تفاوت بین امنیت و حریم خصوصی چیست؟

حریم خصوصی و امنیت؛ تعریف! شباهت! تفاوت!

امنیت و حریم خصوصی

امنیت و حریم خصوصی با یکدیگر در ارتباط‌اند و هر دوبخشی از مبحثی تازه و جنجالی در مورد فن‌آوری‌های نوین را تشکیل می دهند. بااین‌حال، امنیت و حریم خصوصی دو جنبه مختلف از چگونگی تأثیر استفاده از داده‌ها و تجهیزات مدرن را به نمایش می گذارند

امنیت یک اصل کلی در فناوری اطلاعات است. با توجه به اینکه فن‌آوری‌های جدید با شبکه‌هایی از قبیل IP و شبکه‌های بی‌سیم ارتباطات متصل می‌شوند به نحوه کنترل داده‌ها و نحوه اطمینان از آن داده توجه بیشتری می‌شود. معماری‌های امنیتی درواقع یک نوع شیوهٔ امنیتی پایا می‌باشند که نمایش داده‌ها را بر روی تلفن‌های هوشمند و تب لت‌ها کنترل می‌کنند و همچنین شیوه‌های امنیتی شبکه‌ای را که اطلاعات شبکه و زیرساخت را از هک شدن و یا حملات سایبری محافظت می‌کنند، کنترل می‌کنند.

حریم خصوصی یک مسئله متفاوت است که در آن هر فرد به داده‌ها و اطلاعات جمع‌آوری‌شده در طول زندگی و فعالیت‌هایش و محدود کردن جریان بیرونی آن داده‌ها، و بحث حق مالکیت بر اطلاعات توجه دارد.

در بسیاری از موارد، امنیت و حریم خصوصی در کنار اهداف عملیاتی قرار می‌گیرند. به‌عبارت‌دیگر، ضمانتی که امنیت داده‌ها برای کاربران ارائه می‌دهد، حفظ حریم خصوصی است. اما به‌عبارتی‌دیگر، حریم خصوصی چیزی است که ممکن است برای تلاش‌های امنیتی ساخته نشده باشد، یا به‌عنوان یک هدف ضروری توسط شرکت‌های بزرگ یا آژانس‌های دولتی باشد.

بحث در مورد استخراج اطلاعات شخصی توسط دولت، شرکت‌ها و سایر سازمان‌ها، تفاوت بین امنیت و حریم خصوصی را به‌خوبی نشان می‌دهد. اکثر سازمان‌های اصل امنیت دیجیتال را به‌عنوان بخش مهمی آر فرآیند کاری خود می‌دانند، درحالی‌که نادیده گرفتن حریم خصوصی دیگران چندان برایشان مسئله نیست. برای مثال، آژانس‌های دولتی ممکن است به تضمین دسترسی به برخی از انواع اطلاعات شخصی در رابطه با شهروندان کمک کنند، اما درعین‌حال همان آژانس ممکن است به دنبال گرفتن اطلاعات برای اهداف دیگر باشد. بسیاری از این مسائل تا زمانی که شرکت‌های مختلف برای به دست آوردن، کنترل و حفاظت از داده‌ها تلاش می‌کنند ادامه خواهند یافت.

و اما توصیه پرولاین به شما این است که:

  • همیشه باید از اطلاعات خود نسخه پشتیبان داشته باشید و تلاش کنید تا حد ممکن اطلاعات شخصی‌تان را از گوشی تلفن همراه یا تبلت به ابزار ذخیره‌سازی دیگری مانند کامپیوتر دسکتاپ یا هارد اکسترنال، منتقل کنید. به‌این‌ترتیب، حتی اگر گوشی‌تان هک یا دزدیده شود، اطلاعات شخصی بسیار کمتری در معرض خطر قرار می‌گیرند.
  • در آخر باید تلاشی همگانی صورت گیرد تا رعایت امنیت و حفظ حریم شخصی را نه‌تنها در مورد تجهیزات و اطلاعات خودمان، بلکه برای دیگران نیز به‌عنوان یک رفتار اجتماعی صحیح و ضروری در نظر بگیریم. سرکشی نکردن در اطلاعات گوشی‌های دیگران یا به اشتراک نگذاشتن اطلاعات و تصاویر افرادی که نمی‌دانیم به انجام این کار تمایلی دارند یا نه، از معیارهای اخلاقی زندگی دیجیتال است و گسترش این معیارهای اخلاقی درنهایت می‌تواند به حفظ امنیت و حریم خصوصی خود ما هم کمک کند.

من کارشناس حسابداری شرکت پرولاین هستم.به علت علاقه زیاد در جستجو و ترجمه مقالات انگلیسی این تخصص را با توجه به اهداف شرکت که جذب مشتری از راه دیجیتال مارکتینگ و حذف واسطه ها می باشد انتخاب کرده ام.

پاسخ دهید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

سبد خرید شما خالیست!