امنیت جست‌وجو در اینترنت | اسکن فایل‌ها با کمک یک آنتی ویروس آنلاین

امنیت جست‌وجو در اینترنت | اسکن فایل‌ها با کمک یک آنتی‌ ویروس آنلاین

پرستو گله داری شرکت پرولاین کارشناس دیجیتال مارکتینگ پرستو گله داری شنبه، 11 خرداد 1398

حملات ویروسهای کامپیوتری، روز به روز گسترده تر میشود. اگر این لحظه برای مقابله با ویروس ها راهکاری مناسب نیابید، به زودی صدمات جبران ناپذیری به شما خواهند رساند. یک راه حل مناسب در کنار استفاده از یک آنتی ویروس قدرتمند، اسکن آنلاین و استفاده از آنتی ویروس آنلاین برای کنترل داده و فایل هایی است که از اینترنت دانلود میکنید.


هرکدام از ما در طول روز فایل‌های زیادی از اینترنت دانلود کرده یا در یک فضای ذخیره‌سازی اینترنتی، آپلود می‌کنیم. وقتی PDF یک کتاب درسی را لازم دارید، یا زمانی که به دنبال یک نرم‌افزار خاص هستید، به تنها چیزی که فکر نمی‌کنید امنیت سایتی است که قرار است از آن دانلود انجام دهید. اما جالب است بدانید که درصد بالایی از ویروس‌ها در قالب یک فایل قابل دانلود در اینترنت منتشر می‌شوند. مسلماً بهترین طعمه‌ها فایل‌هایی هستند که کاربران بیشتری به دنبال آن، وارد سایت شوند. قربانی هرگز احتمال نخواهد داد که با دانلود یک فایل فشرده‌شده، سیستم وی دچار آسیب شود. در ادامه پرولاین برای شما راهکاری را آموزش می‌دهد که با اجرای آن، هیچ فایل آلوده‌ای از راه دانلود، وارد سیستم رایانه و یا موبایل شما نمی‌شود.

آنتی ویروس آنلاین


 تنها وارد سایتهایی شوید که مورد تایید مرورگرتان است

غالب مرورگرهای محبوب، در آپدیت های جدید خود سایت هایی را که گواهینامه امنیتی SSL را فعال نکرده اند، در لیست سیاه خود قرار داده و پیش از ورود کاربر به آن سایت اخطاری مبنی بر ایمن نبودن آن میدهند. معمولا سایتهای نامعتبر برای دریافت این گواهی اقدام نمیکنند و یا موفق به دریافت آن نمی شوند. به همین جهت این گواهی میتواند تا حدودی خیال شما را از ایمنی سایت راحت کند. از چنین سایتی میتوانید با خیال راحت فایل های مورد نیازتان را دانلود کنید.

استفاده از آنتی ویروس 

با استفاده از یک آنتی ویروس به روز میتوانید هنگام گشت و گذار در اینترنت، از شر ویروس های کامپیوتری در امان باشید

 

سایت VirusTotal.com 

گاهی پیش می آید که یک ویروس توسط آنتی ویروس شما شناسایی نمیشود. یا به دلیل به روز نبودن یا ناکارآمدی آن، در تشخیص آلوده بودن یا نبودن فایل دانلودی برای آن مقدور نیست. در چنین شرایطی یکی از راهکارهای پیش رو شما استفاده از سایت هایی است که آنتی ویروس آنلاین را برای کاربران قرار داده اند.

گوگل در سال 2012 سایت VirusTotal.com را معرفی کرده و در اختیار کاربران خود قرار داده است. سایت VirusTotal.com امکان اسکن فایل ها را توسط 60 آنتی ویروس آنلاین برای شما فراهم آورده است. به این ترتیب که پیش از دانلود هر فایل، آن را از طریق این سایت اسکن میکنید. در صورت آلوده بودن این فایل هشداری دریافت خواهید کرد.

نحوه کار با این آنتی ویروس آنلاین این صورت است که کاربر آدرس فایل مورد نظر خود را یافته و در کادر اسکن این آنتی ویروس آنلاین وارد می کند. پس از آن، فرآیند اسکن آغاز میشود. در این سایت حتی امکان انتخاب فایل از روی سیستم نیز وجود دارد. به این ترتیب اگر فایل مشکوکی در سیستمتان دارید از طریق این سایت و آنتی ویروس آنلاین ، آن را اسکن خواهید کرد.

نکته جالب دیگر سایت VirusTotal.com آن است که کاربر به سوابق اسکن فایل مورد نظر خود نیز دسترسی خواهد داشت. یعنی اگر پیش از شما کسی آن فایل را با آنتی ویروس آنلاین اسکن کرده باشد، نتایج آن برای شما به نمایش درمی آید.

در پایان اسکن اگر با پیغام “No engines detected this URL” مواجه شدید به معنای پاک بودن فایل شما است. همچنین اگر ویروسی شناسایی شود، در کادر قرمز سمت چپ قابل مشاهده است. به علاوه به شما گفته میشود که چند آنتی ویروس فایل شما را آلوده تشخیص داده اند.

من کارشناس دیجیتال مارکتینگ شرکت پرولاین هستم. هدف مجموعه ما ایجاد تغییر بنیادی در حوزه امنیت کاربران خانگی و سازمانی است و ما در تلاشیم تا نحوه فروش خود را با روش های نوین بازاریابی دیجیتال تغییر دهیم. مشتریان ما بایستی کاربران نهایی باشند و ما در تلاشیم تا واسطه های میان خود و مشتری را حذف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products