به‌روزرسانی ویندوز 10 در ماه اکتبر منتشر می‌شود

در ادامه این مقاله با پرولاین همراه باشید تا درباره زمان انتشار به‌روزرسانی ویندوز 10 و نحوه دریافت یا عدم دریافت آن بیشتر بدانید.

به‌روزرسانی ویندوز 10

طبق اعلامیه‌های قبلی شرکت مایکروسافت، به‌زودی نسخه رسمی ویندوز 10 و ورژن 1809 منتشر خواهد شد. تاریخی که از پیش برای این انتشار در نظر گرفته‌شده 10 اکتبر سال جاری بوده است. توجه داشته باشید که اگر کاری انجام ندهید، در عرض چند ماه از طریق Windows Update به‌روزرسانی ویندوز 10 بر سیستم شما اعمال خواهد شد. اگر قصد دارید کنترل بیشتری بر این فرآیند داشته باشید، در ادامه پست با ما همراهی کنید.

مایکروسافت رسماً آخرین به‌روزرسانی خود برای ویندوز 10 را منتشر نموده است. این به‌روزرسانی به‌طور خودکار در ماه اکتبر 2018 به روی سیستم‌های متصل هدف‌گذاری شده، اعمال می‌شود و پس از گذراندن این مرحله به‌طور موفق به‌طور عمومی و گسترده اعمال خواهد شد.

کاربران برای دریافت این آپدیت‌ها نیازی نیست کاری انجام دهند یا تنظیمات خاصی را بر سیستم خود اعمال کنند. این آپدیت به‌زودی توسط خود به‌روز رسان ویندوز، دانلود و نصب‌شده و جای نگرانی از بابت آن نیست.

عجله نکنید

انتظار نداشته باشید که این به‌روزرسانی سریع رخ دهد. توجه داشته باشید که در حال حاضر ویندوز 10 بر بیش از 700 میلیون دستگاه فعال و در حال اجرا است. این حجم به‌روزرسانی‌ها کار یک‌شب نیست و بدون تردید زمان زیادی می‌برد. تنها کافی است که منتظر باشد تا سیستمتان به‌طور خودکار به‌روزرسانی را دریافت نموده و آن را نصب کند.

در حقیقت بر اساس روندهای تاریخی و نمونه‌های قبلی ممکن است تا چند ماه فرآیند نصب ادامه داشته باشد تا که همه کاربران ویندوز، آپدیت آن را دریافت کنند. مثلاً برای به‌روزرسانی ویندوز 10 در ماه آوریل، بیش از 6 هفته زمان برد تا 250 میلیون دستگاه (36 درصد جامعه کاربران) آن را دریافت کنند که این به‌نوبه خود یک رکورد محسوب می‌شد.

در ادامه مقاله توضیح می‌دهیم که چگونه این قابلیت به‌روزرسانی را می‌توان کنترل کرد. اگر نمی‌توانید برای دریافت نسخه جدید منتظر بمانید، می‌توانید آن را دستی فعال کنید. و بالعکس اگر فعلاً تمایلی برای دریافت نسخه جدید ندارید می‌توانید از بخش تنظیمات آن را تا یک سال به تعویق بیندازید. البته تنها درصورتی‌که از نسخه تجاری (business) ویندوز 10 استفاده می‌کنید.

چگونگی فعال‌سازی یا غیر فعال‌سازی به‌روزرسانی ویندوز 10

شما می‌توانید اطلاعات نسخه فعلی را با رفتن به بخش زیر مشاهده کنید. در آنجا جزئیات نسخه فعلی نصب‌شده، و ساخت آن را می‌بینید.

Settings > System >About

تنظیمات ویندوز10
تنظیمات ویندوز10

همان‌طور که در تصویر هم مشاهده می‌کنید، رایانه مذکور از نسخه پیشین ویندوز، یعنی نسخه 1803 ویندوز 10 استفاده می‌کند.

