چرا باید از فایروال استفاده کنیم؟

اگر نحوه کار فایروال برای شما سوال برانگیز است این مقاله را بخوانید

مهسا شیدا شادفر   نویسنده: شیدا شادفر
                               یکشنبه، 19 تیر 1398       مدت زمان مطالعه: 15 دقیقه

مطمئناً بارها برایتان اتفاق افتاده است که کامپیوتر شما از طریق اینترنت موردحمله قرار گرفته باشد. پس هنگام استفاده از اینترنت کنترل ترافیک ورودی به شبکه و خروجی از شبکه امری ضروری است. فایروال این کار را با استفاده از قوانینی که در آن تعریف شده است انجام می‌دهد و از ورود دیگران به کامپیوتر شما جلوگیری می‌کند. در ادامه مقاله با پرولاین همراه باشید.


فایروال (firewall)

سیستمی که شبکه و یا کامپیوتر شخصی شمارا از نفوذ مهاجمین، دسترسی‌های غیرمجاز، ترافیک ناخواسته و حملات هکرها در امان نگه می‌دارد فایروال نام دارد. فایروال از نفوذ دیگران به کامپیوتر شما جلوگیری می‌کند. مهم‌ترین ویژگی فایروال این است که ترافیک خوب و بد را از هم جدا می‌کند. درواقع وقتی شما از کامپیوتر خود استفاده می‌کنید فایروال یک دیوار مابین کامپیوتر شما و اینترنت ایجاد می‌کند پس شما می‌توانید با خیال راحت چت کنید، دانلود کنید، ایمیل ارسال کنید و … مطمئن باشید که دیگران به سیستم شما دسترسی ندارند. توصیه ما به شما این است که برای مصون ماندن از حملات توسط آدرس‌های IP آسیب‌پذیر حتماً از فایروال استفاده کنید.

 

فایروال
فایروال

فایروال نرمافزاری

فایروال‌های نرم‌افزاری برنامه‌هایی هستند که خود را بین درایو کارت شبکه (یا مودم) و کامپیوتر شما قرار می‌دهند. آن‌ها حملات اینترنتی را قبل از بررسی و تأیید توسط سیستم شما متوقف می‌کنند.

به‌طورکلی 2 نوع فایروال نرم‌افزار وجود دارد که شامل فایروال NAT ساده و فایروال‌هایی با ویژگی Stateful Packet Inspection هست.

7 نرم‌افزار قدرتمند فایروال به‌صورت زیر می‌باشد. دانلود نرم‌افزارهای پایین به‌صورت رایگان بوده و شما می‌توانید هم‌اکنون یکی از این نرم‌افزارها را دانلود کنید و سیستم خود را از حملات ایمن نگه‌دارید.

  • Comodo

این نرم‌افزار با یک نرم‌افزار آنتی‌ویروس و فایروال ترکیب شده است.

  • PC Tools Firewall Plus

قابلیت منحصر به فرد این نرم‌افزار در متوقف کردن عملیات تروجان‌ها، BackDoor ها و کی‌لاگرهاست.

  • ZoneAlarm Free Firewall

فایروال پیش‌فرض ویندوز می‌باشد که ترافیک خروجی را کنترل کرده و همچنین محافظ آنتی فیشینگ و شبکه شناسایی رفتاری می‌باشد.

  • Ashampoo FireWall Free

آر اتصال‌های ناخواسته به اینترنت جلوگیری کرده و کنترل و انجام تغییرات به‌راحتی در این نرم‌افزار انجام می‌شود. این نرم‌افزار قابلیت این را دارد که شما بتوانید با استفاده از ابزار Internet Cleaner که در این نرم‌افزار قرار دارد، ردپاها و شواهد مربوط به فعالیت خود را در اینترنت به‌خوبی پاک‌سازی کنید.

  • Online Armor Free

نصب سریع این نرم‌افزار باعث می‌شود که همه قسمت‌های نرم‌افزار را از ابتدا به شکل درست تنظیم کنید.

  • Agnitum Outpost Firewall Free

این نرم‌افزار یکی از نرم‌افزار Outpost Firewall می‌باشد که بیشتر در نرم‌افزارهای تجاری دیده می‌شود. حفاظت لحظه‌به‌لحظه، مقابله با malware ها و …. ازجمله قابلیت‌های این نرم‌افزار می‌باشد.

  • Filseclab Personal Firewall Professional Edition

از فعالیت Adware ها Spyware ها جلوگیری می‌کند و از قابلیت‌های مانیتورینگ لحظه‌به‌لحظه، ایجاد تنظیمات تعاملی، حفاظت از رمز عبور و ورود به سیستم و حفاظت از حریم خصوصی پشتیبانی می‌کند.

فایروالهای سخت افزاری

این فایروال بین شبکه و کابل (یا خط DSL) قرار دارد. فایروال‌های سخت افزاری، دستگاه‌های سخت افزاری مجزایی می‌باشند که یک سیستم‌عامل اختصاصی دارند. بنابراین به‌کارگیری آن‌ها باعث ایجاد یک‌لایه دفاعی اضافه در مقابل حملات اینترنتی می‌شود.

نتیجهگیری پرولاین                                                              

اگر چندین سیستم مختلف دارید یا اینکه تنها یک سیستم اهمیتی ندارد. برای محافظت از شبکه خود باید از یکی از فایروال‌های سخت افزاری یا نرم‌افزاری استفاده کنید. فراموش نکنید که حملات اینترنتی همیشه در کمین سیستم شما می‌باشند پس همین حالا فایروال خود را نصب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products