7 مورد از بهترین نرم افزارهای امنیتی دارای ویژگی کنترل والدین (parental control)

نرم افزار پرنتال کنترل و امنیت دنیای آنلاین کودکان

 

نرم افزار پرنتال کنترل
نرم افزار پرنتال کنترل

آیا شما جزو آن دسته از والدینی هستید که نگران حضور فرزندان خود در رسانه های اجتماعی اند؟ اگر جزو گروه یاد شده هستید در ادامه با پرولاین همراه باشید تا 7 مورد از بهترین آنتی ویروس های موجود در بازار که حاوی ویژگی parental control می باشند معرفی نماییم.

والدین امکان دستیابی به تمامی اکانت ها و کلید واژه های مورد جستجوی فرزندان خود را ندارند و این زنگ خطری برای والدینی است که به سلامت روانی فرزندان خود اهمیت می دهند. دنیای دیجیتال امروزی به سرعت در حال گسترش است و جدایی کودکان از این دنیای جذاب و در عین حال خطرناک کاری بس دشوار و غیر ممکن میباشد. اما یکی از ابزارهای امنیتی مهم در این حوزه بدون شک نرم افزارهای پرنتال کنترل هستند. همچنین آنتی ویروس های حاوی ویژگی Parental Control به کمک والدین شتافته و حجم عظیمی از نگرانی و آشفتگی خاطر آن ها را از میان بر میدارند.


نصب بهترین نسخه های آنتی ویروس موجود در بازار بر روی سیستم عامل دستگاه های هوشمند مورد استفاده کودکان، که همگی آن ها حاوی ویژگی پر اهمیت Parental Control هستند، والدین را قادر می سازد که بستر رسانه های اجتماعی و فعالیت های آنلاین کودکان خود را در فضای مجازی کنترل نمایند و دسترسی فرزندان را به وب سایت ها، بازی ها و محتوای نامناسب مسدود نمایند. ویژگی Parental Control علاوه بر محافظت از سیستم عامل مورد استفاده کودکان در برابر ویروس ها و نرم افزارهای مخرب، شرایطی را فراهم ساخته که کودکان از مزایای مثبت و مفید استفاده از منابع علمی آنلاین به بهترین شکل ممکن استفاده نمایند.

 در ادامه با پرولاین همراه باشید تا 7 مورد از بهترین نسخه های آنتی ویروس موجود در بازار که حاوی ویژگی Parental Control می باشند را به شما معرفی نماییم.


1. Bitdefender Total Security 2018

نسخه Bitdefender Total Security 2018 یکی از بهترین آنتی ویروس های موجود در بازار با ویژگی Parental Control میباشد. این نسخه امنیتی قدرتمند از تمامی دستگاه های هوشمند کاربران در برابر نرم افزارهای مخرب، بد افزارها، باج افزارها و … محافظت می نماید. این نسخه به همراه خاصیت Parental Control تبدیل به یکی از قدرتمندترین نسخه های امنیتی موجود در دنیای آنلاین شده است. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که نسخه یاد شده را روی دستگاه هوشمند فرزندتان نصب کنید. سپس یک پروفایل کاربری برای آن ها ایجاد خواهد شد. در نهایت تمامی دستگاههای هوشمند آنها به پروفایل کاربری مورد نظر متصل شده و تمامی فعالیت های دستگاه های متصل به راحتی توسط والدین قابل نظارت و کنترل خواهد بود.

گزارش های Parental Control:

ویژگی نرم افزار پرنتال کنترل در این نسخه باعث می شود تمامی فعالیت های آنلاین فرزندان در فضای مجازی به والدین آن ها گزارش داده شود. که این گزارش شامل بازدید از وب سایت ها، جستجوی محتوای خطرناک و نامناسب و بازی های آلوده میشود.

