صفحه تنظیمات ویندوز 10 و یک شکاف امنیتی بزرگ

آیا ویندوز 10 نسخه نهایی و شاهکار شرکت مایکروسافت با شکاف امنیتی رو به رو است؟

یکی از ویژگی‌های انقلابی ویندوز 10 صفحه تنظیمات اختصاصی در این مجموعه است که امکان تنظیم پیکربندی این سیستم‌عامل را برای کاربران تسهیل می‌کند. البته برخی محققان براین اعتقاد هستند که ممکن است وجود این صفحه، کاربر و امنیت سیستم او را به مخاطره بی اندازد. به گفته مت نلسون، محقق حوزه امنیت در SpecterOps، مبحث مورد سؤال در این صفحه تنظیمات، وجود فایلی بانام SettingContent-ms است که توسط شرکت مایکروسافت ارائه شده است.

windows-10

ویندوز 10 در سال 2015 معرفی شد و هدف آن ایجاد کلیدهای میانبر برای صفحه تنظیمات ویندوز بود. به عقیده طراحان، این صفحه تنظیمات در مقایسه با پنل موجود در نسخه‌های قبلی کاربرپسند تر بوده و استفاده از آن بسیار راحت‌تر است.

مشکل ازآنجا آغاز می‌شود که در صفحه تنظیمات ویندوز 10 میانبری به‌صورت XML ایجادشده که به‌راحتی قابل‌ویرایش است و این فایل دسترسی گسترده‌ای به فایل‌های اساسی ازجمله Command Prompt و Powershell دارد. به‌این‌ترتیب افراد متخلف و هکرها به‌راحتی قادر خواهند بود با ویرایش DeepLink فایل XML تغییراتی در دستورات ویندوز اعمال کند بدون آنکه کاربر از آن مطلع شود.

منبع: https://www.techradar.com

من کارشناس دیجیتال مارکتینگ شرکت پرولاین هستم. هدف مجموعه ما ایجاد تغییر بنیادی در حوزه امنیت کاربران خانگی و سازمانی است و ما در تلاشیم تا نحوه فروش خود را با روش های نوین بازاریابی دیجیتال تغییر دهیم. مشتریان ما بایستی کاربران نهایی باشند و ما در تلاشیم تا واسطه های میان خود و مشتری را حذف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products