انواع ویروس های فریبکار

انواع ویروس های فریبکار
ویروس

1.ویروس بازنویسی (Overwriting)

این نوع ویروس ها نسخه ی بدلی از خود به همراه دارند و از شیوه ای بسیار ابتدایی برای تکثیر و انتشار استفاده می کنند. با این حال، واضح است که ساده‌ترین روش برای آلوده کردن یک سیستم استفاده از این دسته ویروس ها است. ویروس Overwriting را نمی‌توان از یک سیستم پاکسازی کرد.

2.ویروس چندریختی (Appending Virus)

یک ویروس افزودنی یک نوع ویروس است که کد خود را به پایان فایل برنامه میزبان اضافه می کند. هدف آن اینست که نرم افزار میزبان را نابود نکند، اما کمی آن را تغییر دهد تا کدهای ویروس را در حین اجرا منتشر کند.

3.ویروس چندریختی (Prepending Virus)

این ویروس کد خود را بر روی برنامه های  کاربردی کامپیوتری میزبان وارد می‌کند که یک نوع آلودگی ساده است و به عنوان یک قانون بسیار موفق عمل می‌کند.

4.ویروس جندریختی (Cavity)

این ویروس تلاش می‌کند خود را در یک فضای خالی قرار دهد، حتی اگر خود برنامه واقعی هم خطرناک نباشد. یکی از مهارت های این ویروس این است که اندازه برنامه را افزایش نمی‌دهد و ممکن است از ضرورت برخی از روش‌های پنهان جلوگیری کند.

5.ویروس چندریختی (Compressing Virus)

یک روش پخش ویروسی دقیق از روش فشرده‌سازی محتوای برنامه میزبان استفاده می‌کند. این سیستم به طور منظم برای پوشش دادن کامپیوتر شما بعد از پخش ویروس به وسیله بستن برنامه  به اندازه کافی از یک الگوریتم بسته‌بندی دوتایی استفاده می کند.

6.ویروس رمزگذاری شده (Encrypted Virus)

7.ویروس Boot Sectors Virus

8.ویروس ماکرو (Macro Virus)

9.کد تلفن همراه (MMC)

من کارشناس حسابداری شرکت پرولاین هستم.به علت علاقه زیاد در جستجو و ترجمه مقالات انگلیسی این تخصص را با توجه به اهداف شرکت که جذب مشتری از راه دیجیتال مارکتینگ و حذف واسطه ها می باشد انتخاب کرده ام.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products