ثبت تاریخچه فعالیت ها:

خاصیت Parental Control این امکان را برای والدین فراهم ساخته تا نحوه گزارش گیری را به صورت روزانه، ماهانه و … انتخاب نمایند و روند فعالیت های آنلاین کودکان خود را بررسی کنند. این گزارشات شامل مواردی چون بازدید وبلاگ ها، وب سایت ها، محتوای پیام های دریافتی و پیام های ارسال شده و چت آنلاین میشود.

هشدارهای فعالیتی:

Parental Control شرایطی را فراهم ساخته تا به صورت ساعتی، روزانه، هفتگی و یا ماهانه در مورد فعالیت های آنلاین کودکان برای والدین آن ها هشدارهای فعالیتی ارسال شود.

پیگیری شبکه های اجتماعی:

والدین با تکیه بر خاصیت Parental Control در نسخه Bitdefender Total Security 2018 به راحتی می توانند فعالیت های فرزندان خود را در تمامی شبکه های اجتماعی کنترل نمایند. این پیگیری شامل درخواست های ارسالی در فضای مجازی، تصاویر، فیلم ها، نظرات و تنظیمات حریم خصوصی میباشد.

مانیتورینگ IM و مسدود سازی:

والدین می توانند حوزه دسترسی فرزندان خود را در شبکه های اجتماعی، تماس های خاص (با تهیه لیست سیاه از برخی مخاطبین)، پیام های دریافتی با کلمات کلیدی خاص و … را مسدود نمایند.

نظارت بر پیامک و تماس ها:

والدین با تکیه بر خاصیت Parental Control می توانند تماس های مشکوک و پیام های متنی نامناسب را تنها از طریق کلیک یک دکمه متوقف نمایند.

مسدود کردن وب سایت ها و برنامه های کاربردی:

با انتخاب فیلتر مناسب در نرم افزار پرنتال کنترل این امکان برای والدین فراهم شده تا بتوانند محتوای برنامه های کاربردی و وب سایت ها را قبل از دسترسی فرزندان به محتوای یاد شده کنترل نمایند و در صورت عدم رضایت و نامناسب شناخته شدن محتوای مزبور از سوی والدین، دسترسی به آن را برای فرزندان خود مسدود نمایند.

ردیابی مکان ها:

این خاصیت نیز در نسخه Parental Control در دسترس والدین قرار گرفته است.

با این وجود کاربران گرامی می توانند نسخه Bitdefender Total Security 2018 را در کنار سایر نسخه های امنیتی مانند مدیریت رمز عبور Bitdefender در رایانه های خود نصب نمایند و از خاصیت های امنیتی حاصل استفاده نمایند.


2. نسخه غیر رایگان Norton Security

این نرم افزار امنیتی یکی از بهترین نسخه های امنیتی موجود در بازار میباشد. ویژگی Parental Control در این نسخه موفق به اخذ نمره بالایی در آزمون های حفاظت و سهولت قابلیت استفاده شده است. نسخه یاد شده با سیستم عامل ویندوز نیز سازگار است. این نسخه امنیتی ضد ویروس، شرایطی را برای کودکان فراهم ساخته تا در محیطی ایمن به جستجو در فضای آنلاین بپردازند. سارقان سایبری همیشه در کمین هستند. بنابراین ضروری است که با تکیه بر خاصیت Parental Control از سلامت روانی و اجتماعی فرزندان در مقابل حملات مخرب فضای مجازی محافظت به عمل آید. نسخه غیر رایگان Norton Security شامل تمامی ویژگی های برتر امنیتی از جمله خاصیت محافظتی Parental Control می باشد.

مدیریت زمان استفاده:

والدین با استفاده از خاصیت Parental Control می توانند زمان فرزندان خود را در فضای مجازی مدیریت نمایند. Parental Control شرایطی را فراهم ساخته تا والدین در باب ساعات سپری شده کودکانشان در به کار گیری دستگاه های هوشمند و گشت و گذار در فضای آنلاین تصمیم گیری نمایند. هم چنین بر اساس صلاحدید خود زمان دسترسی را تعیین کنند.

