قابلیت های جدید این نسخه: از افزایش حریم خصوصی تا کامنت گذاشتن زیر پست ها

نسخه جدید تلگرام
New version of telegram

تلگرام در نسخه جدید خود تغییراتی بسیاری را اعمال کرده که از جمله آنها استثنا کردن نمایش شماره تلفن، تغییراتی در نسخه IOS و اندروید، کامنت گذاشتن در زیر پست ها می‌باشد. بهبود طراحی در هنگام جستجوی پیام ها و اضافه کردن کاربر جدید به گروه هم از دیگر تغییرات تلگرام در نسخه جدید است.

  1. چه کسی می‌تواند شماره تلفن من را ببیند؟

حریم خصوصی همواره موضوع اصلی آپدیت های تلگرام بوده، در آپدیت جدید، تلگرام این امکان را فراهم کرده که هر شخص بتواند تعیین کند شماره تلفنش را چه کسانی میتوانند ببینند. در تلگرام، شما می‌توانید پیام‌ها را در گپ‌ها و گروه‌های خصوصی ارسال کنید بدون اینکه شماره موبایلتان قابل‌مشاهده باشد. اما ممکن است مواردی وجود داشته باشد که شما می‌خواهید تعداد افراد مورد اعتماد خود را مشخص کنید (به‌عنوان مثال برای همه همکارانتان)،

بنابراین تلگرام یک کنترل خصوصی مجزا را به تنظیمات خود اضافه کرده است: چه کسی می‌تواند به شماره من مراجعه کند؟

تلگرام در بلاگ خود نوشته:

” از حالا به بعد شما می‌توانید مواردی را برای مثال برای همکلاسی‌هایتان در یک گروه قابل‌مشاهده قرار دهید و همزمان همان مورد را در گروه دیگری از همکارهایتان از دیدها مخفی کنید.”

کافی ست با انجام دو کلیک این کار را انجام دهید:

  1. یکپارچه کردن بات های تحت وب:

تلگرام درنسخه جدید خود بات های تلگرامی را با سرویس های تحت وب ادغام کرده است. این بات ها به شما این امکان را می دهد که به هنگام ورود به حساب کاربری یک وب سایت بتوانید از اکانت تلگرام خود استفاده کنید. البته این در صورتی است که شما این اجازه را به ربات بدهید.  این قابلیت در های جدیدی را برای ربات ها باز خواهد کرد.

برای مثال ربات discussbot@ را می‌توانید به کانال خود اضافه کنید تا امکان نظر گذاشتن در کانال شما ایجاد شود. بعد از اضافه کردن این بات یک دکمه “Comment”  زیر هر پست قرار می‌گیرد. با کلیک بر روی آن یک صفحه وب باز می‌شود که در آنجا می‌توانید نظر بگذارید و نظرات سایر کاربران را هم مشاهده کنید.

طبق این امکان، هر کس می‌تواند ربات مشابهی را بسازد و آن را به سرویس‌های موجود متصل کند. ادغام هر نوع سرویسی مانند شبکه‌های اجتماعی، بازی، تجارت الکترونیکی و… در یک بات و اضافه کردن آن به کانال‌ها.

  1. کانال‌هایی با گروه مخصوص گفتگو

کانال‌ها ابزاری برای پخش افکار شما به مخاطبان نامحدود هستند. این قابلیت، یک راه دموکراتیک را برای جوامع ۲۰۰ هزارنفری ارائه می‌دهد تا در مورد مسائل کانال شما بحث و تبادل‌نظر کنند.

در این حالت، مدیران می‌توانند یک گپ گروهی را به کانال خود متصل کنند:

اعضاء کانال دکمه “Discuss” را پایین صفحه خواهند دید. هر پست جدیدی هم که به کانال اضافه شود به‌صورت خودکار در این گروه ارسال خواهد شد.

  1. تغییرات در IOS

یکی دیگر از این تغییرات نسخه جدید تلگرام، اضافه کردن قالب‌بند انگشتی برای فایل‌های PDF در نسخه IOS است. تغییری دیگری که در نسخه IOS این برنامه اضافه شده، امکان لینک کردن یک قسمت از متن پیام به یک آدرس وب‌سایت می‌باشد. درصورتی که کاربران  روی لینک شما کلیک کنند، هشدار در ارتباط با مسیر لینک دریافت خواهند کرد.

 

من کارشناس پشتیبانی شرکت و یکی از نویسندگان سایت پرولاین هستم. هدف ما افزایش رضایت مشتری و سرعت بخشیدن هرچه بیشتر در پاسخگویی به مشتری است. همچنین شرکت پرولاین در تلاش است تا با بالابردن آگاهی و دانش مشتریان آنها را در جریان آخرین اخبار و مطالب اخیر تکنولوژی و امنیت قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products