از رویداد 30 اکتبر اپل چه انتظاری داشته باشیم؟

رویداد 30 اکتبر اپل
رویداد 30 اکتبر اپل

طی هفته گذشته اپل اعلام کرده که میزبان رویداد جدیدی در تاریخ 30 اکتبر 2018 در آکادمی موسیقی شهر بروکلین خواهد بود. این در حالی است که هنوز یک ماه هم از رویداد قبلی اپل نمی‌گذرد که در آن سه نسخه جدید آیفون و همچنین ساعت هوشمند جدید این شرکت در نیویورک معرفی شد. بدون تردید این بار هم اپل قصد دارد همه را شگفت‌زده کند. مطمئناً ارائه مشخصات سخت‌افزاری جدید یکی از برنامه‌های اپل در این رویداد خواهد بود چراکه همین‌الان هم حرف‌وحدیث‌های مبهمی از طرف مدیران این شرکت دراین‌ارتباط بیان می‌شود.

پرولاین قصد دارد در این مقاله برخی احتمالات و حدس‌هایی را که طرفداران اپل برای این رویداد داشته‌اند بررسی و بیان کند؛ آیا آماده هستید تا ما را همراهی کنید؟

Apple Pencil 2

آن چیزی که از تیزرها و تبلیغات منتشرشده برای رویداد 30 اکتبر اپل برداشت می‌شود این است که اپل بالاخره تصمیم دارد تغییری در ابزار خلاقانه خود اعمال کند. این قلم باوجوداینکه برای گوشی‌های این شرکت بسیار سازنده بوده است، بااین‌وجود از زمان معرفی و عرضه به بازار تاکنون به‌روزرسانی و بهبود نداشته. بحث‌هایی مطرح‌شده که نشان می‌دهد به‌روزرسانی‌های جدیدی برای این قلم در نظر گرفته‌شده که در رویداد 30 اکتبر اپل شاهد آن خواهیم بود.

در تیزرها و تصاویر منتشرشده از این قلم، رنگ‌هایی پرطراوت، جذاب و فریبنده مشاهده می‌شود که بدون شک در 30 اکتبر رونمایی خواهند شد و قطعاً کمک زیادی برای بحث اتصال ادوبی فتوشاپ به آی پد خواهد داشت و خبر خوبی برای علاقه‌مندان به اپل خصوصاً طراحان و سردبیران خواهد بود.

Apple iPad Pro

بیش از یک سال و نیم از آخرین معرفی و رویداد مرتبط با آی پد پرو می‌گذرد. اواخر سال 2017 بود که آی پد پرو 10.5 اینچی شرکت اپل معرفی و عرضه شد که در بین دیگر تبلت های شرکت اپل سرآمد بود. همچنان هم این سری تبلت ها در مسابقه بازار رتبه اول را دارند چراکه تنها شرکت‌کننده این مسابقه خودشان هستند. دیگر شرکت‌ها باوجود تلاش زیاد هنوز نتوانسته‌اند جایگاه اپل را در بازار تبلت به خطر بیندازند.

قطعاً نسخه جدید آی پد پرو در سبدی است که در رویداد 30 اکتبر اپل رو می‌شود. این بار یک احتمال بسیار بسیار قوی وجود دارد که آی پد پرو با یک طراحی جدید و انحنا و گودی کمتر بدنه نسبت به سری قبل وارد سال 2018 شود.

به‌جرئت می‌توان گفت طراحی جدید iPad Pro درواقع همان چیزی است که ما از مدت‌ها پیش انتظار داشتیم. اپل هم همچون ما تمایل دارد هم‌زمان با به‌روزرسانی فوق‌العاده آیفون، آی پد نیز بدرخشد و نگاه‌ها را به خود خیره کند.

به نظر می‌رسد کمپانی اپل با انتشار ios 12 تلاش می‌کند تا کاربران را با ویژگی‌ها و تغییرات موردنظر خود در نسخه‌های جدید محصولات ازجمله آی پد پرو آماده کند. درمجموع اعتقادداریم که پایبندی گوگل به طراحی سنتی خود به پایان رسیده و عصر جدیدی برای این کمپانی آغاز شده است.

 نسخه جدید Mac

مک و مک بوک ها از محصولات پرطرفدار اپل به شمار می‌روند و به گفته کارشناسان سهم بزرگی از رویداد 30 اکتبر 2018 را به خود اختصاص خواهند داد. البته این تنها یک حدس است و صحت یا عدم صحت آن تنها در زمان برگزاری رویداد 30 اکتبر اپل برای همه ما مشخص خواهد شد.

اما آن چیزی که روشن است آن است که بعضی از محصولات مک، ازجمله iMac و Mac Mini بروز رسانی‌هایی خواهند داشت اما نوع و میزان گستردگی این به‌روزرسانی‌ها نامشخص است. ما باید مشتاقانه منتظر این رویداد بمانیم تا ببینیم نسخه‌های جدیدی از محصولات این برند عرضه می‌شوند یا خیر!

Apple AirPower

بیش از یک سال از زمانی که اپل اخبار جدید شارژر وایرلس خود را منتشر کرده می‌گذرد و از آن زمان تاکنون هیچ‌چیز جدیدی از آن به گوش نرسیده است. امیدواری‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد به‌روزرسانی‌های خوبی برای شارژر وایرلس اپل در پیش است.

چگونه شاهد رویداد 30 اکتبر اپل باشیم؟

اپل رویداد ویژه بعدی خود را با شعار”There’s more in the making؛ چیزهای جدیدی درراه است” در نیویورک آمریکا برگزار خواهد کرد. به نظر می‌رسد موضوع این رویداد “هنر” باشد. با توجه به انبوهی از لوگوهای رنگارنگ اپل که در سرتاسر اعلامیه منتشرشده‌اند، احتمالاً این رویداد آخرین رویداد اپل برای سال ۲۰۱۸ خواهد بود.

پخش زنده این رویداد همانند رویداد ۱۲ سپتامبر شرکت اپل، در وب‌سایت رسمی اپل پخش خواهد شد و شما می‌توانید به‌طور زنده شاهد و نظاره‌گر این رویداد جذاب باشید:

https://www.apple.com/apple-events/

اگر نگران این هستید که این رویداد مهم را فراموش کنید می‌توانید از طریق این لینک آن را به‌راحتی به تقویم خود اضافه کنید.

این رویداد در تاریخ 30 اکتبر 2018 یعنی 8 آبان ساعت 7 تا 9 صبح به‌وقت‌ایران برگزار می‌شود. پیش‌بینی می‌شود همانند رویداد قبلی اپل این رویداد نیز یک ساعت و نیم به طول بیانجامد. اما درهرصورت اپل در اعلام رسمی خود دو ساعت را در تقویم رزرو کرده است.

من کارشناس دیجیتال مارکتینگ شرکت پرولاین هستم. هدف مجموعه ما ایجاد تغییر بنیادی در حوزه امنیت کاربران خانگی و سازمانی است و ما در تلاشیم تا نحوه فروش خود را با روش های نوین بازاریابی دیجیتال تغییر دهیم. مشتریان ما بایستی کاربران نهایی باشند و ما در تلاشیم تا واسطه های میان خود و مشتری را حذف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products