نظارت بر محیط وب:

با تکیه بر امنیت ایجاد شده توسط ویژگی Parental Control در نسخه غیر رایگان Norton Security، این امکان برای فرزندان فراهم خواهد شد تا در فضایی امن به جستجوی اینترنتی خود بپردازند و از مزایای آن بهره مند شوند. در نهایت گزارشی از وب سایت هایی که توسط کودکان مورد بازدید واقع شده در اختیار والدین قرار خواهد گرفت.

نظارت بر جستجو:

والدین به راحتی می توانند محتوای جستجو شده، کلمات کلیدی و عباراتی که توسط فرزندان مورد جستجو قرار گرفته را به منظور نظارت و مراقبت از فرزندان در برابر خطرات احتمالی در فضای مجازی مشاهده کنند.

نظارت بر شبکه های اجتماعی:

ویژگی Parental Control در این نسخه این امکان را برای والدین فراهم ساخته تا بر تمامی مراحل ورود به شبکه های اجتماعی توسط کودکان، از وارد نمودن نام تا عضویت نهایی، نظارت کامل داشته باشند.

مکان یابی:

این یک موضوع مهم برای والدین است که از محل استقرار فرزندان خود در هر لحظه ای که اراده نمایند باخبر شوند. Parental Control این امکان را برای والدین فراهم ساخته تا به آسانی از مکانی که فرزندشان در آن لحظه حضور دارد مطلع شوند. نسخه یاد شده یک تقویم 30 روزه جهت نمایش مکان یابی فرزندان در طی این 30 روز در اختیار والدین قرار خواهد داد.

حفاظت از اطلاعات شخصی:

یکی دیگر از خاصیت های حائز اهمیت در ویژگی Parental Control در نسخه یاد شده، این است که از ارسال اطلاعات شخصی و محرمانه از جمله آدرس، شماره تلفن، رمزهای عبور و … توسط کودکان جلوگیری به عمل می آورد.

گسترش دسترسی:

نسخه یاد شده  از این امکان برخوردار است که توسط یک کد اشتراک واحد، 10 دستگاه هوشمند متصل را پشتیبانی نماید.

سیستم عامل:

این نسخه مورد استفاده برای ویندوزهای 7، 8 و 10 میباشد و به راحتی در ویندوزهای مزبور قابل نصب است.


3. Trend Micro Maximum Security

این نرم افزار امنیتی بهترین گزینه انتخابی برای والدینی است که نیاز به مراقبت از انواع دستگاه های هوشمند متصل را در محیط خانواده احساس مینمایند. چراکه از لحاظ سازگاری از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است. Trend Micro Maximum Security دارای خاصیت Parental Control نیز میباشد که بدون شک یکی از بازوهای قدرتمند در برقراری امنیت فضای مجازی مورد استفاده کودکان محسوب میشود. در ادامه با پرولاین همراه باشید تا برخی از ویژگی های این نسخه امنیتی را برشمریم:

سازگاری:

خاصیت سازگاری با سیستم عامل ویندوز

ویژگی های محافظتی:

این نسخه امنیتی دارای خاصیت حفاظتی Parental Control می باشد که شامل محافظت از رسانه های اجتماعی، ابزارهای ضد سرقت برای دستگاه های تلفن های همراه مورد استفاده کودکان و … می باشد.

حجم اشغالی اندک:

یکی از مزیت های حائز اهمیت در این نسخه در برگیری حجم اندکی از منابع سیستم عامل مربوطه می باشد. که در نهایت منجر به تاثیر گذاری بسیار اندک و حتی عدم اثر گذاری بر سرعت سیستم عامل خواهد شد.

محافظت از تمامی دستگاه های هوشمند:

این نسخه با تکیه بر خاصیت Parental Control، قابلیت برقراری امنیت را در تمامی دستگاه های هوشمند متصل از جمله کامپیوتر، مک و دستگاه های تلفن همراه کودکان را دارا میباشد.

