گام مهم واتزاپ برای حفظ حریم خصوصی با قابلیت Touch Id whatsapp

قابلیت Touch Id whatsapp در گوشی های IOS در دسترس است

 
Touch Id whatsapp
Touch Id whatsapp

اخیرا خبری در ارتباط با قابلیت جدید اپلیکیشن whatsapp منتشر شده که به گفته صاحبنظران گام بزرگی در راستای ارتقا و حفظ حریم خصوصی به حساب می آید. واتزاپ در آغاز، این قابلیت را برای گوشی های IOS فعال می کند که در بروزرسانی جدید آن قابل استفاده است. در صورتی که شما نیز از کابران گوشی های اپل هستید می توانید بروزرسانی Touch Id whatsapp را دریافت کرده و اینگونه ایمن تر از شبکه اجتماعی محبوب واتزاپ استفاده کنید.


قابلیت Touch Id whatsapp گامی در راستای حفظ حریم خصوصی

کمپانی توسعه دهنده شرکت واتزآپ، طی یک اطلاع رسانی در خصوص افزایش امنیت واتزاپ افزود: 

قابلیت جدیدی برای کاربران Whatsapp IOS در بروزرسانی اخیر افزوده شده که به کاربران امکان رمزگذاری و استفاده ایمن تر از نرم افزار پیام رسان واتزاپ می دهد. این قابلیت که Touch ID یا Face ID نام دارد، همانند قفلی برای ممانعت از دسترسی اشخاص ثالث می باشد. 

بسته به مدل آیفون شما، گزینه ای برای استفاده از شناسه Face ID یا Touch ID برای محدود کردن دسترسی به نرم افزار به شما داده می شود. این ویژگی که اولین بار توسط 9to5Mac کشف شد، با نسخه 2.19.20 از WhatsApp قابل دسترسی بود و می توان از منوی خصوصی (Privacy) در تنظیمات حساب کاربری پیام رسان واتزاپ آن را فعال نمود.

این قابلیت به معنای قفل کردن هر صفحه چت به طور اختصاصی نیست بلکه لایه جدید امنیتی بیومتریک را برای محافظت از پیام های شما فعال می کند. در اینصورت حتی اگر گوشی شما قبلا قفل شده باشد، این لایه امنیتی می تواند امنیت بیشتر شما را فراهم کند. اگر بخواهید برنامه خود را محافظت کنید، به ویژه در بخش پیش نمایش پیام، میبایست در مورد تنظیمات اعلان خود مراقب باشید. اگر آنها را روشن کرده اید، بدون اینکه بتوانید برنامه را باز کنید، می توانید هر پیام را مشاهده کنید و به آن پاسخ دهید. شما همچنین قادر به پاسخ دادن به هر تماس WhatsApp بدون نیاز به باز کردن قفل برنامه هستید. متاسفانه در بروزرسانی اخیر شما نمی توانید پیام های خود را به تفکیک هر چت امن کنید. لایه جدید امنیتی بیومتریک باید محتویات پیام های خود را بیشتر محافظت کند، حتی اگر گوشی شما قبلا قفل شده باشد.

چگونه قابلیت جدید واتزاپ را فعال کنیم؟

فعال کردن قابلیت Touch ID یا Face ID واتزاپ به شیوه زیر انجام می شود:

  1. به قسمت تنظیمات واتزاپ بروید 
  2. وارد حساب کاربری خود شوید
  3. به بخش حریم خصوصی بروید
  4. Screen Lock را فعال کنید

برای اطمینان از مخفی ماندن پاپ آپ ها به کمک Touch Id whatsapp بایستی تنظیمات پیش نمایش آن را دستی انجام دهید. همچنین از عدم نمایش پیش نمایش های اعلان مطمئن شوید. 

متاسفانه تماس ها همچنان در دسترسی Touch Id whatsapp غیر فابل کنترل هستند. در واقع در حال حاضر تماس ها نیازی به احزار هویت بیومتریک واتزاپ ندارند. نکته دیگر اینکه امکان سفارشی کردن محدودیت دسترسی برای پیام هایی خاص وجود ندارد. خبر دیگر اینکه انتظار می رود که به زودی تاییدیه اثر انگشت واتزاپ برای گوشی های اندرویدی نسخه 6.0 و بالاتر نیز در دسترس قرار گیرد.

منبع:

https://www.theverge.com

من کارشناس دیجیتال مارکتینگ شرکت پرولاین هستم. هدف مجموعه ما ایجاد تغییر بنیادی در حوزه امنیت کاربران خانگی و سازمانی است و ما در تلاشیم تا نحوه فروش خود را با روش های نوین بازاریابی دیجیتال تغییر دهیم. مشتریان ما بایستی کاربران نهایی باشند و ما در تلاشیم تا واسطه های میان خود و مشتری را حذف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products