معرفی نرم افزار آنتی اکسپلویت ویژه ویندوز

آشنایی با نرم افزار آنتی اکسپلویت

شیدا شادفر | یکشنبه، 26 خرداد 1398

امروزه با توجه به اینکه تمامی فعالیت ها رایانه ای انجام می شود، یکی از پرطرفدارترین سیستم های کاربردی سیستم عامل ویندوز میباشد که همواره حفظ امنیت آن حایز اهمیت می باشد. امروزه آنتی ویروس های متعددی در خصوص حفاظت از سیستم ها در بازار موجود و پرکاربرد است. اما باید در نظر داشت که آنتی ویروس ها از بانک اطلاعاتی ای پیروی می کنند که نیازمند آپدیت می باشند و ممکن است در لحظه بروزرسانی هکران مرموزانه اقدام به نفوذ در سیستم شما کنند. 


در واقع هر برنامه حاصل هزاران کد نویسی بوده و هکران حرفه ای با تغییر این کدها امکان دستیابی به سیستم و اطلاعات محرمانه را خواهند داشت.  لذا وجود نرم افزار آنتی اکسپلویت تاثیر بسزایی در حفظ امنیت فایل های شما خواهد داشت. نرم افزار آنتی اکسپلویت با تحلیل رفتار برنامه ها فبل از نصب مخرب بودن یا نبودن آن را بررسی نموده و مانند سدی در مقابل حملات احتمالی (نفوذ هکران به کدها) عمل میکند. در ادامه اطلاعات بیشتری از این برنامه را می توانید حاصل فرمایید.

نرم افزار آنتی اکسپلویت

آشنایی با Exploit و Malware 

 آیا می دانید که اکسپولیت و بدافزار روی کامپیوتر و مرورگرهای شما چه کاری انجام می دهند؟

اکسپلویت‌ها (Exploit) یا کدهای مخرب، کدهایی هستند که توسط یک یا چند هکر برای اثبات و یا استفاده از آسیب‌پذیری امنیتی خاصی در یک نرم‌افزار، سیستم عامل و یا سخت‌افزار خاص نوشته می‌شوند. هدف اصلی این برنامه‌ها برای خرابکاری نیست بلکه با اهداف تحقیقاتی و آموزشی منتشر می شوند. هرچند استفاده از این کدها برای نفوذ به سیستم‌های کاربران به صورت متداول صورت میگیرد.

بد افزارها (Malware) معمولاً بدون اطلاع کاربران روی سیستم نصب گردیده، این برنامه های مخرب و خطرناک به اطلاعات محرمانه کاربران حمله نموده و امنیت سیستم و اطلاعات آن را تهدید می نماید. برنامه Anti Malware برنامه ای بسیار موثر می باشد که امنیت سیستم و اطلاعات شما را در شرایط وجود عوامل مخرب و بد افزار ها حفظ مینماید.

امروزه شاهد سواستفاده و دزدی برخی سودجویان و هکران از طریق جاسوسی سیستم و اطلاعات محرمانه کاربران هستیم. بدلیل اهمیت این موضوع در شرایط  کنونی و افزایش روز افزون اینگونه جرایم اینترنتی و تهدیدات امنیتی بالقوه به دنبال معرفی یکی از بروزترین و پرکاربردترین برنامه های محافظتی درخصوص نرم افزارهای سیستم عامل ویندوز می باشبم؛ که مهم ترین و چشمگیرترین کاربرد آنها محافظت از هویت و اطلاعات خصوصی شما حین استفاده از برنامه های مرورگر و افزونه های آن ها (شامل اپرا، اینترنت اکسپلورر، گوگل کروم، موزیلا فایرفاکس و سایر برنامه های مشابه) میباشد.

نرم افزار آنتی اکسپلویت با دارا بودن حرفه ای ترین ابزارها به عنوان یک سپر امنیتی و ضد تروجان، نرم افزارهای رایانه شما را با امکان زمانبندی به روز رسانی، بطور پیوسته و دایمی جستجو کرده و کدها و برنامه های مخرب را پس از شناسایی از بین می برد. این نرم افزار فوق قوی با عملکرد سریع خود سطح امنیتی سیستم را بالابرده و برخلاف سایر برنامه های مطرح آنتی ویروس قبل از نصب و راه اندازی برنامه ها را بررسی نموده و اجازه نصب به کلیه بدافزار ها و برنامه های مخرب  را نمی دهد و از جاسوسی سیستم و اطلاعات شما جلوگیری و امنیت استفاده از وب سایت های اینترنتی مختلف را تضمین می نماید. به این ترتیب دیگر نیاز به نصب آنتی ویروس های مختلف نمیباشد.

در واقع نرم افزار آنتی اکسپلویت یک نوع آنتی ویروس به حساب نمی آید؛ ولی با اغلب آنتی ویروس ها سازگاری داشته و از برنامه های مرورگر و وب سایت های جعلی، برنامه های pdf خوان (شامل Adobe reader , Foxit Reader و …)، فایل های مربوط به دسته بندی Microsoft Office و نرم افزارهای پخش فایل های چند رسانه ای (شامل Microsoft Windows Media Player نرم افزارهای مشابه) محافظت میکند. همچنین این نرم افزار قابلیت تنظیم مدیریت دلخواه و سفارشی سازی را نیز دارا بوده و از برنامه های JAVA نیز محافظت مینماید.

 نرم افزار Malwarebytes Anti Exploit علی رقم حجم کم آن؛ دور تا دور مرورگرها و نرم‌افزارها را در سه لایه محافظتی پوشش میدهد تا از خطرهای احتمالی نصب برنامه‌های مخرب جلوگیری نماید. به عبارتی کدهای مخرب را شناسایی کرده و به اطلاع میرساند. سپس امکان اتصال و استفاده از برنامه مخرب را قطع نموه و در نهایت برنامه از سیستم حذف میگردد.

شیوه نصب نرم افزار آنتی اکسپلویت

نحوه نصب و راه اندازی نرم افزار آنتی اکسپلویت نیز بسیار آسان می باشد.

پس از دانلود در اولین پنجره زبان را انتخاب کرده و با زدن OK پنجره بعدی به شما هشدار بسته شدن کلیه برنامه ها را خواهد داد.

پس از فشردن Next، با شرایط برنامه موافقت کرده و در مراحل بعد اطلاعات مربوط به برنامه و آدرس فایل اجرایی  و آیکن برنامه را که به صورت پیش فرض نیز تعیین شده انتخاب میکنیم.

در مرحله بعد Create a desktop را انتخاب و در نهایت با فشردن Finish برنامه نصب می شود.

بعد از نصب نیز سیستم را  Restart کنید.

ازین لحظه میتوانید در خصوص امنیت سیستم تان اطمینان حاصل فرمایید.


بیشتر بخوانید

پاسخ دهید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

سبد خرید شما خالیست!