تعیین محدوده دسترسی:

نسخه Trend Micro Maximum Security با دارا بودن خاصیت Parental Control فرصت مناسبی برای وب گردی در فضای مطمئن فراهم نموده است. از طرفی این امکان را برای والدین فراهم ساخته تا میزان زمان مورد استفاده کودکان را محدود نمایند.


4. Kaspersky Safe kids

این نسخه امنیتی یک نسخه سازگار با سیستم عامل ویندوز می باشد. نسخه Kaspersky Safe kids دارای فایروال بسیار قوی می باشد که می تواند حداکثر میزان امنیت را برای سیستم عامل مورد استفاده شما به ارمغان بیاورد. این نسخه یکی از ابزارهای قدرتمند امنیتی است که با دارا بودن خاصیت ضد تروجان، ویروس های موجود را قبل از تحت تاثیر قرار دادن سیستم عامل مربوطه شناسایی می نماید. این نسخه امنیتی با دارا بودن خاصیت Parental Control به کمک والدینی شتافته که امنیت دنیای دیجیتالی پیش روی کودکانشان برایشان دارای اهمیت بسزایی است.

زنگ هشدار:

نسخه امنیتی Kaspersky Safe kids به صورت مستمر و اتوماتیک گزارشی از عملکرد آنلاین کودکان در فضای مجازی، در اختیار والدین قرار می دهد.

مدیریت فعالیت های آنلاین کودکان: این نسخه با تکیه بر خاصیت Parental Control شرایطی را برای والدین فراهم ساخته تا وب سایت ها و نرم افزارهای مورد استفاده کودکان را بر  اساس لیست محتوا و کلید واژه های مشکوک، مسدود نمایند.

مدیریت برنامه های کاربردی: والدین به راحتی می توانند با استفاده از فیلترهای متعدد در تنظیمات این نسخه امنیتی در باب برنامه ها و وب سایت های امن تصمیم گیری نمایند.

مدیریت زمان: یکی از گزینه های مهم امنیتی که خاصیت Parental Control در اختیار والدین قرار داده است، امکان زمان بندی استفاده از فضای اینترنت و دستگاه های تلفن همراه کودکان می باشد.

نظارت بر رسانه های اجتماعی: والدین با استفاده از خاصیت Parental Control در این نسخه امنیتی می توانند بر تمامی پست های موجود در رسانه های اجتماعی که در حیطه دسترسی کودکان قرار دارد، نظارت کامل داشته باشند.

نظارت بر تماس ها و پیام های دریافتی و ارسالی توسط کودکان

مکان یابی: یکی از مزیت های مهم خاصیت Parental Control امکان شناسایی و مکان یابی کودکان توسط والدین می باشد. والدین می توانند با تکیه بر این ویژگی در هر لحظه از موقعیت مکانی فرزندان خود باخبر شوند.


5. Webroot Internet Security Complete

نسخه امنیتی Webroot Internet Security Complete مبتنی بر وب امنیت اینترنت برای مدت یک سال در پنج دستگاه هوشمند کاربردی میباشد. این نسخه یک ابزار امنیتی قدرتمند جهت حفاظت سیستم عامل کاربران در برابر حملات نرم افزارهای مخرب، سرقت هویت کاربران توسط سارقان امنیتی، فیشینگ و سایر حملات مخرب اینترنتی می باشد. مزیت حائز اهمیت نسخه Webroot Internet Security Complete اینجاست که این نسخه امنیتی از طریق اسکن ثابت، سیستم عامل کاربران را حفاظت می نماید که منجر به کاهش سرعت عملکرد سیستم عامل مورد نظر نخواهد شد. نسخه امنیتی مذکور یکی از بهترین نرم افزارهای امنیتی دارای خاصیت Parental Control می باشد که جهت کمک به والدینی طراحی شده که برای کنترل وب گردی فرزندان خود نیاز به کمک دارند.

خاصیت نصب:

دارای خاصیت نصب آسان و سریع در سیستم عامل های کاربران

محدود سازی دسترسی:

این نسخه با تکیه بر خاصیت Parental Control از قابلیت مسدودسازی وب سایت های مخرب و مدیریت آنلاین دستگاه های هوشمند کودکان برخوردار است.

