متد جدید کلاه‌برداری | هدف: دهک های پایین درآمدی

کلاهبرداری پیامکی
کلاهبرداری پیامکی

طی سال گذشته باوجود تمام اطلاع‌رسانی‌ها و آموزش‌های ارائه‌شده توسط نهادهای مربوطه، بازهم آمارها و اخبار نشان از افزایش جرائم رایانه‌ای و کلاه‌برداری‌های ازاین‌دست دارد. جالب اینجا است که هدف اصلی این دسته تخلفات و اقدامات مجرمانه، اصولاً افراد کم‌توان و کم‌سواد جامعه هستند که به‌راحتی فریب وعده‌های مجرمان فضای مجازی را می‌خورند. البته کم نیستند شکایاتی که در آن قربانی یک فرد تحصیل‌کرده و هوشیار بوده اما بازهم از صدمات کلاه‌برداری در امان نبوده‌اند.

در ادامه یکی از جدیدترین اخبار و روش های کلاهبرداری که هدف اصلی آن دهک های پایین درآمدی بوده اند برای شما آورده شده. پرولاین به شما هشدار می دهد که در برابر مسائل اینچنینی هشیار بوده و در صورت مشاهده حتما گزارش آن را به مراجع قانونی بدهند.

بعد از انتشار خبر توزیع بسته‌های حمایتی خواروبار و کمک‌های نقدی میان دهک‌های پایین درآمدی، اخباری از سوءاستفاده‌ها و جرائم متخلفان به‌صورت پراکنده شنیده می‌شود.

کلاه‌برداران اینترنتی ، با وعده و وعیدهای فریبنده و به بهانه ارسال بسته‌های حمایتی، پیامک‌هایی (غالباً برای شهروندان شهرستانی) ارسال نموده و برای تأییدیه و دریافت بسته کمکی ب آن‌ها اطلاعاتی از ایشان درخواست می‌نمایند.

به گزارش روابط عمومی پلیس فتا ؛ شهروندان بایستی نسبت به این‌گونه اقدامات متخلفانه و سوءاستفاده‌ها آگاه و هوشیار بوده و تنها به اطلاعیه‌های مراجع معتبر و قانونی در این خصوص توجه بنمایند. همچنین به گفته سرهنگ دوم مهدی شکیب، رئیس حوزه پیشگیری از جرائم پلیس فتا اخباری از شبکه‌های اجتماعی به گوش می‌رسد که افرادی با ارسال پیام‌های جعلی از طریق اپراتورهای تلفن همراه و یا به‌وسیله کانال‌های اجتماعی سعی می‌نمایند اطلاعات کارت‌بانکی افراد ازجمله شماره کارت، رمز دوم و CVV2 را دریافت نموده و در مواردی حتی حساب قربانی را خالی نموده‌اند.

به گفته سرهنگ شکیب، هرکجا که برای ارائه خدمات از شما درخواست اطلاعات کارت‌بانکی من‌جمله رمز دوم و CVV2 نمودند مطمئن باشید خطر در کمین شما است و به‌هیچ‌عنوان این دسته اطلاعات را در اختیار غیر قرار ندهید.

ایشان با اشاره به اینکه شهروندان نیز همچون پلیس سایبری می‌بایستی هوشیار بوده و از قربانی شدن توسط این‌گونه کلاه‌برداران جلوگیری نمایند. و نقش آن‌ها کمتر از پلیس نخواهد بود.

درنهایت پرولاین به شما هشدار می‌دهد که با رعایت نکات امنیتی و شرایط حریم خصوصی، از سرقت اطلاعات خود توسط کلاه‌برداران اینترنتی جلوگیری نموده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، با گزارش آن از گسترش ابعاد کلاه‌برداری و افزایش تعداد قربانیان جلوگیری نمایید.

همچنین در صورت مواجهه با همچنین تخلفی سریعاً گزارش آن را از طریق سایت زیر به پلیس فتا ارائه دهند:

https://www.cyberpolice.ir/

من کارشناس دیجیتال مارکتینگ شرکت پرولاین هستم. هدف مجموعه ما ایجاد تغییر بنیادی در حوزه امنیت کاربران خانگی و سازمانی است و ما در تلاشیم تا نحوه فروش خود را با روش های نوین بازاریابی دیجیتال تغییر دهیم. مشتریان ما بایستی کاربران نهایی باشند و ما در تلاشیم تا واسطه های میان خود و مشتری را حذف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products