خطر در کمین کاربران اسکایپ

هشدار به کاربران ایرانی: نسخه اندرویدی اسکایپ خود را سریعاً به‌روزرسانی نمایید

Skype security defect
Skype security defect

بعد از فیلترینگ تلگرام و برخی از شبکه‌های اجتماعی و مشکل شدن تماس و ارتباطات صوتی و تصویری، مجدداً نرم‌افزار اسکایپ مورد اقبال قرارگرفته و کاربران زیادی برای تماس‌های خود از این نرم‌افزار رایگان استفاده می‌کنند. یکی از دلایل تمایل کاربران به تماس با اپلیکیشن اسکایپ ، قابلیت اتصال آن حتی با اینترنت کم‌سرعت است. حال که دوباره نام اسکایپ سر زبان‌ها افتاده خبر از کشف یک آسیب‌پذیری و نقص امنیتی جدید در این نرم‌افزار به گوش می‌رسد.


اسکایپ یکی از پیام‌رسان محبوب است که امکان برقراری ارتباطات صوتی و تصویری را برای کاربران خود فراهم می‌کند. مؤسسان اسکایپ نیکلاس زنشتروم سوئدی و جانوس فریس دانمارکی بودند که در سال 2003 میلادی از آن رونمایی کردند. این نرم‌افزار در سال 2011 توسط شرکت مایکروسافت خریداری شده و پس‌ازآن تبدیل شد به یکی از بزرگ‌ترین کانال‌های ارتباطی بین کاربران اینترنت. یکی از دلایل محبوبیت اسکایپ سینک بودن آن با تمام نرم‌افزارهای شرکت مایکروسافت است.

به دلیل امکان استفاده از نرم افزار اسکایپ با شرایط اینترنت کم‌سرعت ایران، در آغاز استفاده گسترده‌ای از این نرم‌افزار صورت گرفت. پس‌ازاینکه موج شبکه‌های اجتماعی در ایران وارد شد و به دلیل سهولت کار با این نرم‌افزارهای موبایلی، اسکایپ به حاشیه رفت.

بعد از فیلترینگ تلگرام و برخی از شبکه‌های اجتماعی و مشکل شدن تماس و ارتباط صوتی و تصویری، مجدداً نرم‌افزار اسکایپ مورد اقبال قرارگرفته و کاربران زیادی برای ارتباطات خود از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند. یکی از دلایل تمایل کاربران به تماس اسکایپ، رایگان بودن آن است. حال که دوباره نام اسکایپ سر زبان‌ها افتاده خبر از کشف یک آسیب‌پذیری و نقص امنیتی جدید در این نرم‌افزار به گوش می‌رسد.

این نقص امنیتی در نرم‌افزار اندرویدی اسکایپ مشاهده و ظاهراً دسترسی به گالری، مخاطبین، لینک‌های موجود در نرم‌افزار و … را برای شخص ناشناسی ممکن می‌سازد.

به‌طورمعمول در صورت وجود رمز عبور بر یک دستگاه شخص ثالثی نمی‌تواند به اطلاعات موجود درگوشی شما دسترسی پیدا کند. اما متأسفانه این نقص امنیتی موجب شده که این عمل به‌سادگی ممکن گردد. کافی است که شما به یک تماس صوتی از سوی شخص متخلف پاسخ دهید. به‌این‌ترتیب دسترسی‌های نامحدودی برای مجرم اینترنتی فراهم می‌کنید.

نقص امنیتی نرم افزار اسکایپ در ماه اکتبر 2018 کشف و سریعاً به مایکروسافت گزارش داده شد. این شرکت هم فوراً با ارائه نسخه جدید از برنامه اندرویدی اسکایپ ، نقص موجود را رفع کرد. نقص موجود میلیون‌ها کاربر اندرویدی اسکایپ را هدف قرار می‌داد.

پرولاین به شما توصیه می‌کند برای جلوگیری از سوءاستفاده از طریق این اپلیکیشن، هر چه سریع‌تر اقدام به نصب نسخه جدید اپلیکیشن اندرویدی اسکایپ از منابع معتبر نموده و برنامه خود را به‌روزرسانی نمایید.

من کارشناس دیجیتال مارکتینگ شرکت پرولاین هستم. هدف مجموعه ما ایجاد تغییر بنیادی در حوزه امنیت کاربران خانگی و سازمانی است و ما در تلاشیم تا نحوه فروش خود را با روش های نوین بازاریابی دیجیتال تغییر دهیم. مشتریان ما بایستی کاربران نهایی باشند و ما در تلاشیم تا واسطه های میان خود و مشتری را حذف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products