پردازش:

این نسخه امنیتی با پردازش سریع Webroot از قابلیت اسکن ثابت سیستم عامل استفاده می نماید، هم چنین با تکیه بر خاصیت ضد فیشینگ از حملات احتمالی اینترنتی جلوگیری به عمل می آورد.

حفاظت شخصی:

نسخه امنیتی Webroot Internet Security Complete با تکیه بر خاصیت Parental Control از هویت شخصی و اطلاعات محرمانه کاربران و فرزندان، مدارک شخصی، شماره حساب، نام کاربری و رمزهای عبور محرمانه کاربران محافظت می نماید.

این در حالی است که راه اندازی کنسول وب آنلاین آنتی ویروس مذکور برای کاربران بی تجربه دشوار میباشد.


6. McAfee LiveSafe

McAfee LiveSafe یک آنتی ویروس امنیتی است که از خاصیت Parental Control قدرتمندی برخوردار است. این نسخه با فیلتر نمودن وب سایت های دارای محتوای نامناسب و مخرب و هم چنین محدودسازی دسترسی کودکان به فضای اینترنت، به والدین کمک می نماید تا وب گردی کودکان خود را به طور اثربخش کنترل و مدیریت نمایند.

کد اشتراک واحد:

نسخه امنیتی McAfee LiveSafe حفاظت اینترنتی را تنها از طریق یک کد اشتراک امنیتی میسر می سازد. این نسخه دستگاه هوشمند کاربران و سایر دستگاه های مورد نظر را در برابر تهدیدات آنلاین، ویروس ها و بد افزارها تنها از طریق یک کد اشتراک واحد محافظت می نماید.

پشتیبانی فنی رایگان:

نسخه امنیتی یاد شده از قابلیت پشتیبانی روزانه به صورت رایگان برخوردار است. کاربران می توانند هر روزه از پشتیبانی فنی تیم مجرب و متخصص McAfee LiveSafe بهره مند شوند.


7. F-Secure Safe

آسیب ها و خطرات اجتماعی همیشه متوجه فرزندان در خانواده هستند. بنابراین والدین همیشه به دنبال راهی هستند تا بتوانند از فرزندان خود در فضای دیجیتال مراقبت نمایند و بدون استرس آنها را در محیط گرم خانواده رشد و پرورش دهند. نسخه امنیتی F-Secure Safe فرصتی را برای والدین فراهم ساخته تا با تکیه بر قدرت امنیتی ویژگی Parental Control این نسخه از کودکان خود حفاظت کنند.

لیست گزارش:

نسخه امنیتی F-Secure Safe چک لیستی از فعالیت های روزانه آنلاین فرزندان تهیه و آن را در اختیار والدین قرار می دهد، تا آن ها در جریان عملکرد آنلاین فرزندان خود در دنیای دیجیتال قرار گیرند.

مشاهده وب:

در دنیای امروز کودکان بسیاری از مهارت های اجتماعی و آموزشی را از طریق آموزش آنلاین فرا می گیرند، بنابراین استفاده از فضای اینترنت برای دستیابی به مهارت های ذکر شده امری اجتناب ناپذیر است. ویژگی Parental Control  شرایطی را فراهم ساخته تا والدین از طریق این نسخه امنیتی بر فعالیت های آنلاین فرزندان خود از جمله اشتراک گذاری تصاویر، اشتراک گذاری ویدئوها، بازی های آنلاین، ثبت نام در شبکه های اجتماعی، محتوای موجود در وب سایت ها و… نظارت کامل و کافی داشته باشند.

مسدود سازی دسترسی:

نسخه امنیتی F-Secure Safe با تکیه بر خاصیت نرم افزار کنترل والدین از دستیابی کودکان به محتوای مخرب و نامناسب برای کودکان جلوگیری به عمل می آورد و با مسدود سازی وب سایت مورد نظر مانع از دسترسی کودکان به محتوای  مخرب خواهد شد.