نصب به‌روزرسانی اکتبر 2018

اگر تمایلی به منتظر ماندن ندارید و می‌خواهید بلافاصله نسخه جدید را نصب کنید، دو راه‌حل وجود دارد. کافی است به بخش زیر بروید و بر روی بررسی به‌روزرسانی‌ها کلیک کنید. اگر سیستم شما در فهرست مایکروسافت واجد شرایط دریافت نسخه جدید ثبت‌شده باشد، می‌توانید فوراً دانلود و نصب نسخه جدید را شروع کنید.

روش دیگر نصب دستی به‌روزرسانی ویندوز 10 است. برای این کار لازم است که به سایت رسمی شرکت مایکروسافت مراجعه کنید. به صفحه ویندوز 10 بروید. اگر آپدیت موجود باشد بایستی گزینه زیر را مشاهده کنید:

Windows 10 October 2018 Update now available

اگر این گزینه وجود داشت برای بارگیری Update Assistant بر روی گزینه دانلود کلیک کنید. به این ترتیب فرآیند دانلود و نصب فوراً آغاز می‌شود.

همچنین برای دانلود آخرین نسخه Media Creation Tool بر روی گزینه دانلود کلیک کرده و اجازه دهید فرآیند آن کامل شود. این گزینه به شما اجازه می‌دهد فایل‌های ISO را با آخرین ورژن یا رسانه‌های قابل بوت دانلود کنید و پس‌ازآن فایل را اجرا نمایید.

اگر قصد دارید دو یا چند رایانه را به‌روزرسانی کنید و نمی‌خواهید برای هر سیستم این حجم دانلود را جداگانه انجام دهید این روش برای شما مناسب‌تر است.

به تعویق انداختن به‌روزرسانی اکتبر 2018

اگر به دلیل مسائل مربوط به ناسازگاری‌های بعد از به‌روزرسانی که معمولاً اجتناب‌ناپذیر هستند فعلاً تمایلی به انجام این کار ندارید گزینه‌های زیادی برای شما وجود دارد. (متأسفانه بازهم این امکان برای نسخه‌های تجاری ویندوز در دسترس است و نسخه‌های خانگی این تنظیمات را ندارند).

راه اول

شما می‌توانید به Semi-Annual Channel بپیوندید. چراکه دستگاه‌های متصل به این کانال تا زمانی که مایکروسافت آن‌ها را برای دریافت به‌روزرسانی احضار نکند آپدیت‌ها را دریافت نخواهند کرد که این مسئله حداقل دو ماه تنفس به شما می‌دهد.

راه دوم

علاوه بر آن شما می‌توانید با اعمال تنظیماتی تاریخ دریافت به‌روزرسانی‌ها را تا 365 روزبه تعویق بیندازید. همچنین می‌توانید به‌روزرسانی‌های کیفیتی و امنیتی را تا 30 روز متوقف کنید.

این گزینه‌ها از طریق تنظیمات ویندوز 10 یا Group Policy در دسترس است. برای این کار به مسیر زیر بروید و روی گزینه‌های پیشرفته کلیک کنید:

Settings > Update / Security > Windows Update

حال گزینه توقف آپدیت را روشن کنید. تمام به‌روزرسانی‌ها تا 35 روز متوقف خواهند شد. به‌غیراز آن تنظیمات بیشتری در آن بخش در دسترس است که می‌توانید با سفارشی کردن آن‌ها سیستم خود را بهتر مدیریت کنید.

در پایان امیدواریم مطالب فوق رضایت شمارا تضمین کرده و درزمینهٔ به‌روزرسانی ویندوز 10 آگاهی کافی در اختیار شما قرار داده باشد.

من کارشناس دیجیتال مارکتینگ شرکت پرولاین هستم. هدف مجموعه ما ایجاد تغییر بنیادی در حوزه امنیت کاربران خانگی و سازمانی است و ما در تلاشیم تا نحوه فروش خود را با روش های نوین بازاریابی دیجیتال تغییر دهیم. مشتریان ما بایستی کاربران نهایی باشند و ما در تلاشیم تا واسطه های میان خود و مشتری را حذف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

There are no products