودیت‌های موجود بسیاری از برندهای نرم‌افزاری در داخل کشور نمایندگی ندارند. یا در صورت دارا بودن، نمایندگی‌های آن‌ها آن‌چنان فعال نبوده یا به جهت بالا بودن قیمت آن‌ها، برای بسیاری از کاربران قابل‌خرید و استفاده نیستند. درمجموع سه نوع آنتی‌ویروس در داخل کشور به فروش می‌رسد. آنتی‌ویروس اورجینال، آنتی‌ویروس شیر و آنتی‌ویروس داخلی.

آنتی‌ویروس اورجینال

کد اورجینال محصولات آنتی‌ویروسی در سایت اصلی شرکت قابل‌استعلام گیری است. این کدها شیر نبوده و تنها به یک کاربر به فروش می‌رسد. قیمت این کدها بالا بوده و توسط خود سایت کمپانی یا نماینده آن عرضه می‌شوند. آنتی‌ویروس‌های اورجینال شده بر روی نسخه دانلود شده از سایت کمپانی اصلی عرضه‌کننده آنتی‌ویروس فعال سازی می‌شوند.

آنتی‌ویروس شیر

بنا به صلاحدید شرکت‌های تولیدکننده محصولات آنتی‌ویروس، امکانی برای انواع آنتی ویروس ها در نظرگرفته شده که به نام قابلیت Share (شیر) شناخته می‌شود. این آنتی‌ویروس‌ها در قدرت و عملکرد هیچ‌گونه تفاوتی با آنتی‌ویروس‌های اورجینال ندارند. تنها تفاوت آن است که ممکن است چند روز از دوره 365 روزه آنتی‌ویروس اورجینال کمتر داشته باشند. آنتی‌ویروس‌های شیر شده بر روی نسخه دانلود شده از سایت کمپانی اصلی عرضه‌کننده آنتی‌ویروس، فعال سازی می‌شوند. به دلیل وجود قابلیت شیر، قیمت آن‌ها مناسب‌تر از آنتی‌ویروس‌های اورجینال است.

آنتی‌ویروس سرور داخلی

آنتی‌ویروس سرور داخلی، آنتی‌ویروسی است که برنامه آن کرک شده و سرور آپدیت آن به یک سرور داخلی درون کشور منتقل شده است. این آنتی‌ویروس‌ها، تنها در صورتی قابل استفاده است که از نسخه کرک شده برنامه استفاده شود. به این معنی که کد آن تنها بر نسخه‌ای که همراه پک آنتی‌ویروس داخلی نصب می‌شود، قابل فعال‌سازی است. در داخل کشور شرکت‌های بسیاری از این طریق به توزیع و فروش آنتی‌ویروس می‌پردازند. تفاوت دیگر این آنتی‌ویروس‌ها در نحوه اکتیو سازی آن است. اکتیو سازی آن‌ها تنها در یک مرحله صورت می‌گیرد. یعنی کد لایسنسی درون پک قرار دارد که بعد از نصب برنامه مستقیماً بر روی آن اکتیو می‌شود.

من کارشناس دیجیتال مارکتینگ شرکت پرولاین هستم. هدف مجموعه ما ایجاد تغییر بنیادی در حوزه امنیت کاربران خانگی و سازمانی است و ما در تلاشیم تا نحوه فروش خود را با روش های نوین بازاریابی دیجیتال تغییر دهیم. مشتریان ما بایستی کاربران نهایی باشند و ما در تلاشیم تا واسطه های میان خود و مشتری را حذف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products