وضع قوانین:

والدین با استفاده از ویژگی Parental Control این توانایی را دارند که با توجه به فضای محیط خانواده خود قوانین مربوط به خانواده را وضع کرده و این قوانین را در دستگاه های هوشمند متصل کودکان خود اعمال نمایند.

هم چنین لازم به ذکر است که نسخه امنیتی یاد شده قابلیت نصب و استفاده در 3 دستگاه هوشمند و برای مدت 30 روز را به صورت رایگان برای کاربران خود دارا می باشد و پس از سپری شدن دوره رایگان آزمایشی، کاربران را ملزم به خرید نسخه اصلی نمی نماید.

تمامی 7 نسخه امنیتی بالا از ابزارهای قدرتمند برقراری امنیت در فضای اینترنت و دنیای دیجیتال محسوب میشوند. همگی 7 نسخه بالا نتیجه تلاش تیم های مجرب و آموزش دیده کمپانی های امنیتی معتبر موجود در سراسر دنیا می باشند که نسخه های مذکور را بارها در آزمایشگاه ها آزموده و نتایج قابل قبول و تحسین برانگیزی را در این رده کسب نموده اند. شما به عنوان والدین مسئول هر یک از نسخه های امنیتی بالا و یا نسخه های امنیتی حاوی نرم افزار پرنتال کنترل موجود در بازار را خریداری نمایید می توانید با تکیه بر ویژگی های امنیتی آن از دنیای لطیف کودکان خود حفاظت نمایید و آن ها را در محیطی امن رشد و پرورش دهید.

مسئله امنیت سایبری یک موضوع بسیار مهم در دنیای امروز تلقی می شود که والدین در دنیای امروز با آن دست و پنجه نرم می نمایند. دنیای کودکان دنیای لطیف و در عین حال بسیار آسیب پذیر است، بنابراین تلاش برای حفظ حریم کودکان از مهم ترین وظایف والدین به شمار می آید که ویژگی Parental Control این مهم را برای والدین میسر ساخته است.

خاصیت Parental Control در نرم افزارهای امنیتی ذکر شده از ویژگی های متعددی از جمله گزارش فعالیت های آنلاین کودکان، هشدار خطر به والدین، تاریخچه فعالیت ها، نظارت بر فعالیت های آنلاین کودکان در محیط وب و فضای دیجیتال، نظارت بر محتوا و عضویت در شبکه های اجتماعی، نظارت بر تماس های دریافتی، نظارت بر پیام های دریافتی و ارسالی توسط کودکان، مسدود نمودن برنامه های کاربردی خاص با محتوای نامناسب و مخرب، محدود نمودن دسترسی به وب سایت های مخرب، مکان یابی فرزندان به صورت لحظه ای و آنلاین و … برخوردار میباشد.

پرولاین با سال ها تجربه در حوزه برقراری امنیت در فضای آنلاین مورد استفاده کاربران، یکی از پیشتازان در این عرصه نیز شناخته می شود. سارقان امنیتی روز به روز از روش ها و تکنولوژی های جدیدی جهت سرقت اطلاعات محرمانه کاربران بهره می جویند و حمله به فضای دیجیتال مورد استفاده کودکان یکی از فرصت هایی است که اخیرا مورد هدف سارقان سایبری واقع شده است. ما در پرولاین همواره به دنبال ابزارهای امنیتی قدرتمند جهت مقابله با حملات سایبری هستیم. خاصیت Parental Control بدون شک یکی از مواردی است که ما لزوم استفاده از آن را به والدین محترم گوشزد مینماییم و بدون شک مزایای استفاده از این ویژگی را برای کاربران گرامی بیش از پیش بر خواهیم شمرد.

من Content Maker شرکت پرولاین هستم. هدف من تولید محتوای ناب در جهت افزایش آگاهی کاربران در حوزه های امنیتی سیستم از طریق جدیدترین تکنولوژی های روز امنیتی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products