هک Reddit خبرساز شد!

حمله سایبری به شبکه اجتماعی Reddit و سرقت اطلاعات کاربران

Reddit Hacked, Some User Data

متأسفانه در ماه ژوئن سال جاری شبکه اجتماعی محبوب ردیت (Reddit) قربانی یک حمله سایبری شد که به گفته مسئولین و مؤسسان این سایت، هکرها موفق شدند به بخشی از اطلاعات کاربران نیز دسترسی پیدا کنند. به گفته ایشان؛ خرابکاران به آدرس‌های ایمیل و رمز عبور تعداد کمی از کاربران دسترسی یافته‌اند.

متأسفانه شبکه اجتماعی ردیت (Reddit) از وجود شکاف‌های امنیتی زیادی رنج می‌برد که یکی از علل آن دسترسی کاربران آن به سایت‌های میزبان وب و فضاهای ابری است. باوجود محکم بودن فرآیند احراز هویت این شبکه که شامل دو مرحله ارسال sms و ارائه رمز عبور می‌باشد، بازهم این سیستم توسط هکرها دور زده شده و به‌این‌ترتیب دسترسی برای آن‌ها ممکن گشته است. این اتفاق در حالی رخ‌داده که به‌تازگی بخش امنیت این مجموعه به‌طور تخصصی ایجادشده و فعالیت خود را آغاز کرده است.

ردیت (Reddit) چیست؟

ردیت (Reddit) یک شبکه اجتماعی بزرگ و پرمخاطب است. گفتنی است که در آن امکان به اشتراک‌گذاری لینک برای کاربران در سطح گسترده‌ای فراهم‌شده و اخبار اجتماعی در آن انتشار می‌یابد. ردیت در سال 2005 تأسیس شد و از آن زمان جایگاه خوبی را بین فعالان اینترنتی کسب نموده است.

در سال گذشته این پایگاه با بیش از 200 میلیون کاربر از سراسر جهان موفق به کسب رتبه 8 در بین شبکه‌های اجتماعی شده است.

آیا در پی هک Reddit شما نیز به خطر افتاده‌اید؟

در کشور ما کاربران این شبکه اجتماعی چندان بالا نبوده و گستردگی چندانی ندارند. همچنین به گفته سخنگوی شبکه ردیت تنها تعداد کمی از کاربران به خطر افتاده و سریعاً از پیشروی هکرها جلوگیری شده است. آنچه در این حمله مورد سرقت قرارگرفته اطلاعات بخشی از کاربران ازجمله آدرس ایمیل و رمزهای عبور می‌باشد. همچنین یک نسخه پشتیبان اطلاعات این شرکت مرتبط با سال 2007 نیز مورد سرقت قرار گرفته است.

بااین‌حال به همه کاربران این شبکه توصیه‌شده در اسرع وقت به تغییر گذرواژه امنیتی خود اقدام کنند. راهنمایی نیز برای عموم کاربران ارسال‌شده تا در صورت دسترسی شخص ثالث به اطلاعات آن‌ها متوجه شده و اقدامات لازم را انجام دهند.

همچنین راهکار این شرکت برای جلوگیری از حملات مجدد، پیچیده‌تر کردن فرآیند نام‌نویسی و ورود به شبکه و احراز هویت است تا از رخنه خرابکاران به این شبکه پرمخاطب جلوگیری شود.

گوگل نیز اظهار داشته است که در حال برنامه‌ریزی و طراحی یک سیستم احراز هویت سطح بالا برای افزایش امنیت و دقت نام‌نویسی و ورود کاربران و جلوگیری از حملات این‌چنینی مانند هک Reddit است.

من کارشناس دیجیتال مارکتینگ شرکت پرولاین هستم. هدف مجموعه ما ایجاد تغییر بنیادی در حوزه امنیت کاربران خانگی و سازمانی است و ما در تلاشیم تا نحوه فروش خود را با روش های نوین بازاریابی دیجیتال تغییر دهیم. مشتریان ما بایستی کاربران نهایی باشند و ما در تلاشیم تا واسطه های میان خود و مشتری را حذف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products