گوگل به کسب‌وکارها، روش‌های بیشتری برای هدف‌گذاری کاربران یوتیوب ارائه می‌دهد

تغییر استراتژی گوگل، تبلیغات یوتیوب هدفمندتر می شود!

تبلیغات یوتیوب

گوگل در حال گسترش دادن منافع حاصل از تبلیغات بر پایه ابزارهای جست‌وجو در یوتیوب است. گوگل قصد دارد به تبلیغ‌کنندگان کمک کند تا مشتریان بالقوه را به شیوه‌ای راحت‌تر و هدفمندتر بیابند. بر اساس اخباری که اخیراً و به مناسبت هفته تبلیغات منتشرشده و گزارش CNBC، رفتار گوگل و یوتیوب دچار دگرگونی‌هایی شده است و قرار است که تبلیغات یوتیوب بسیار پربازده تر از پیش شوند.

در اصل گوگل دیگر به یوتیوب به‌عنوان یک شبکه جدا از خود نگاه نمی‌کند بلکه آن را به‌عنوان یک افزونه برای هسته موتور جست‌وجوی خود می‌داند که قادر است به کمک آن، بازار ازدست‌رفته خود را در بحث تبلیغات جبران کند.

نمایندگان گوگل در نشستی به مناسبت هفته تبلیغاتی اعلام داشتند که یوتیوب دومین موتور جستجوی محبوب در آمریکا است که جایگاه آن پس از موتور جست‌وجوی گوگل است.

این استدلال کاملاً منطقی است و علت نیز آن است که بسیاری افراد بعد از انجام جست‌وجو در گوگل، اولویت را به محصولات، فیلم‌ها و سایر موارد می‌دهند و در این میان بیشترین اطلاعات را از طریق بستر یوتیوب به دست می‌آورند. به همین علت است که گوگل اعتقاد دارد می‌تواند مشتریان بالقوه‌تری را از طریق تبلیغات یوتیوب به کسب‌وکارها معرفی نماید.

به‌طور مثال، وقتی‌که کاربری برای تماشای تریلر یک فیلم سینمایی در موتور جست‌وجوی گوگل سرچی انجام می‌دهد در وهله اول به یوتیوب لینک می‌شود. گوگل این اتفاق را نشانه علاقه فرد به این فیلم دانسته و تبلیغات مرتبط با آن را که از سوی کسب‌وکارها ارائه می‌شود در غالب تیزر تبلیغاتی کوتاه در آغاز ویدئو مربوطه به نمایش می‌گذارد.

تکنیک تبلیغاتی جدید یوتیوب به‌منظور رقابت با شبکه‌هایی همچون فیس‌بوک و آمازون طرح‌ریزی‌شده است. در حال حاضر گوگل بیش از 100 میلیارد دلار در سال درآمدزایی دارد. ضمناً این درآمدزایی‌ها بیشتر از طریق تبلیغات حاصل می‌شود. تبلیغات گوگل بیشتر در بستر AdSense، AdWords و DoubleClick می‌باشد.

باوجود تمام این مسائل، برتری گوگل در حوزه تبلیغات کاملاً وابسته به قدرت اینترنت است. و بازار رقابتی گسترده‌ای به وجود آمده است که همه حاضران این بازار با تحلیل رفتار مشتری و پیاده‌سازی روش‌های هدفمند جذب مشتری تلاش دارند سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهند.

گوگل تمام تلاش خود را می‌کند تا به بستر تبلیغات ورود کرده و در این زمینه جایگزین غول‌هایی چون آمازون و فیس‌بوک شود. چراکه هر بار که یک کاربر به‌جای جست‌وجو در گوگل محصولات موردنیاز خود را در آمازون و فیس‌بوک جست‌وجو می‌کند، ضرر جبران‌ناپذیری به گوگل می‌رسد.

منبع: https://www.theverge.com

من کارشناس دیجیتال مارکتینگ شرکت پرولاین هستم. هدف مجموعه ما ایجاد تغییر بنیادی در حوزه امنیت کاربران خانگی و سازمانی است و ما در تلاشیم تا نحوه فروش خود را با روش های نوین بازاریابی دیجیتال تغییر دهیم. مشتریان ما بایستی کاربران نهایی باشند و ما در تلاشیم تا واسطه های میان خود و مشتری را حذف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products