آینده لباس‌های هوشمند

لباس‌هایی که به ماشین لباسشویی می‌گویند چگونه باید شسته شوند!

لباس هوشمند

هدف تکنولوژی آن قرار است که زندگی را روزبه‌روز برای انسان ساده‌تر کند. برای این کار نیاز است که در تمام ابعاد زندگی انسان حضور داشته باشد. لباس‌های شما در حال تبدیل‌شدن به ابزارهای هوشمند و دقیق‌اند.

 
فناوری‌های قابل پوشیدن چندان جدید نیستند. مدت‌ها است از انواع این تکنولوژی در زندگی بهره می‌بریم. ابزارهایی همچون ردیاب‌ها، ساعت‌های هوشمند و حتی عینک‌ها همه از اقلامی هستند که تکنولوژی بر کارکرد آن‌ها اثر گذاشته است. اما چیزی که به‌زودی زود شاهد آن خواهیم بود، لباس‌هایی است که به اینترنت متصل هستند. احتمالاً زمان زیادی نمی‌برد تا که لباس‌های تن ما به‌اندازه گوشی‌هایی که در دست داریم هوشمند شوند.
ما هزاران سال است که با لباس‌هایمان آخت گرفته‌ایم و آن‌ها هرگز از زندگی ما جدا نبوده‌اند. حال قرار است این همراهان همیشگی ما کمی در افزایش رفاه زندگی به ما کمک کنند. برای این کار تنها کافی است اندکی هوشمند شوند.
تصور کنید ژاکتی دارید که در آن تراشه‌ای کوچک کار گذاشته شده است. وقتی ژاکتتان را درون ماشین لباسشویی می‌اندازید از طریق تراشه تنظیمات شست و شوی مناسب ژاکت به ماشین انتقال داده می‌شود. به این شکل لباس‌ها به‌طور خودکار و بدون نیاز به انجام تنظیمات دستی به بهترین شکل شسته می‌شوند. دیگر لازم نیست بدانید هرکدام از لباس‌هایتان به چه نوع محلولی، چه درجه آبی و یا چه مدت‌زمانی برای شست‌وشو نیاز دارند. لباستان همه آن‌ها را بلد است.
در حالت دیگر این تراشه قابلت اسکن داشته و شما با انجام یک اسکن ساده در یک فروشگاه می‌توانید اطلاعات کامل محصول مانند طراح، جنس، مقاومت و حتی یک فایل قابل پخش از آن‌که توسط کمپانی اعمال شده است را مشاهده کنید.
شاید هیچ‌کدام از این ویژگی‌ها گستردگی و توانایی تکنولوژی لباس‌های هوشمند را به‌طور کامل نشان ندهد. درواقع این‌ها تنها مثال‌های کوچکی بود از قابلیت‌هایی که لباس‌های هوشمند برای سهولت زندگی انسان به ارمغان می‌آورند. اما زمان زیادی نمی‌برد که مانند دیگر اقلام تکنولوژی، لباس‌های هوشمند هم جایگاه خود را در زندگی ما پیدا کنند و آن‌وقت است که دیگر تصور زندگی بدون آن‌ها برایمان غیرممکن می‌شود.

من کارشناس دیجیتال مارکتینگ شرکت پرولاین هستم. هدف مجموعه ما ایجاد تغییر بنیادی در حوزه امنیت کاربران خانگی و سازمانی است و ما در تلاشیم تا نحوه فروش خود را با روش های نوین بازاریابی دیجیتال تغییر دهیم. مشتریان ما بایستی کاربران نهایی باشند و ما در تلاشیم تا واسطه های میان خود و مشتری را حذف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products